volodaaaa
06.04.21,21:39
Ahojte,

chcel by som ako živnostník požičiavať osobný automobil. Venovať sa tomu podnikateľsky. Nechcem na tom veľa zarobiť, ale skôr sa naučiť niektoré postupy v praxi.

Samozrejme, chcem automobil havarijne poistiť, no akonáhle uvediem, že auto sa bude požičiavať havarijná poistka je galakticky vysoká (cca 200 € mesačne). Rozumiem prečo, ale chcem sa spýtať, či mi neviete poradiť inú možnosť, prípadne poisťovňu, kde nie je vysoký mesačný poplatok, ale napr. vyššia spoluúčasť, prípadne nejaký kompromis mesačného poplatku a spoluúčasti.

Raz som mal požičané auto a tam bola spoluúčasť 5% a minimálne 300 € . Teraz som dostal len ponuky na spoluúčasť 100 € bez % (takú mám na svojom aute), ale vysoké mesačné poplatky. Celkom mi to ruinuje rozpočet.

Ďakujem.
JordiS
18.04.21,17:58
Cau Voloda,
na nete najdes viac stranok s porovnanim poistneho pre pozicovnu, napr UNIQA mini spoluucast 10%, min 330e.rocne 976e.

Ak by slo o dlhodoby prenajom napr inej sro-cke, moze byt havarijne poistenie uzavrete najomcom, na jeho naklady alebo sa to da len spatne refakturovat najomcovi?

Ja by som ale nadviazal otazkou (riesim to naopak) ak zivnostnik prenajima automobil(y) moze si uplatnit pausalne danove vydavky (60% z prijmov) alebo musi automobil zaradit do majetku firmy, klasicky ho odpisovat, a tym padom aj ostatne naklady musi preukazovat skutocne a viest si uctovnictvo?

Dakujem
misoft
19.04.21,04:27
Otázka sa do odpovedí NEKLADÚ!!!
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Ak máš otázku - založ si novú.
Takže - oprav si odpoveď!