babicka1
06.04.21,11:46
ahoj mám problem ktorý neviem vyriešit pustila som si neznamu osobu do učtu ktorý mi vybielila bola som hlupa že mi prevedie peniaze z obchodneho učtu kde som obchodovala tak som mu poskytla možnost ist do môjho učtu odkial mi všetko vybral ale išlo to cez kartu takže sa stým neda nič robit ešte stale sa mi ohlasuje že mi ich vrati aby som ho pustila na učet povedala som mu že ich mám zablokovanu že to nejde či mi to nemôže inak poslat on mi spomenul IQ že ako tam môže dat peniaze ked nemam kartu neviem čo robit je to hovor z Malty lebo odkial
kn-alka
06.04.21,09:53
no comment
ivka70
06.04.21,11:06
Velmi rychlo zmen pristupove opravnenia k uctu a zrus kartu.
Skus, sa pobavit v banke, ci by neslo platby kartou reklamovat.
Mozes podat aj trestne oznamenie, ale ak si udaje poskytla ty dobrovolne, tak tym nic neziskas a najma platby do zahranicia su takmer nevymahatelne.
Na 99,99% sa s peniazmi rozluc, opatreniami hore zabranis dalsim unikom.
misoft
06.04.21,18:10
Nuž - smola. Žiaľ, sama si mu umožnila prístup do účtu a on to využil. Možno cez banku skúsiť reklamáciu, ale veľmi pochybujem, že to bude úspešné - porušila si jedno pravidlo - umožnila si disponovať s účtom inej osobe. A tými kecami o karte a iné voloviny - nuž pekne si ťa omotal.
teraz je už neskoro lamentovať, ale pri takýchto "ponukách" je potrebné používať hlavu a opatrnosť - nikto ti dobrovoľne neprevedie nejaké peniaze na tvoj účet - buď sa podvodom chce dostať k prístupu k účtu (a teraz sa to potvrdilo), alebo "prať" špinavé peniaze.
babicka1
06.04.21,19:10
som pochopila
jelalim
06.04.21,19:21
v poslednom telefonnom ucte som od operatora nasiel takyto odkaz:


Vážený zákazník, na celom území SR evidujeme zvýšený počet podvodných volaní,najmä zo zahraničných čísel. Volania sú často v anglickomjazyku.Podvodníci používajú viaceré praktiky:- prezváňajú s cieľom donútiť dotknuté osoby zavolať späť- tvária sa, že volajú v mene inej spoločnosti a snažia sa získaťprihlasovacie údaje našich zákazníkov, prípadne presvedčiť ich k inštalácii škodlivého softvéru do PC.Odporúčame Vám zvýšenú obozretnosť, na neznáme a podozrivéhovory nereagujte, hovor ukončite, neposkytujte žiadne údajeani NEVOLAJTE späť. Niektorételefónyumožňujúzablokovaniekonkrétn ehotelefónneho čísla, ktoré Vás obťažuje. Informácie nájdete v návode k Vášmu telefónu.


z penazi su uz teraz kryptomeny, peniaze su nevystopovatelne. Mas teraz 2 moznosti:

1. zadat reklamaciu v banke, nebude to viest k nicomu, peniaze Ti nevratia, reklamaciu zamietnu
2. podat trestne oznamenie, nebude to viest k nicomu, peniaze Ti nevratia,
misoft
07.04.21,09:37
To si prehnala a PORIADNE.
babicka1
09.05.21,19:04
dakujem je to moja blbost že som sa dala nahovorit na taku hlupost ale už je neskoro už viac taku blbost neurobím dufam