sysula
01.12.06,12:45
babulky, pred tyzdnom pri vyske 158cm = 54 kg, dnes 51 :D :D :D
Sa tesim jak male decko z novej hracky :)
liduska
01.12.06,11:58
Sysula a ako si sa k tomu dopracovala?
sysula
01.12.06,12:03
Sysula a ako si sa k tomu dopracovala?
"CICA NEŽER!":D
Ale vážne, žiadna drastická diéta a uz vobec nie dodrziavana na 100%, jedla som mensie mnozstva v style delenej stravy, ale jedla som takmer vsetko okrem mastnych, tazkych, vyprazanych jedal a sladkosti.
Ak chces vediet priblizny jedalnicek poslem cez ss.
Pekny den
toria
01.12.06,14:47
sysula keby si ho poslala aj mne???

Ja sa držím, teraz nepriberám, jem normálne ale po 90 dňovke omnohom menej!!!
jamija
03.12.06,19:06
Ahojte babuľky, zatiaľ sa držím, ešte som sa nevážila, ale dodržiavam to čo je napísané v tej 90 dňovej diete a cvičím. A ako vy babuľky kilečká idú dolu? To aby sme boli do Vianoc ako gazeli.
Kedy ste sa prvý krát vážili, ešte som sa nevážila a som strašne zvedavá.
Zajtra mám krfiolovú polievku, už sa teším, ľúbim karfiol.
Mám rožteky z ovsených vločiek môžem ho namiesto chleba.Pridávam recept.
3 X pollitrový hrnček hladkej múky alebo zmiešať celozrnú s hladkou
3 x pollitrový krnček pšeničných otrub
za veľkú hrsť ovsených vločiek
1 kocka droždia do vlažnej vody, pridať troška cukru = kvások
1,5 dcl oleja
3 čajové lyžičky soli
podľa chuti a možnosti pridať semiačka - tekvicové, slnečicové, ľanové, sezamové, keď dáte 1 dcl zo všetkého je to najlepšie
Do múky pridáme otruby, kvások, olej, soľ, pridáme vlažnú vodu podľa potreby a miesime cesto, pridáme semiačka. Cesto má byť hladké a nie veľmi riedké, radšej hustejšie.
Cesto sa vyberie na dosku/ nevykysnuté/, rozdelíme na 3 časti, každá sa rozváľká na kruh a nožom na 8 trojuholníkov.
Na vymastenom plechu i necháte vykysnúť 30 minút, netreba ich ničím potierať.
Babuľky sú špiškové, dajte vedieť či ich môžem pri tejto diete.
Tak babuľky z úsmevom na ďalšie chudnutie.
ivička
04.12.06,08:48
Ahojte štíhlotky!!!!!!
Ja sa priznám neschudla som nič. lebo som nič nedodržala, ešte som aj oslavovala nového starostu a porušila som všetko čo sa dalo, ale polepším sa to som sľúbila sama sebe, veď chcem byť krásna no nie?
učtovníčka
04.12.06,09:43
Babuľky, musím sa aj ja priznať že po sledovaní vašich príspevkov som sa rozhodla niečo so sebou robiť a tak dnes už 6-ty deň mám oddelenú stravu.
Bolo to rozhodnutie po preštudovaní 90-dňovej diety, ktorá sa mi pri mojom spôsobe práce zdá byť trochu náročnejšia na prípravu jedál. Preštudovala som na Porade odelenú stravu a začala som najskôr s ňou a po sviatkoch plánujem začať s 90 dňovkou. Živočíšny deň mi nejako menej vyhovuje na žalúdok ako rastlinný. A popritom som myslela že som mäsožravec,lebo za klobásu by som predala aj dušu-predtým. Snažím sa aj doma variť tak aby ma psychycky nezaťažovalo že niečo nemôžem, lebo to bol môj najväčší problém, že som stále myslela na to čo nemôžem až do zblbnutia. Rozhodla som sa zverejniť to aby ma to zaväzovalo dodržať keď vidím ako vám to ide a ste vlastne v tej istej "blbej" profesii ako ja. Takže žiadne výhovorky...
sysula
04.12.06,10:27
10 - ty deň a 4 kg dole:D :D
Ja viem ze samochvala smrdi, ale smutok znesies sam a o radost sa musis podelit.
Drzim palceky :)
Pekny den
liduska
04.12.06,10:49
Po 6 týždňoch -4kg.
Marína
04.12.06,11:06
"
Ak chces vediet priblizny jedalnicek poslem cez ss.

A prečo len cez SS a nie aj tu?
sysula
04.12.06,11:22
A prečo len cez SS a nie aj tu?

