select
30.03.21,09:27
Prosím o radu!Od 1.febr.2021 som nezamestnaný,vtedy som podal žiadosť na upsvar,na tlačive čo slúži zároveň ako na priznanie dávky.19.febr.som dostal rozhodnutie o prijatí do evidencie uchádzačov o zamestnanie,zo sociálnej poisťovne som dodnes nedostal ani halier.Dnes som volal,ale od upsvar neni u nich nič .Dokedy majú čas poslať moju žiadosť socpoiste?Preto som podal na tom tlačive aby bolo jednoduchšie,ale vidím opak.čo teraz?
Vďaka za rady!
Katy a R
30.03.21,07:38
nuž máš dve možnosti
1. budeš čakať - či to vybavia
2. ohlásiš so dotyčnej pracovníčke UPSVaR a zistíš, v akom je to stave - pourguješ.
Ale zase by som povedala, že až tak veľmi nemeškajú - lehoty nájdeš v zákone
select
30.03.21,08:29
Ano,myslím či je stanovená lehota na to aby rozhodovali resp.preposlali od upsvar do socpoist žiadosť na dávky v nezamestnaní
veronikasad
30.03.21,08:34
Na akom tlačive si poslal ziadost? Za február, v marcovom termine ju urcite mat vyplatenú nebudes. Najskôr okolo 15.aprila. Stahni si tlacivo zo stránky SP, vypln a posli postou alebo vhod do schránky na pobocke, spolu s rozhodnutím o zaradení do evidencie
select
30.03.21,08:39
na žiadosti o zaradení:
" Žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie v zmysle § 34 zákona NR SR č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „z. č. 5/2004“)
Žiadosť je zároveň žiadosťou o priznanie dávky v nezamestnanosti"
select
30.03.21,08:41
Ano
veronikasad
30.03.21,08:42
V minulom roku bolo na to samostatné tlacivo,ktore sa posielalo priamo do SP. Viem ze boli zmeny. Davka sa ma dať vybaviť priamo na UP. Kontaktuj referentku, ku ktorej patris
select
30.03.21,08:44
"Týmto žiadam o uplatnenie nároku na dávku v nezamestnanosti v Sociálnej poisťovni áno* -
Dávku v nezamestnanosti žiadam vyplatiť:
select
30.03.21,08:47
Ďakujem,snažím sa,len neni v práci...
!!!Dnes sa mi podarilo s referentkou hovoriť,tvrdila,že kým z pošty nedostane návratku,že som prevzal rozhodnutie o zaradení do evidencie UP,nemôže poslať na SP moju žiadosť o priznanie dávky...Neviem čo to s tým súvisí...