Jozef
25.11.04,08:02
Zdravim vas, viete mi poradit niekto v nasledovnom pripade:

Mame troch zamestnancov ako obchodnych zastupcov, ktori behaju po slovensku.
Boli nakupene pre nich notebooky v pocte 3 ks a vsetky boli zahrnute v jednej leasingovej zmluve.
Asi pred mesiacom jednemu z nich bol notebook odcudzeny. Za normalnych okolnosti po nahlaseni leasingovke, ze doslo ku kradezi, mala ukoncit leasing a odviest z notebooku DPH.
Tak sa ale nestalo, nakolko v jednej zmluve su notebooky 3 a oni to nevedia alebo nemozu rozdelit, nakolko su v jednej leasingovej zmluve.
Takze pokracujeme v leasingu akoby nic, uplatnujem si DPH akoby nic.
Vsetko by bolo v poriadku, keby neprisla od poistovne nahrada skody vo vyske 60 000, respektive ma prist.
Teraz sa pytam, co spravim s nahradou skody vo vyske 60 000,-?
Dam to na vynosy buducich obdobi?
Lebo v tomto roku ziadna skoda uctovana nebude. Musim to spravit az po ukonceni leasingu, kedy majetok zaevidujem v uctovnictve a nasledne vyradim z dovodu kradeze a potom uplatnim aj nahradu skody 60 000.
Je to tak vobec mozne?
Prosim o radu, mozno mate niekto skusensoti s tym, alebo porozmyslajte a pridete na lepsie riesenie.

Dakujem
accad
25.11.04,07:26
Kedže príde náhrada PU od poisťovne muselo sa pri nahlásení PU vychádzať z nejakej ceny. Prečo je problém vyčísliť predmet LZ jednotlivo? Veď pri výpočte museli vychádzať z ceny obstarania a k tomu podľa určitého koeficientu dopočítať ich finančný výnos a určiť splátky. Nezdá sa mi prístup leasin.spoločnosti správny. Ak je LZ uzatvorená do 31.12.2004, tak je predmet LZ majetkom leas.spoločnosti. Ako sa s tým vysporiadajú v majetku. Po 1.1.2004 je to pre zmenu váš hmotný majetok. Podľa úhrady od poisťovne je to hmotný majetok-odpisovaný. Keď existuje hlásenie o PU, musí byť zápisnica od Polície o krádeži a o zastavení vyšetrovania, asi je problém tváriť sa, že LZ platí aj naďalej tak ako bola uzatvorená. Veď zákon o DzP platí pre obe strany. Som zvedavá na názory a prípadne návrhy riešenia tohto problému. Ale asi by som stále tlačila na leas.spoločnosť.
Jozef
25.11.04,07:32
Vdaka accd.

Vsetko co pises mame. mame doklad od policie, zapis o skode a napriek tomu s leasingovou spolocnostou nie je mozne pohnut.
Leasing mi konci niekedy v 1/2004.
Este som ho ziadal, ze mu posledne 3 splatky uhradim este v 11/2004, len nech mi ukonci leasing, aby som mohol dat predmet leasingu do majeku a potom by som ho mohol vyradit a uctovat o skode a k tomu nahrada a bolo by to vsetko OK.

Ale musim sa drzat skutocnosti, ze leasingovka to nechce spravit a musim sa s tym vysporiadat akosi sam.

Ln neviem ako to spravit.Ci zauctujem nahradu normalne a zdanim ju v roku 2004 a skodu budem mat v roku 2005, alebo zauctujem nahradu skody na buduce vynosy a v roku 2005 to vsetko zlikvidujem.
I ked v roku 2005 budu pri likvidacii skody dolozene doklady od policie z roku 2004. Fakt neviem co s tym.