wATAw
13.04.21,09:59
Dobry den, potrebovala by som poradit, akym smerom sa uberat dalej.
Momentalne som nezamestnana a cez urad prace si robim uctovnicky kurz. S uctovnictvom som sa predtym nikdy v zivote nestretla, ani v skole, ani v praci, ale vzdy ma to tak trochu tahalo tymto smerom, aj ked to bola pre mna neznama. Kurz je zostaveny z podvojneho, jednoducheho a mzdoveho modulu, po absolvovani ziskam certifikat. Kurz ma bavi, dari sa mi v nom, ale neviem co dalej po jeho uplnom absolvovani. Doteraz som pracovala iba vo fabrikach ako operatorka a este ako predavacka, ale to uz chcem raz a navzdy zavesit na klinec, kedze si verim, ze mam na viac. Len ako sa posunut dalej? Prax nemam v podstate ziadnu, skolu tohto zamerania tiez nie a vsade chcu uctovnikov a administrativnych pracovnikov len s praxou. Popravde, sama sa vydat touto cestou (napr. na zivnost) je u mna velka trufalost, myslim si, ze to nie je spravna cesta. Urcite by som potrebovala nabrat viac praxe so skusenou uctovnickou, uradnickou, ale mam dost minimalne sance, kedze ponuk s mojou urovnou skusenosti na pracovnom trhu velmi vela nie je. Mala by som si urobit este nejaky kurz (napr. administrativny), aby som si zas o trochu rozsirila zivotopis a hlavne skusenosti? S PC programami nemam problem, vzdy ma to bavilo. Take klasicke programy ako Word, Excel, ..., to je pre mna malina, nemala by som problem naucit sa ovladat aj ine programy, kurzy v ponuke su, len neviem, ktory by bol vhodny na buduce pontencialne povolanie. V byvalej praci som nejake tie administrativne skusenosti nabrala, ked som sama riesila velmi vela zalezitosti okolo chodu v specializovanej predajni. Viem, ze vela ludi by dnes chcelo byt v "kancli" a pit kavu s vylozenymi mohami, ale toto nie je moj pripad, ja chcem na sebe makat, len sanci vela nemam.
Tweety
13.04.21,08:04
Možno by bolo dobré zamestnať sa v nejakej spoločnosti ako fakturantka, pomocná účtovníčka a tam nabrať prax, potom to už budeš mať jednoduchšie. V dnešnej dobe sa s nohami na stole robí asi len v štátnej správe. :--- V súkromných spoločnostiach musíš na sebe makať.
veronikasad
13.04.21,08:06
Dievca zlaté, ak máš o účtovníckej práci predstavu, ze sedi v kancli s vyloženými nohami a pije kávu, tak utekaaaj...
wATAw
13.04.21,08:09
Praveze ste ma zle pochopili.. :)
wATAw
13.04.21,08:12
Ja som odhodlana na sebe makat. To s tou kavou a nohami bolo myslene tak, ze vela ludi si to mysli, ale ja nie, a nohy a kava nie je to, co mna laka. :)
A nezisiel by sa mi este nejaky kurz, ak by som sa vydala napr. cestou byt fakturantkou?
Tweety
13.04.21,08:13
prax nenahradí žiaden rýchlokurz
wATAw
13.04.21,08:14
Toto mi je jasne. Len ako nabrat prax, ked ma nikam nechcu, kedze nemam prax? :D
Tweety
13.04.21,08:15
no prax teda kurzom nenaberieš :---
misoft
13.04.21,08:22
mimotemy
Nie som síce účtovník, ale ak by si chcela byť ako samostatný účtovník (súkromník) - tak musíš mať:
1) prax a skúsenosti
2) vybavenie jak HW, tak SW (účtovný program - ale nie nejakú free verziu, ale plnú a tú si musíš zakúpiť, naučiť s ním pracovať).
3) sledovať, aktualizovať všetky zmeny v daňových a finančných zákonoch, v zákonníku práce
4) komunikovať s DÚ.
...atď, atď.

Je to véééééľa, čo k tomu potrebuješ. Taký rýchlokvasený kurz ti dá len malé základy, nič viac, nič menej.
A účtovníčky tu na Porade ti už dali jednu radu - začať úplne od začiatku ako fakturantka, tam sa otrkáš, získaš určité skúsenosti, prax, postupovať vyššie a až POTOM makať samostatne.
wATAw
13.04.21,08:23
Prax mozno neziskam. Ale aspon nejake skusenosti a znalosti. Lepsie nieco ako vobec nic a cakat so zalozenymi rukami.
Co by ste mi teda odporucili, kezde uz nemienim reagovat na inzerat do fabriky. Lebo to je jedine miesto, kde by som mala stopercentnu sancu, zial :(
Tweety
13.04.21,08:24
no veď aj vo fabrike majú účtovné oddelenie, či? Ale ak si myslíš, že absolvované kurzy nič nepriniesli, tak si nájdi taký s praktickou vyúkou.
wATAw
13.04.21,08:27
Toto vsetko nam na kurze povedali, takze s tym som stotoznena. Hore som pisala, ze netrufam si ist do toho sama. Aspon teraz urcite nie, som si vedoma, ze na to momentalne nemam. S uct. programom pracujeme aj na kurze - Omega, Alfa, Olymp
wATAw
13.04.21,08:31
Prave naopak, myslim si, ze kurz mi dal vela a chcem v tom pokracovat, ale neviem ako, kedze zamestnavatelia maju zaujem o skusenych pracovnikov..
Mila123
13.04.21,08:44
akú SS máte? ktorý ste región?
korela
13.04.21,12:51
Nie som z fachu, niekto to posúdi, či je možnosť aj tejto alternatívy ... po skončení VŠ nemohla absolventka nikde nájsť miesto, lebo bola bez praxe, tak oslovila vo svojom kraji primára v nemocnici s tým, že bude u neho praxovať na oddelení zdarma 3 mesiace. Po 3 mesiacoch si ju nechal. Dnes má v CZ min. 20 r. svoju prax.
Držím ti palce.
Mila123
13.04.21,13:09
škoda, že nekomunikujete, máme voľné miesto v práci (vedenie účtovníctva).....beriem na vedomie
avalik
13.04.21,15:41
nie, zadarmo robit nemozes - nelegalna praca pokuta za 1 osobu 2000 eur
veronikasad
15.12.21,17:01
Po účtovníckom kurze by si si ty trúfla ponúkať služby a pracovať nezávisle? To by si musela mať dobrého priatela na telefon
mari2x
15.12.21,17:57
Myslíš , že za 8 ! mesiacov nič nenašla ?
veronikasad
16.12.21,16:41
Vela šťastia pri hľadaní jednoduchých klientov. Vidím, že o tom nemáš ani šajnu