Davis84024
11.04.21,13:48
Dobrý deň študujem na unize odbor informačné a sieťové technológie som v druhom semestri a postupom času som prišiel na to že to nieje to čomu by som sa chcel ďalej venovať .1 semester som nespravil 1 skúšku z informatiky ale inak som ostatné skúšky spravil.v tomto druhom semestri sme sa začali venovať viac veciam okolo programovania a je to pre mňa čoraz ťažšie a tažšie. Strednú školu som vyštudoval gymnázium a nebolo pre mňa jednoduché vybrať vysokú školu ale zaujímali má veci okolo Pc tak som si vybral toto .ako som už písal zistil som že to nie je to čomu by som sa chcel venovať .Chcel by som prestúpiť na aos lm.Preto sa chcem opýtať čo všetko je potrebné urobiť aby som mohol prestúpiť? Ďakujem
jelalim
11.04.21,12:03
Prvy krok by bolo podat si prihlasku. Zameranie tychto skol je odlisne, takze zacnes v prvom semestri. Nasledne so studijnym oddelenim odkonzultujes, ci Ti nejaku, podobnu skusku uznaju, ale vzhladom k tomu, ze je to v uplne inom obore, ani to nepredpokladam.
besttracker
11.04.21,17:05
oslov studijne odelenie aos lm,tam ty poradia najviac,ale necakaj zazraky...,inak nespravit nejaky predmet neni na Fri nic neobvikle,tam BC studijum trva zvycajne 4 roky :D neber to ako katastrofu....,o rok si to zopakujes,sedni ku pivu so spoluziakmi,a nech ty to vysvetlenia oni ,,po lopate,,,a nie sa ucit kdesi z knich...
Davis84024
11.04.21,17:24
Jasné rozumiem :)ale po skúške čo je" skutočné programovanie "som zistil že to nieje to čomu sa chcem venovať a radšej sa zameriam na niečo čo ma viac zaujíma
avalik
11.04.21,18:49
ako úplne prvé je otvoriť si web danej školy a zistiť podmienky prijatia na štúdium
... zistíš, že je to škola pre vojakov - nemôžeš len tak prestúpiť z civilnej školy na vojenskú
... takže ak sa chceš skutočne stať vojakom a myslíš si, že máš na to predpoklady (splníš podmienky pre prijatie do prípravnej služby), tak si podaj prihlášku ... ale termín na podávanie prihlášok na nasledujúci akademický rok už uplynul
ivka70
12.04.21,04:52
Informačné a sieťové technológie nie su len o programovani. Na kazdom odbore sa najde predmet, ktorym sa treba "prekusat" a ktoremu sa nebude 90% absolventov venovat.

Co je to, co ta viac zaujima na AOS? Aky odbor? Si si naozaj isty ze sa chces stat vojakom z povolania? Splnis zdravotne a sportove testy?
Mas rok na pripravu, to aby si zacal makat (kedze tento rok uz prihlasku nestihnes).
Skor ak tak velmi chces ,skus prestup v ramci fakulty, co je realizovatelne aj teraz.
Ina skola je zaciatok uplne od nuly.
buchač
12.04.21,05:06
ivka70 (Dnes 07:52)
Co je to, co ta viac zaujima na AOS? Aky odbor? Si si naozaj isty ze sa chces stat vojakom z povolania? Splnis zdravotne a sportove testy?
=======================
Otázka znie úplne inak.
Jeden kľudne splní všetky testy, aj škola-odbor mu sekne.
ALE je si dotyčný istý tým ostatným ?
Napríklad, že po ukončení školy bude musieť makať určitý počet rokov ? Ak nie, tak zacvaká solídne love...
Tie iné špecifiká ani nespomínam.
Davis84024
12.04.21,05:44
Áno viem že to nieje len o programovaní ,ale veľa veci sa tam točí okolo programovania či už OS alebo routrov a pod.Z AOS-u má zaujal odbor bezpečnosť a obrana štátu
Davis84024
12.04.21,05:45
Áno toho že tam budem musieť po škole pracovať som si plne vedomý
ivka70
12.04.21,05:45
Ako si uz dostal odpovede, tam je moznost jedine novej prihlasky .... cize najskor buduci rok
buchač
12.04.21,07:01
Davis84024 (Dnes 08:44) Z AOS-u má zaujal odbor bezpečnosť a obrana štátu
----------------------------
Ďalší Naď....no amen cma. :rolleyes:
===================
Davis84024 (Dnes 08:45) Áno toho že tam budem musieť po škole pracovať som si plne vedomý
----------------------------
TAM po škole snáď nemyslíš, že ostaneš na škole ako jej pracovník...či ?
TAM ono nie raz znamená aj to, že kde ťa pošlú, tak TAM aj pôjdeš...či ? :D
Davis84024
12.04.21,07:46
Jasné :) viem že neostanem pracovať v škole ,mám pár kamarátov vojakov tak viem ako to po štúdiu funguje:)