Sľubujem, sľubujem, že len čo sa mi trošku uvoľnia fofry, tak to sem prilepím..teraz mam veľa práce. Polepším sa.
Pekný deň
sysula
04.12.06,13:49
Tak a posielam Vam slubenu dietu. Necerpala som so ziadnych kniziek, len som si prestudovala zopar knih o zdravej vyzive a delenej strave a prisposobila som tomu svoj jedalnicek. Nebudem rozpisovat, co kolko presne ktory den, lebo z toho co napisem som jedla to, na co som mala chut. Dolezite bolo jest pomaly,zapijat, nenahadzat jedlo do seba, tym padom som ovela menej zjedla, lebo ma to skor zasytilo, a nemala som pocit plnosti:
Priklad ranajok:
- ovocie (akekolvek a v akomkolvek mnozstve okrem bananov)
- jeden kusok celozrneho alebo grahamoveho chleba, alebo 1 pecivo (nie svetle ani tmave)
- jeden az dva platky tvrdeho syra, alebo
- jeden az dva platky chudej sunky, alebo
- nizkotucny tvaroh alebo jogurt, nie ovocny. Sem tam som si dopriala (nechcem robit reklamu) maly jogurtovy napoj, ktory vraj posilnuje imunitu
- zelenina, taktiez akakolvek a a v akomkolvek mnozstve
- k tomu caj(ak sladeny, tak len medom a s citronom)
- kava, s kofeinom bez mlieka a smotany, obcas trocha cukru
Priklad obeda:
- zeleninovy alebo kuraci vyvar bez cestovin
- kuracie prsia prirodne s brokolicou, al.
- ryza, al.
- zemiaky pecene na minime (asi 1 lyz.) olivoveho oleja
- cestoviny ( neviem presny nazov, su svetlo hnede) napr. s olivovym olejom a cesnakom, alebo len s mladou cibulkou a kyslo smotanou
- chude bravcove maso na prirodno ( dopriala som si len raz)
- ryba na citrone
- ku vsetkemu zelenina
- taktiez kava, caj, mineralka, 100% grepovy dzus riedeny s vodou
Priklad olovrant:
- ovocie, ovocie, ovocie ( hrozno, kiwi, pomaranc...)
- ak som obcas mala na nieco chut, tak som zobla, aj ked to nebolo najdietnejsie, napr. 1 kusok pizze, ale s mierou, a hlavne som si to nevycitala
Vecera:
- priblizne to iste ako na obed, ale maso, zemiaky a ryza len 1/2 mnozstvo
- obcas zeleninovy salat len s olivovym olejom
Kedze casto su to vecere v restavraciach, sem tam si doprajem 2 dcl bieleho sucheho vina( nie cervene)
Je mozne ze som nieco zabudla, ak Vas to zaujima, rada napisem.
Drzim vsetkym palceky SISA
Marína
04.12.06,15:58
Ďakujeme Sisa. Myslím, že prirodzene si si vybrala potraviny tak, aby strava bola vyvážená a málo kalorická.
mgm
05.12.06,06:42
Tak a posielam Vam slubenu dietu. Necerpala som so ziadnych kniziek, len som si prestudovala zopar knih o zdravej vyzive a delenej strave a prisposobila som tomu svoj jedalnicek. Nebudem rozpisovat, co kolko presne ktory den, lebo z toho co napisem som jedla to, na co som mala chut. Dolezite bolo jest pomaly,zapijat, nenahadzat jedlo do seba, tym padom som ovela menej zjedla, lebo ma to skor zasytilo, a nemala som pocit plnosti:
Priklad ranajok:
- ovocie (akekolvek a v akomkolvek mnozstve okrem bananov)
- jeden kusok celozrneho alebo grahamoveho chleba, alebo 1 pecivo (nie svetle ani tmave)
- jeden az dva platky tvrdeho syra, alebo
- jeden az dva platky chudej sunky, alebo
- nizkotucny tvaroh alebo jogurt, nie ovocny. Sem tam som si dopriala (nechcem robit reklamu) maly jogurtovy napoj, ktory vraj posilnuje imunitu
- zelenina, taktiez akakolvek a a v akomkolvek mnozstve
- k tomu caj(ak sladeny, tak len medom a s citronom)
- kava, s kofeinom bez mlieka a smotany, obcas trocha cukru
Priklad obeda:
- zeleninovy alebo kuraci vyvar bez cestovin
- kuracie prsia prirodne s brokolicou, al.
- ryza, al.
- zemiaky pecene na minime (asi 1 lyz.) olivoveho oleja
- cestoviny ( neviem presny nazov, su svetlo hnede) napr. s olivovym olejom a cesnakom, alebo len s mladou cibulkou a kyslo smotanou
- chude bravcove maso na prirodno ( dopriala som si len raz)
- ryba na citrone
- ku vsetkemu zelenina
- taktiez kava, caj, mineralka, 100% grepovy dzus riedeny s vodou
Priklad olovrant:
- ovocie, ovocie, ovocie ( hrozno, kiwi, pomaranc...)
- ak som obcas mala na nieco chut, tak som zobla, aj ked to nebolo najdietnejsie, napr. 1 kusok pizze, ale s mierou, a hlavne som si to nevycitala
Vecera:
- priblizne to iste ako na obed, ale maso, zemiaky a ryza len 1/2 mnozstvo
- obcas zeleninovy salat len s olivovym olejom
Kedze casto su to vecere v restavraciach, sem tam si doprajem 2 dcl bieleho sucheho vina( nie cervene)
Je mozne ze som nieco zabudla, ak Vas to zaujima, rada napisem.
Drzim vsetkym palceky SISA

Ďakujem, celkom mi to vyhovuje to zloženie stravy. Potrebovala by som schudnúť asi 5 kg.
Už som si kúpila aj 90-dňovku, chcem to skúsiť, delená strava mi vyhovuje, len treba začať.
Držím palce všetkým, čo to potrebujú ...
Lucuš
05.12.06,07:38
Ahojte chudnúce kočky, ja budem končiť 90 dňovku tesne pred vianocami, najprv som mala strach, že sa budem prepchávať / veď ako asi každý na vianoce/, ale teraz keď mám 90 dňovku, myslím, že to bude bez prežierania.
Tak mám zmenené stravovanie.
Ozaj neviete vyšla už 2 časť 90 dňovky?
Držím vám všetkým palce a hlavne nezabudnite sa usmievať, veď s úsmevom ide všetko ľahšie.
Držte sa sexice!?!
jamija
05.12.06,09:21
Ahojte babuľky, prajem pekný chudnúci usmiaty deň. Lucuš dnes som objednávala pre 2 kamošky 90 dňovu rozlišovaciu dietu a hned som sa aj spýtala na 2 časť, povedali, že bude až v januári v predaji.
S úsmevom, úsmevom a ešte raz s úsmevom babuľky.
Lucuš
07.12.06,08:02
A ja už som sa tešila, že nabehnem po skončení na druhú časť.

A ako sa vám všetkým darí???

Nezabudnite si veriť a usmievať sa s úsmevom ide všetko ľahšie!
Lucuš
11.12.06,07:53
Ahojte spolubojovníčky!!!

Ako pokračujete v diétovaní?

