vanessa2
30.03.21,05:46
zamestnanec si požiadal o skončenie pp dohodou § 60 ZP k 6.4.2021. Od dnes je na pn,na skončení dohody ale ,že bude trvať,môžme s nim uzavrieť skončenie pp dohodou a počas jeho pn ak to podpíše?dakujem
veronikasad
30.03.21,04:56
Na žiadosť zamestnanca ano, len sa čudujem, prečo by to robil .
buchač
30.03.21,09:46
Žeby preto, lebo je takáto dohoda výhodnejšia ?
Dostaneš nejaké odstupné, čau a pá.
Nedohodneš sa ? Dostaneš výpoveď a pár mesiacov robíš poskoka a musíš si nechať ondiať na hlavu a stresovať sa, či nefásneš nejaké kárne...fásneš aj druhé a čau a pá bez odstupného pre porušenie toho alebo hentoho.
Takže čo je lepšie ? Pár platov alebo vidličkou do oka ?

Síce len v tomto prípade uvažujem, ale viem, o čom hovorím.
ivka70
30.03.21,09:54
nic take ako odstupne nedostanes, ak ide o dohodu bez udania dovodu ...co ta na ziadost zamestnanca je. Nevies, o com hovoris.
Tweety
30.03.21,09:55
Buchii, asi nevieš o čom hovoríš, pretože to, čo si napísal, je úplne nesprávne, skrátka nezmysel.
veronikasad
30.03.21,10:17
Juraj, tych pár platov (viac ako po uplynutí výpovednej doby) zamestnanec dostane len ak bol prac.pomer ukončený na podnet zamestnávateľa, z dovodov uvedenych v par.63 ZP. V zadani sa pise, ze žiadosť podava zamestnanec. Dosť možné, ze si to rozmyslel a hodil sa na PN-ku, bohuzial, dohoda je platna ...
buchač
30.03.21,10:31
Hm...očakával som podobné reakcie...a preto som si nechal v zálohe tromf.

§ 60
Dohoda o skončení pracovného pomeru
(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).

§ 63
Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť
1. zrušuje alebo

Takže zopakujem a teraz trochu zo širšieho uhla.
Vie sa, že čo viedlo zamestnanca k takejto výpovedi ? Ja neviem, a ani vy nie...či ?

...a apropó, uveríte, že práve tieto §§ využila moja manželka ?
Lebo dostala na výber...buď dohoda alebo výpoveď. A keďže šéf danej pobočky firmy bol vcelku solídne hovado, tak sa dalo očakávať, že by jej nejaké kárne počas výpovednej lehoty (v dobe trvania 3 mesiace) urval a tým pádom by dostala trt.
Takže išla na dohodu, vzala 6 platov a čau a pá.

Ale zopakujem ešte raz...ohľadom témy len uvažujem, ale moje skúsenosti sú reálne, rozhodne nemám v úmysle zavádzať.
Tweety
30.03.21,10:37
To, čo píšeš že využila tvoja žena je niečo úplne iné, ako je v prípade zadávateľky a to sú dve rozdielne veci. Jedno je Dohoda bez udania dôvodu(nárok na odstupné n e v z n i k á a druhé Dohoda z organiz. dôvodov. s nárokom na odstupné. Toto si najprv ujasní, ani si tento § nepripojil, takže máš v tom poriadny guláš, zmätok, nie ako píšeš trúfalo, že tromf.
kn-alka
30.03.21,10:40
buchač, v §60 si nepostrehol slovíčko ALEBO sa pracovný pomer skončil dohodou.....§63

kým nevieme dôvody uzavretia dohody, nie je nad čím špekulovať. Ak zamestnanec chce ukončiť pracovný pomer a zamestnávateľ nie, tak žiadny §63 neriešiš

a zadávateľ uviedol, že zamestnanec požiadal o ukončenie prac.pomeru.... takže žiadne odstupné sa nerieši, max. výpovedná lehota
buchač
30.03.21,10:41
Tweety (Dnes 13:37) tvoja žena je niečo úplne iné
=====================
ŽIEN som mal viacero...MANŽELKU mám iba jednu.
Ujasni si to.
buchač
30.03.21,10:42
kn-alka (Dnes 13:40)
kým nevieme dôvody uzavretia dohody
====================
Hm..ak sa dobre čítam, tak toto som uviedol dva krát.
Tweety
30.03.21,10:46
Buchi nechytaj za slovíčka.
veronikasad
30.03.21,11:06
Juraj, ked sa firma potrebuje zbaviť zamestnanca,obcas pristupi na dohodu, aj keď iniciativa na ukoncenie prac.pomeru vyjde od zamestnanca. Akvsak v dohode nie je uvedeny dovod ukoncenia prac.pomeru, žiadny nárok na odstupné nevznika... Pouvazuj, ci to nie je pripad tvojej manželky, neobjavil si teplu vodu