ivča26
26.03.21,10:34
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na jednu vec, ak môžem.

Pri vypĺňaní DP z príjmov FO typ B som narazila na menšiu vec, ktorú neviem vyplniť a dúfam, že mi poradíte.

Manžel si uplatňuje Daňový bonus na dva deti nad 6 rokov, t.j. suma 545,28 eur. Vyplňovala som riadok 117 v DP a vyskočila mi tam tabuľka, ktorú som veľmi nepochopila. A to, kopírujem:

Ak si uplatňujete nárok na DB v nadväznosti na ustanovenie § 24aa zákona č. 67/2020 Z. z a poberáte niektorý pandemický príspevok, napr. príspevok v rámci projektu Prvá pomoc alebo Prvá pomoc Plus poskytovaný podľa § 54 ods. 1 písm. e) zákona o službách zamestnanosti alebo tzv. pandemické nemocenské alebo tzv. pandemické ošetrovné, pred vyplnením r.117 vyplňte XIII. oddiel - súčasne zaškrtnite pole Uvádzam osobitné záznamy a vyplňte textové pole.

A moja otázka znie: Kde presne a ako mám v tom XIII. oddiely vyplniť sumu vyplateného príspevku v rámci projektu Prvá pomoc. Neviem si rady a neviem, kde, ako a či vôbec mám vyplniť ten XIII. oddiel. Manžel o ten príspevok požiadal a aj mu bol vyplatený, ale do zdaňovaného príjmu ho nezahrnul a keďže ani odvody do poisťovní neplatil z uvedeného príspevku, tak aj odvody zadal v plnej zaplatenej výške. A teraz neviem kde presne a ako uviesť v tom XIII. oddiely ten príspevok.

Ďakujem veľmi pekne za vašu skorú odpoveď

_____________________________________________
Jana Motyčková
26.03.21,09:49
V osobitných záznamoch, v tom textovom poli uvediete sumu príspevku z prvej pomoci, buď len textovo - vyplatený príspevok z prvej pomoci plus a suma, alebo uvediete príjem podľa §24aa ods. 1 písm. a) zákona 67/2020 Z.z. a suma. (Je to na účely DB na deti, nie na účely poistného).
veronikasad
26.03.21,10:24
Mimo témy. Co platil z toho prispevku, keď nie odvody?
veronikasad
26.03.21,10:25
Mal dostatočný príjem pre uplatnenie naroku na DB z podnikania?
ivča26
26.03.21,18:08
Ďakujem pekne.