Dufam, že ste to nevzdali! Veď nezabudnite spolu to zvládneme a všetko pojde ľahšie, len nahoďte úsmev.
jamija
11.12.06,08:10
Ahojte babuľky!!!
Teším sa, že sa môžem pochváliť, aj keď som v sobotu na oslavách porušila večer a dala som si zákusok. Od 25.11.06 držím dietu a schudla som 5 kg.
Dúfam, že do vianoc ešte nejaké to kilečko zhodím a v šatách to bude už ináč vyzerať.
Ešte prajem všetkým pekné chudnutie a úsmev, úsmev, úsmev.
pps_57
11.12.06,08:36
Zuckarin, tusim ze sa to tak vola je to z moruse a dostat v lekárni, popytaj sa... obcas si bachnem a ja a tsuim ze to pomaha...
Lucuš
12.12.06,08:12
Zuckarin, tusim ze sa to tak vola je to z moruse a dostat v lekárni, popytaj sa... obcas si bachnem a ja a tsuim ze to pomaha...

Môžem sa spýtať na čo je to?
Tatiana
18.12.06,09:55
Nechcem v žiadnom prípade pribrať, tak Vám to posielam nie do hodiny ale do minúty.
Lucuš
28.12.06,12:44
Ahojte kočky tak čo ako cez sviatky? Pokračujete v diétke?
jamija
03.01.07,18:49
Ahojčeeeek v Novom Roku.
Dlho som tu nebola a tak Vám všetkým prajem v Novom Roku veľa zdravia, šťastia a pohody ako v práci tak aj v rodine.
Počas sviatkov som porušila dietu, nepribrala som,mrzí ma, že som neschudla,už mi to šlo tak dobre a tak začínam od začiatku tu 90 dňovú dietu.A čo vy babuľky vydržali ste.
Dafe
04.01.07,07:09
Ahojte,
ja som cez sviatky prerusila dietku, nemalo byto zmysel sa trapit a pozerat na tie dobroty, myslim ze som pribrala, ale nie vela, nevazila som sa, inak od vcera som zacala zasa 90-dnovu. Dufam, ze teraz to uz neprerusim a vydrzim. Takze s chutou do chudnutia, drzim palce aj ostatnym, urcite to dokazem..
Lucuš
04.01.07,11:25
No cez sviatky by bolo ozaj nefér nedať si nejakú dobrotu aj ja som zhrešila, pribrala som asi 2 kilá, ale nie je to nič strašné. Takže kočky hor sa do chudnutia, držím nám všetkým palce. A hlavne nezabudnite na úsmev.
iveta22
04.01.07,15:44
Aj mne sa podarilo pribrať 2,5 kg, ale hneď 27. som nabehla diétu a za 2 dni boli tieto ľahké kg dolu. Dnes mám o 5 kg menej a teším sa ako malá. Dá sa to, len treba chcieť. Držím všetkým spolutrpiteľkám palce.
DON
04.01.07,16:44
nezer cica
dogicka
05.01.07,14:00
nezer cica

Akosi som nepochopila..............
Ninna
07.01.07,14:45
Je to vynikajúca vec ktorú mi ponúkla kamarátka z Blavy. o výrobkoch spomínanej nemenovanej firmy sa nejdem rozpisovať kto chce cez súkromné správy dám presný názov firmy. Držím ju týždeň a zhodila som 3kg je to podľa mňa dosť hlavne pokiaľ to nebola ako v každej diete na začiatku iba prebytočná voda ale tuk. Papám iba raz denne a nepocitujem hlad čo pri mojich kilách je najpodstatnejšie, lebo ako ja hovorím čo si vychováte/obézne telo/ to musíte patrične aj chovať, lebo inak nastupujú vedľajšie účinky diét malátnosť, nervozita z poklesu cukru atď. Takže pokračujem druhý týždeň a dúfam že aj štiepim tuky.
Pokiaľ niekoho zaujíma výsledok môjho snaženia po 2 mesiacoch som zhodila 9kg. Už mesiac som pridružila LKVB6 a snažím sa nejesť toľko ako pred tým.
Martina 74
11.01.07,10:23
Ahojte,práve som objavila vaše príspevky o 90 dňovke a všetky som ich preštudovala.
Ja som túto 90- dňovku začala dodržovať od 5.1.2007 a vaše príspevky mi dodali neskutočne veľa elánu, hlavne od Lucuš. Len dúfam, že mi aj vydrží. Už som to raz skúšala , ale vydržala som to len mesiac. Vtedy som schudla 5 kg. Dúfam, že teraz to už vydržím za vašej podpory do konca. Potrebovala by som dať dole takých 15 kg. Inak mi tá strava celkom vyhovuje. Len občas ma prepadne hlad.Zatiaľ som to vydržala. a držím palce všetkým nech tiež vydržia až do konca.
Dafe
12.01.07,10:34
Ahojte,práve som objavila vaše príspevky o 90 dňovke a všetky som ich preštudovala.
Ja som túto 90- dňovku začala dodržovať od 5.1.2007 a vaše príspevky mi dodali neskutočne veľa elánu, hlavne od Lucuš. Len dúfam, že mi aj vydrží. Už som to raz skúšala , ale vydržala som to len mesiac. Vtedy som schudla 5 kg. Dúfam, že teraz to už vydržím za vašej podpory do konca. Potrebovala by som dať dole takých 15 kg. Inak mi tá strava celkom vyhovuje. Len občas ma prepadne hlad.Zatiaľ som to vydržala. a držím palce všetkým nech tiež vydržia až do konca.


