EkoMax
20.09.06,13:51
Asi zadávam zase novú tému, ale súrne potrebujem zistiť, ako zaúčtovať FA z Maďarskej republiky za prepravu. Miestom dodania je SR. Dátum zdan. plnenia je 25.8.2006. Zisťovala som si a vraj je to § 69 ods 2 až 9 zákona o DPH t.j. riadky 09 a 10 daň. priznania. Ja robím účtovníctvo na programe Pohoda, mal už niekto skúsenosti s účtovaním podobnej FA?
Zaúčtovala som to ako službu v cudzej mene a v interných dokladoch som zadala DDsluž, pretože mi v Pohode povedali, že priamo cez FA sa to zadať nedá. Ale do riadkov 9 a 10 mi to nezapisuje ? Ako mám postupovať, ako pri samozdanení, alebo je postup iný ?
Ďakujem za rýchle odpovede, potrebujem to veľmi súrne.
Vladimír Ozimý
20.09.06,12:46
no treba sa riadiť asi dph v maďarsku ale asi platí to čo u nás to jest preprava podľa paragrafu 16 ods 1 a samozdaníte to podľa paragrafu 69 ods 4 a ja v pohode ak sa mám priznať dph ani nerobím lebo by mi to vyšlo úplne inak ako reálne to mám pocit nemajú ešte dotiahnuté tie funkcie
EkoMax
20.09.06,13:01
Ďakujem za odpoveď, s tým samozdanením, je to asi dobre.
Dúfam, že som to urobila správne. Zaúčtovala som zaraničnú faktúru za prepravu a následne so v Pohode urobila samozdanenie s udaním členenia DPH DDsluž a PD služ. Tým pádom mám v riadku 9 a 10 povinnosť zo zahraničnej Fa a v riadku 15 daň. priznania odpočet.
Overovala som to v Pohode, malo by to byť správne, ale budem rada, ak sa mi ozve niekto, kto podobné prípady už zaúčtoval a prípadne mu prešli daň. kontrolou.