kuko323
15.04.21,06:14
Chcem sa iba uistiť, či rozmýšľam správne a či všetko dodržím. Potrebujeme v prevádzke opraviť nejaké veci v elektroinštalácií, ale nemáme na to vhodného zamestnanca. Jeden známy sa ponúkol, že nám tieto opravy urobí v priebehu jedného dňa. My to potrebujeme mať oficiálne na papieri, že sa tieto opravy vykonali. Môžem to urobiť formou Zmluvy o dobrovoľníckej činnosti platnej jeden deň? a ak som správne pochopila zákon, tak mi stačí uzavrieť úrazové poistenie na tento jeden deň a sociálnu a zdravotnú poisťovňu neriešim. Mám pravdu?
Ďakujem
ivka70
15.04.21,04:19
ste neziskovka?
ci predstavujes si, ze sro moze uzavriet zmluvu o dobrovolnickej cinnosti? vies kolko dobrovolnikov by sme mali, keby sa dal takto obist zakon?
ivka70
15.04.21,04:21
Nemas pravdu, mozes s nim tak uzavriet dohodu o vykonani prace.
Alebo si na to objednaj niekoho, kto ma elektro prace ako zivnost .... a ries to cez objednavku sluzby.
willma
16.04.21,05:47
a hlavne je ten dotyčný vôbec elektrikár? Lebo nejaké drobnosti opraviť viem aj ja, ale to si môžem dovoliť spraviť doma a nie v nejakej firme.
veronikasad
16.04.21,06:09
Prečo zmluva o dobrovolnictve? Uzatvorte s ním riadnu dohodu o vykonani práce s prihlaskami do socialnej, prip. aj zdr.poistovne
Jozef Toman
16.04.21,15:07
Asi tazko mozete ist na zmluvu o dobrovolnickej cinnosti, pretoze jej pouzitie je mozne len v rozsahu predmetneho zakona a vykon prace je zadarmo. Osobne by som si nikdy nenechal vykonat prace v elektroinstalacii na dohodu o vykonani prace. Bud mam zamestnancov alebo idem cez OZ/ObZ. Zamestnanec nezodpoveda za vady, t.j. nemusí vykonať opravy, ak sa nieco pokazi v zarucnje dobe - Zakonnik prace pochopitelne neriesi ziadnu zaruku.