..... tak drzim palce, ja som na tom podobne... mesiac pred koncom roka som zacala s 90-dnovkou, avsak vydrzala som po Vianoce, potom prestavka samozrejme do Noveho roku, a trebalo podojedat zvysky takze som zacala zasa odznova od 6.1., zatial sa drzim, ale sem tam zhresim, napriklad vcera, prisla navsteva, oriesky na stole, solene , prazene, no musela som..... takze takto niekedy porusim.... hlavne neskor vecer, ked na pride nejaky ten hladik.... este som sa nevazila, ale predtym za ten necely mesiac islo 4 kg dole. Dufam, ze vydrzim, tiez potrebujem 15 kg dole, moze byt aj viac, ale aj to by bol absolutny uspech..... ale je tolko pokuseni, joj.... takze drzme si palce, nech si dokazeme, ze nie sme "traslavky" a vydrzime aspon raz do konca.. no nie? Vela uspechov....
Martina 74
12.01.07,12:01
Dík za podporu. Som rada , že nie som jediná, ktorá má také pocity.Presne si opísala stavy, ktoré mávam žiaľ aj ja.Pa
jamija
16.01.07,17:51
Ahojček babuľky, neviem ako vy, ale moje predsavzatie, že po sviatkoch začnem od začiatku 90 dňovú dietu, nevyšlo. Vymyslím si hocičo, len aby som večer nazrela do chladničky. Ale to je všetko psychika. Zatiaľ nemám prácu, lebo sa starám o syna po havárke. Ale verím tomu, že to v tomto roku bude lepšie. Keď si prečítam Vaše riadky, tak mám na všetko chuť, začať diétu, cvičiť. Tak to zase skusím, dúfam že ten začiatok vydržím. Zatiaľ držím palce tým ktoré to vydžali a naďalej chudnú. S úsmevom.
martuskai
16.01.07,18:26
Ja som nalepila na chladnicku zvonkohru a kazde otvorenie chladnicky bolo pocut. Skus to
LIZINKA
16.01.07,18:30
Ahojček babuľky, neviem ako vy, ale moje predsavzatie, že po sviatkoch začnem od začiatku 90 dňovú dietu, nevyšlo. Vymyslím si hocičo, len aby som večer nazrela do chladničky. Ale to je všetko psychika. Zatiaľ nemám prácu, lebo sa starám o syna po havárke. Ale verím tomu, že to v tomto roku bude lepšie. Keď si prečítam Vaše riadky, tak mám na všetko chuť, začať diétu, cvičiť. Tak to zase skusím, dúfam že ten začiatok vydržím. Zatiaľ držím palce tým ktoré to vydžali a naďalej chudnú. S úsmevom.
:rolleyes: No tak presne toto poznám. Minulý rok som sa starala o dcéru po havárke -už je chválabohu v poriadku. Nemyslím si, že diétka je pre teba teraz to najvhodnejšie riešenie. To by mohlo ešte viac oslabiť tvoju -prepáč- "narušenú" psychiku.Ja vždy keď chudnem som strašne nervozna. Vykašli sa teraz na pár zvyšných kilečiek a rob len to, čo lahodí tvojmu telu. Máš toho dosť a potrebuješ byť fit. Ale cvičenie odporúčam. Skoré uzdravenie synovi a tebe veľa síl.;)
Lucuš
17.01.07,17:02
Ahojte spolubojovníčky tak ako vidím pustili ste sa do chudnutia, ja už mám po 90 dňovke a podľa mňa je to najlepšia diéta, ktorá ma perfektne naštartovala a chudlo sa mi vynikajúco len čakám na pokračovanie, ktoré by malo vyjsť už nejako v týchto dňoch.
Dievčatá verte si a nezabudnite sa usmievať s dobrou náladou ide všetko ľahšie a hlavne žiadna nebojujete sama veď sme v tom spolu. Veľa zhodených kíl doschudnutia.
dogicka
18.01.07,09:48
Ahojte spolubojovníčky tak ako vidím pustili ste sa do chudnutia, ja už mám po 90 dňovke a podľa mňa je to najlepšia diéta, ktorá ma perfektne naštartovala a chudlo sa mi vynikajúco len čakám na pokračovanie, ktoré by malo vyjsť už nejako v týchto dňoch.
Dievčatá verte si a nezabudnite sa usmievať s dobrou náladou ide všetko ľahšie a hlavne žiadna nebojujete sama veď sme v tom spolu. Veľa zhodených kíl doschudnutia.

Lucuš a koľko si schudla, keď chceš ešte pokračovať?
toria
18.01.07,12:52
No babulky, ja som tiež bola na 90 dňovke a nevydržala som. Hlavným problémom u mňa bolo chystanie si jedla zvlášť ako rodine. Teraz po novom roku som na tom takto. Jem každé 4 hodiny, na čo mám chuť. Ráno si dám lyžičku jablčného octu, aby ma to trošku vyčistilo. No a za týždeň si celé okolie všimlo zmenu. A to hlavne, že mi odbudlo z bokov. Ja som tomu nechcela veriť, ale je to pravda. Pravidelná strava. Nesladím a ani nemám chuť na sladké. Takže ak máte chuť vyskúšajte. Zajtra máme s Lucuš očistný deň. Ale pre mňa to nezmanená iba pitie, ale aj jedenie jednej suroviny. Ja si uvarím ryžu. Každé 4 hodiny si dám 5 lyžíc uvarenej ryže. Môže byť osolená, alebo osladená a hlavne vypiť cez deň aspoň 2 litre vody, alebo čajov. Za tento deň by malo byť zaručene 2 kg. dole. Tak ak chcete podťe s nami....
A hlavne s úsmevom ide všetko lepšie. Krásne chudnutie bacuľky!!!
Lucuš
18.01.07,15:44
Lucuš a koľko si schudla, keď chceš ešte pokračovať?

Ahoj schudla som okolo 12 kilo tou 90 dňovkou ale pred ňou som svojpomocne schudla 10 kilo. Koniec 90 dňovky som troška flákala už konečne po rokoch som spokojná so sebou ako vyzerám ale podľa mňa ešte 5 kilo musí ísť dole. Pridáte sa zajtra k nám k očiste? Tak ktorá sa pridáte?
dogicka
18.01.07,16:21
Ahoj schudla som okolo 12 kilo tou 90 dňovkou ale pred ňou som svojpomocne schudla 10 kilo. Koniec 90 dňovky som troška flákala už konečne po rokoch som spokojná so sebou ako vyzerám ale podľa mňa ešte 5 kilo musí ísť dole. Pridáte sa zajtra k nám k očiste? Tak ktorá sa pridáte?

Super, držím palce....................
Lucuš
20.01.07,17:56
Super, držím palce....................

ďakujem velmi pekne
Ninna
20.01.07,18:02
ďakujem velmi pekne
Dievčatá neviem sa dopracovať k tej knihe je vypredaná a som nešťastná.
Lucuš
20.01.07,18:08
Dievčatá neviem sa dopracovať k tej knihe je vypredaná a som nešťastná.

