Vlado967
02.04.21,14:01
Dobrý deň, s manželkou ideme kupovať nový router a rozmýšľame nad kúpou od značky tp link, čítal som, že má ľahkú inštaláciu a prehľadnú aplikáciu, v ktorej ľahko môžem nastaviť detskú kontrolu. Chcel by som sa spýtať, či dokážem cez aplikáciu vidieť na ktoré stránky moje deti chodia a tiež, či dokážem vidieť aj s kým a o čom si píšu cez aplikáciu messenger alebo instagram alebo iné aplikácie.
Budem rád, keď mi odpoviete.
misoft
02.04.21,12:09
Pojem Rodičovská kontrola!
Môžeš určiť čas, kedy bude mať prístup k internetu, môžeš (podľa modelu) zakázať/povoliť IP adresy, URL adresy pre prístup. Ale aby si TY VIDEL s kým a o čom sa píše - no nehnevaj sa - to už je špehovanie! I dieťa má svoje práva na súkromie, do jeho komunikácie nemáš právo vstupovať, čítať. Okrem toho - Messenger, Instagram a mnoho ďalších majú end-to-end šifrovanie, takže by si i tak nič neprečítal.
Vlado967
02.04.21,12:16
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. Viem, že sa to dá brať ako špehovanie, ale len sa o svoje deti bojím. Je mi jedno čo si píšu s kamarátmi, len by som rád vedel či si nepíšu s nejakým úchylom a niekedy len očkom hodil. Ale keď to blokujú, tak mám smolu.
misoft
02.04.21,12:37
Či si píše s úchylom, alebo s kamarátom - to ťažko zistíš. Ak si niekto vytvorí FAKE účet - potom nemáš žiadnu šancu.
ivka70
02.04.21,14:21
Na to si vytvor so svojimi detmi taky vztah, ze nebudu mat problem sa s tebou otvorene bavit ako a s kym komunikuju. Spehovanim bez ich vedomia to len pokazis.