Pozerala si na www.martinus.sk? Alebo v nejakom súkromnom kníhkupectve, ja som si tam objednala. Bol velmi ochotný predajca. Ale ak chceš začař pozri sa tuto v žravosti ja som sem zo začiatku dievčatám písala presný jedálniček u tejto knihy, zo začiatku by ti to aspoň troška pomohlo.;)
Ninna
20.01.07,18:31
Pozerala si na www.martinus.sk? (http://www.martinus.sk?) Alebo v nejakom súkromnom kníhkupectve, ja som si tam objednala. Bol velmi ochotný predajca. Ale ak chceš začař pozri sa tuto v žravosti ja som sem zo začiatku dievčatám písala presný jedálniček u tejto knihy, zo začiatku by ti to aspoň troška pomohlo.;)
Pozerala som na stránku hore uvedenú je vypredaná momentálne. A v kníhkupectve na mňa krútili hlavou akože čo chcem?
Lucuš
20.01.07,19:31
Pozerala som na stránku hore uvedenú je vypredaná momentálne. A v kníhkupectve na mňa krútili hlavou akože čo chcem?

Aha ako viem po knihe je veľký ohlas a v kníhkupectve ak nevedeli podľa mňa skús nejaké vačšie tam snáď budú vedieť. Drž sa a do schudnutia.
Ninna
20.01.07,19:42
Tak tak.Ja hlavne na udržanie by som chcela niečo efektné. Podarilo sa mi zhodiť s Herba.... a doteraz by som brala LKVB6 . 90-dňovka je vychválená a vysoko účinná .
iveta22
21.01.07,16:25
Ja som ju tiež držala, ale len asi 45 - 50 dní. Podľa mojich skúseností je vynikajúca na naštartovanie, ale myslím, že nie na trvalo. Je tam príšliš málo bielkovín, čo má údajne za následok úbytok svalovej hmoty. Potom som preto prešla na iný spôsob stravovania a funguje to. Doposiaľ som schudla 20 kg /bolo z čoho/ a cítim sa výborne. Podľa doporučení z rôznych ineternetových stránok je najlepšie jesť 5-7 x denne a piť veľa vody, aby sa naštartoval metabolizmu /plus pohyb/, do poludnia viac sacharidov, večer skôr zeleninu, bielkoviny každý deň takmer v každom jedle. Ako inšpiráciu dávam nasledujúce veľmi dobré stránky, ktoré sa výslovne venujú chudnutiu:
http://www.chudnutie-ako.sk/chudnutie/ludia-stretnutia.php
http://www.f-sport.cz/print.php?id=267
http://www.sportujeme.sk/dieta-a-chudnutie/
http://www.stob.cz/view.php?cisloclanku=2006031501
http://www.fitlinie.cz/
http://www.florastranky.sk/?cat=7
Nájdete tam kalkulačky, výživové tabuľky, recepty, cvičenie, môžete si viesť denník, čítať jedálníčky iných na inšpiráciu, vypočítajú BMI, určia, koľko bielkovín, tukov a sacharidov a kedy počas dňa máte zjesť atď. Je nejdem strikne podľa toho, nebaví ma stále vážiť a spočítavať, ale ako inšpirácia je to veľmi dobré. Tak do schudnutia, spolubojovníčky!
102
26.01.07,11:33
Je to vynikajúca vec ktorú mi ponúkla kamarátka z Blavy. o výrobkoch spomínanej nemenovanej firmy sa nejdem rozpisovať kto chce cez súkromné správy dám presný názov firmy. Držím ju týždeň a zhodila som 3kg je to podľa mňa dosť hlavne pokiaľ to nebola ako v každej diete na začiatku iba prebytočná voda ale tuk. Papám iba raz denne a nepocitujem hlad čo pri mojich kilách je najpodstatnejšie, lebo ako ja hovorím čo si vychováte/obézne telo/ to musíte patrične aj chovať, lebo inak nastupujú vedľajšie účinky diét malátnosť, nervozita z poklesu cukru atď. Takže pokračujem druhý týždeň a dúfam že aj štiepim tuky.
Dobrý deň, práve som si prečítala Váš príspevok, a na tom základe Vás prosím o presný názov firmy. Vďaka
Lucuš
27.01.07,16:20
Ahojte kočky, no viete každá má svoju vyskúšanú diétu, mne pomohla 90 dňovka, ale po pravde neviem si predstaviť stále sa držať a jesť podľa 4 určených dní / myslím kombinovanie/, ale zasa zaberá to, je to na každej z nás do čoho sa pustí, podľa mňa je to jedno, len nech to funguje.
Do schudnutia Lucuš - Lucia.
cactus
30.01.07,13:58
90-dňovú diétu už majú na www.martinus.sk, podotýkam, že v čestine. Kto chce mať túto knihu nech navštívi stránku.
Ahojte, doschudnutia
jamija
27.03.07,19:42
Ahojcek kocky, len tak na rychlo, je danove priznanie a vela prace, ale neviem ci viete, ze je uz v predaji pokracovanie 90-dnovej rozlisovacej diety " dalsich 90 dni ja uz ju mam a je v slovencine.
Ahojcek kocky s usmevom chudnime, ved sme super kocky.:-))))
cactus
28.03.07,09:31
áno, je. Už aj mne poslali z www.martinus.sk
korduľa
24.10.08,18:35
vcera som stretla po 7 rokoch svoju perfektnu spoluziacku zo strednej skoly. sedeli sme spolu 4 skolske roky a prekecali sme spolu snad vsetkych mozne temy ..... nemohla som uverit co sa to s nou stalo. mlada baba 36 rocna/pre mna je to vek, ked je clovek mlady, takze mladsie rocniky prosim neusmievat sa/, myslim, ze mohla mat takych 120-130 kilo. sedeli sme na kave a ona zapijala 4 veterniky kolou. stale som hladala nejaku vhodnu vetu ako sa jej spytat preco to robi, preco si vedome ublizuje. stale rozpravala o tom aky ma vysoky tlak a ze nic nevladze. to ma tak vytocilo, ze som jej "z mosta do prosta" povedala, nech sa necuduje. ma na sebe niekolko desiatok kil tuku a treba s tym nieco robit. snazila som sa ju podporit a vysvetlit ,ze ziadny organizmus nie je prisposobeny na to, aby nieco take zvladal pri takej tazkej nadvahe. samozrejme ze sa urazila, veterniky si dala zabalit a odisla.
nuz ja neviem, ale myslim, ze kazdy by sa mal zamysliet nad svojim pristupom k vlastnemu zdraviu. aky zivot chce viest dalsich 30 rokov? plnohodnotny urcite nie. a nech sa na mna nikto nenahneva ale ludia, ktori si za svoju obezitu mozu sami, by nemali cakat, ze ich niekto polutuje a nejak milo im povie, ze ved hadam by mali nieco s tou vahou robit. pripadne im nepovedia nic, co je este horsie, lebo priznajme si, za ich chrbtom sa o nich bavime. teraz je kopa civilizacnych chorob a je to len z nasho pristupu k sebe..... niektori ludia nemaju nad sebou ziadnu kontrolu.. videli ste niekto obezne zviera?? a to sa hovori, ze clovek vyuziva najvacsiu cast mozgu.
korela
19.04.12,08:37
vcera som stretla po 7 rokoch svoju perfektnu spoluziacku zo strednej skoly. sedeli sme spolu 4 skolske roky a prekecali sme spolu snad vsetkych mozne temy ..... nemohla som uverit co sa to s nou stalo. mlada baba 36 rocna/pre mna je to vek, ked je clovek mlady, takze mladsie rocniky prosim neusmievat sa/, myslim, ze mohla mat takych 120-130 kilo. sedeli sme na kave a ona zapijala 4 veterniky kolou. stale som hladala nejaku vhodnu vetu ako sa jej spytat preco to robi, preco si vedome ublizuje. stale rozpravala o tom aky ma vysoky tlak a ze nic nevladze. to ma tak vytocilo, ze som jej "z mosta do prosta" povedala, nech sa necuduje. ma na sebe niekolko desiatok kil tuku a treba s tym nieco robit. snazila som sa ju podporit a vysvetlit ,ze ziadny organizmus nie je prisposobeny na to, aby nieco take zvladal pri takej tazkej nadvahe. samozrejme ze sa urazila, veterniky si dala zabalit a odisla.
nuz ja neviem, ale myslim, ze kazdy by sa mal zamysliet nad svojim pristupom k vlastnemu zdraviu. aky zivot chce viest dalsich 30 rokov? plnohodnotny urcite nie. a nech sa na mna nikto nenahneva ale ludia, ktori si za svoju obezitu mozu sami, by nemali cakat, ze ich niekto polutuje a nejak milo im povie, ze ved hadam by mali nieco s tou vahou robit. pripadne im nepovedia nic, co je este horsie, lebo priznajme si, za ich chrbtom sa o nich bavime. teraz je kopa civilizacnych chorob a je to len z nasho pristupu k sebe..... niektori ludia nemaju nad sebou ziadnu kontrolu.. videli ste niekto obezne zviera?? a to sa hovori, ze clovek vyuziva najvacsiu cast mozgu.
To je fakt, ja zatiaľ iba domácich bytových psíkov. Väčšinou sú však už starší, nemajú pohyb.
mareko
19.04.12,09:20
:)mimotemy Korela, ten príspevok je takmer 4 roky starý ....ale téma o žravosti je večná ! :cool:
korela
19.04.12,10:52
Veď práve.
Godless
19.04.12,11:08
Už asi druhý alebo tretí týždeň sa neviem krotiť v jedení. Nemám pocit hladu, ale stále myslím na to, čo by som si takého dobrého ešte dala....? Už som bezradná, neviem to zastaviť. Poraďte niečo, prosím..... Ako to zastaviť? :(

Tvoj problem vidim v zlom zostavení jedalnicka. Namieste je otazka, ci ranajkujes. Ak nie, to je prvá chyba. Ranajky su velmi dolezite (viem ze je to otrepane). Mali by obsahovat komplexne sacharidy, aby ti nastartovali metabolizmus a dodali energiu po hladovani v spanku. Taktiez sa k ranajkam hodia zdrave tuky, cize par vlazskych orechov ci mandli, samozrejme zelenina ci ine zdroje vlakniny. Potom je treba pocas dna jest ako tak pravidelne, radsej mensie porcie castejsie ako obrovske porcie 2 az 3 za den. Hlavne sa vyhýbaj rafinovanému cukru a bielej muke, sladkostiam, zakuskom a cukrikom. Sacharidy z nich sa velmi rychlo vstrebavaju, niektoru uz do pol hodiny a potom nasleduje naval hladu, preto stale nieco hladas na zahrysnutie. A nakoniec aby som nezabudol, velmi dolezity, ale dost podcenovany je pitny rezim. Takze aspon 2 litre (to by malo byt minimum) cistej vody denne. Neverila by si ako lepsie sa budes citit ak si das zalezat na par stravovacich návykov.... :)
osky
19.04.12,15:51
ta zravost moze signalizovat aj deficit nejakych vitaminov.
ja som toto mala vcera vecer.hoci so zjedla na veceru trochu ryze a kusok kuracich prs,stale som daco zhanala.zjedla som mozarellu a krajcek chleba a stale som nebola vo svojej kozi.to sa mi nestava.nechcela som uz viac jest na vecer toho bolo uz dost.ale ked ani po hodine neustupoval naval zravosti,zjedla som jablko a polovicu-ano celu polovicu ananasu-bol uz taky zrely,lebo som ho drzala v chladnicke tyzden...no a az po tom iovoci som sa upokojila.bol to balzam na telo i dusu.take obcerstvenie-evidentne mi chybal daky vitamin.
treba nacuvat chutiam.telo si vypyta co potrebuje.ked mas na nieco velmi silnu chut,myslim na nejake konkretne jedlo,daj si ho.priprav si ho zdravo ale daj si ho.lebo darmo si das miesto rezna zeleninovy salat,po salate nakoniec zjes este jogurt,potom ovocie....len aby si ten rezen vyhnala so svojej hlavy.a napokon si ten rezen aj tak das.
ja to poznam,par rokov do zadu som mavala taketo pochody.dnes viem,ze ked mi strasne chuti daco konkretne,mam si to dat.dam si to v rozumnom case a v rozumnej kvantite a som spokojna.
jasne ze nieco ine je konzumacia sladkosti-to nemozes tak brat.to treba skratka potlacat orieskami ,ovocim alebo sebaovladanim.
dusansl
20.04.12,06:40
ZACHRÁNI NÁS DETOXIKÁCIA ?


Novodobá medicína ignoruje skutočnosť, že bez dôkladnej očisty celého tela , sa nedá dosiahnuť jeho vyliečenie. Túto základnú pravdu spoznali ľudia Tibetu už pred štyritisíc rokmi.
Súčasná medicína dokázala , že ľudské telo je zásobované živinami nevyhnutnými pre život sieťou ciev a kapilár, ktorých dĺžka je viac ako 100 tisíc kilometrov. Ako sa dá predísť hoci srdcovocievnym ochoreniam, keď tento dokonalý systém pravidelne nechceme čistiť.
Musíme si uvedomiť, že pri súčasnom spôsobe stravovania a výživy platí nasledovné:
- 2O ročný človek ma približne 15% ciev čiastočne zanesených soľami a cholesterololom.
- 4O ročný človek má už vo svojich cievach toľko nánosov rovnakého zloženia , že priechodnosť jeho ciev je znížená dokonca o 50%.
- 60 ročný senior je na tom ešte horšie. Celý jeho cievny a kapilárny systém je priechodný len na 25% . Zostávajúcich 75% vypĺňajú usadeniny solí a cholesterolových plátov.
Uvedený prierez základnými vekovými skupinami temer bez výnimky platí ako pre Európu ,tak skoro pre celý zostatok západného sveta.

Povedzte teda, ako môžu byť jeho obyvatelia zdravý?

Ako sa dá predísť srdcovocievnym ochoreniam, keď taká zložitá rieka života akým v skutočnosti cievny systém je , zostane upchaná kalmi?

Kto z čitateľov vie o skutočnosti, že sa ľudskom tráviacom trakte za 40 rokov života od 4 do 15 kilogramov kalových usadenín! Smutné je , že o týchto život skracujúcich nástrahách už pred tisícročiami dobre vedeli ľudia ďalekého východu , pričom dnešný moderný človek ich úplne ignoruje..
Vzdelanci dávnoveku vo svojich medicínskych traktátoch dokonca uvádzali, že práve tráviaci trakt je to miesto, ktoré verne v celej šírke odzrkadľuje stav ľudského zdravia. Práve oni dospeli k poznaniu, že až 75% ľudskej imunity má základ v črevách. Svojou mimoriadnou vnímavosťou a výnimočnými pozorovacími schopnosťami zistili, že ak má byť človek zdravý, musí si svoje črevá vyprázdniť následne po každom jedle.
V modernej dobe tento rytmus nedokáže udržať najmenej 25-30 % dospelých ľudí. Nie je žiadna výnimka, že až takéto vysoké percento máva stolicu raz za dva –tri dni. Ale viac ako päť percent ju má až len raz za päť dní.
Európsku populáciu svojimi výskumami začal zachraňovať nemecký lekár Johan Kekkeweg, ktorý v roku tisíc deväťsto päťdesiat päť publikoval svoju štúdiu o ľudskej auto toxikácii teda samo otravy celého organizmu.
Práve on exaktne dokázal , že v strave sa do ľudského tela dostávajú nemalé množstvá rôznych škodlivín. Zároveň svoje poznatky zhrnul do nasledujúcej stupnice :
- Ideálny stav - ľudský organizmus pracuje normálne, celý črevný systém je čistý , telo dostáva všetky prijaté živiny. Tento stav nazval prvým. Teda základným fyziologickým štádiom.
- V post pubertálnom veku v rozpätí do dvadsiateho roku veku človeka, sa toxikácia tela dostáva do štádia, ktorú vnímavý človek už začína pociťovať. Navonok sa to prejavuje ako častejšie vyskytujúci sa kašeľ, hnačky, časté močenie, neraz sa vyskytne sa aj zdanlivo bezdôvodné zvracanie .
Človeka začína trápiť nevysvetliteľné potenie, zvýšená teplota hoci ho nič nebolí,
alebo sa odrazu objavujú hlieny.
Všetky tieto vonkajšie prejavy sú dôsledkom zvýšenej záťaže organizmu. Spôsobujú ju stále pribúdajúce toxíny a potravinové odpady. Vo výžive na druhej strane chýbajúce bielkoviny, tuky, uhľovodíky, minerály, vitamíny..... V snahe prinavrátiť ideálny stav organizmus zosilňuje očistnú činnosť, ktorej dôsledkom sú už popísané ťažkosti. Tento stav môžeme pomenovať stavom dôrazného varovania!
Obyčajne toto varovanie ignorujeme, lebo sa ho snažíme potlačiť hltaním všelijakých analgetík. Toto sú typické prejavy druhého štádia toxikácie.

- V treťom štádiu toxikácie nastáva masívnejšie narastanie celkovej otravy. Na
- povrchu
tela sa objavujú chronické zápaly na rôznych miestach tela. Pre toto štádium sú rovnako charakteristické hnisavé vredy na tele, časté hnisavé angíny, zápal slepého čreva - čiže apendixída, ale rovnako aj bronchitída, prostatitída. Rovnako charakteristické bývajú aj výskyty fibromiómov či cýst, lipómov ale aj mastopatie tyretoitídy a k celkovému výpočtu nesmieme zabudnúť ani na heneroidy či zápaly okostnice.
Priatelia, ani jednu z vymenovaných chorôb by som neoznačil za zanedbateľnú! Každý súdny človek musí uznať, že sú to choroby závažné - je to akési posledné varovanie pred záverečnou tragédiou.

Nepopierateľne hovorí - človeče pozor!

- Ak začne zlyhávať látková výmena a prichádza strata imunity, reč môže ísť len o začiatku porúch, viažucich sa k štvrtému štádiu. Poruchy sú už na hĺbkovej úrovni organizmu. V tomto štádiu sú normálne kamene v žlčníku alebo v obličkách či močovom mechúre , polyartritída, dna, osteochondróza ale aj radikulitída.
Ozdobou tohto stavu je patologická chudosť, či obezita všetkého druhu. V medicíne sa tento stav nazýva porucha tukovej výmeny a nikto z lekárov ju dnes neberie na ľahkú váhu! Len krôčik chýba k tomu aby Vás znenazdania prekvapil oznam lekára , že Vás do konca života na všetkých cestách bude sprevádzať Cukrovka- ktorej diagnostikovanie hovorí , že v tele prišlo k poruche uhľovodíkovej výmeny.
Nie je vzácnosťou , že u sotva štyridsaťročnej ženy sa objaví predčasné klimatkérium a hormonálne nádory. Rovnako časté dokonca u mladších ročníkov sú neplodnosti a disfunkcie vaječníkov. Všetky tieto diagnózy sa viažu k jednému fenoménu s názvom : ,,Hormonálna porucha“
Za nemej vážne je potrebné považovať objavenie sa nespavosti, migrenózne bolesti hlavy či syndróm chronickej únavy. Nejeden človek by vedel rozprávať.....
Všetky tieto stavy majú spoločného menovateľa je ním „porucha nervového systému „
Bolo by dokonalo smiešne, keby nebolo vážne, že „roky zdravý človek“ má zrazu alergiu na všetko. Alebo sa objavia rôzne polynózy . Až odborné vyšetrenia potvrdia stratu imunity.
K výpočtu chorôb by nebolo dobrí zabudnúť na varikózy ale ani na často diagno- stikovanú trombózu. Zaiste mi dáte za pravdu, že toto sú skutočne vážne diagnózy.
A priatelia, toto už je len krôčik k začiatku ozajstného utrpenia. Ak sa ani pri takomto druhu varovaní človek nezobudí zo sna ľahostajnosti samého k sebe dočká sa piateho štádia poškodenia svojich orgánov.

- V tomto štádiu sa už nikto nemôže diviť, že má cirhózu pečene, alebo obličkovú nedostatočnosť. Rovnako charakteristická je aj tromboembólia. Infark myokardu alebo mozgová príhoda neodmysliteľne patria k stavom, ktoré Vás určite postretnú. Poviem Vám, žiadna výhra! A to si naozaj neviete predstaviť, čo vie s človekom narobiť diabetická či pečeňová kóma. Proti nim je zápal podbrušnice úplná hračka.
- Za najzávažnejšie považujeme diagnózy považujeme všetky formy rakoviny, AIDS
či sarkóm alebo leukémiu.

Moderné medicínske prístroje dokážu spoľahlivo diagnostikovať približne 1 cm veľký nádor. Je dokázané, že do takejto veľkosti môže dorásť približne za desať až dvanásť rokov. Kto s nás vie , v ktorom štádiu možného rastu sa nachádza? Len vlastná ľahostajnosť a falošný pocit nenahraditeľnosti nás vedie k presvedčeniu , že nás sa tento vývoj zdravia netýka.
Tých ostatných áno, mne nič nie je! Nič ma predsa nebolí!
Upokojuje sa každý druhý Slovák.
Podľa nedávno publikovaných výsledkov medicínskeho výskumu má každý živý organizmus v sebe aspoň jedného nebezpečného parazita. Ešte aj v tom je človek výnimkou, že obyčajne ich má naraz niekoľko. Prostredie v ktorom tieto organizmy parazitujú, sú naše nečistotami zalepené črevá. Takéto znečistenie čriev je ideálne na ich nekontrolovateľné pomnoženie. Potom už nasleduje len obsadenie celého tráviaceho traktu touto parazitickou armádou . A beda , ak ľudské telo z nejakej príčiny zoslabne, čím ešte viac upadne vo väčšine prípadov aj tak slabá imunita.
Podľa zistenia Bostonských výskumníkov , parazity čriev len v novodobých dejinách zabili viac ľudí, ako všetky moderné vojny dokopy.
Pomôžem Vám v rozhodnutí, či už nastala chvíľa, keď z pohľadu toxicity čriev je potrebná ich dôkladná očista. Trápi Vás jeden alebo niekoľko z uvedených problémov?

. Častý temer stály pocit slabosti a únavy
. Nadúvanie a plynatosť ,faltulencia
. Nadváha či patologická chudosť
. Nedostatočné trávenie
. Dráždivosť alebo náladovosť
. Sťažené dýchanie a silne zapáchajúca stolica
. Časté nachladnutie a vracajúce sa bolesti hlavy
. Neupokojiteľný pociť hladu
. Uhrovitosť, vyrážky či iné kožné problémy
. Pocit kovovej pachute v ústach
. Zlatá žila
. Opakujúca sa infekcia Candidy
. Alergia na jedlá vo všeobecnosti
. Parazity indikované v stolici

Proces komplexnej očisty stien žalúdka , celého tráviaceho traktu včítane črevných klkov , je v podstate možný niekoľkými spôsobmi. Ich účinnosť a ohľaduplnosť k organizmu človeka nemienim komentovať.
Očista v celej svojej šírke a aj dokonalosti je nielen účinná , ale jej história je tisícročia stará. Lekári Tibetských lámov dobre vedeli, že znečistený- toxikovaný organizmus nie je možné uzdraviť. Na základe ich vedomostí sa v dnešnej dobe podarilo zostaviť postupy , ako zostavovať čistiace kúry pre jednotlivé vekové kategórie ale aj škálu sprievodných príznakov.
Lebo tak ako každý človek je jedinečný – tak niet dobrej univerzálne pôsobiacej čistiacej kúry.
Aby ste sa sami pričinili o zachovanie svojho zdravia nestrácajte čas. Konajte- lebo Vaše zdravie je len vo Vašich rukách. Držím Vám palce k správnemu rozhodnutiu, pokiaľ je ešte čas.
Veľa zdravia praje Dusansl.