4326
21.09.06,07:29
Ahojte,

prosím Vás - môjmu známemu zistili rakovinu lymfatických uzlín. Ma už cez 50 rokov. Nemá niekto z Vás nejaké skúsenosti s liečbou tejto choroby? Je to vážné ochorenie? Ako sa znáša liečba?
Prosím ak niekto niečo vie, nech napíše. Ďakujem
Farks
21.09.06,05:36
Osobné skúsenosti nemám, ale nedávno som videla dokument o tejto chorobe, kde sa hovorilo, že až 90% ľudí sa vylieči. Skús pozrieť na internete cez vyhľadávač a určite získaš viac informácii. V každom prípade známemu prajem veľa síl a pozitívneho myslenia. Dúfam, že som aspoň trošku pomohla
4326
21.09.06,05:42
Ďakujem, myslím, že som to videla aj ja - tuším to bolo v správach.
Dozvela som sa o tom pred chvíľou a je to dosť nepríjemná správa - neubránila som sa slzám. A neviem ako bude liečbu znášať človek vo vyššom veku. Ale taký je život a neostáva iné len sa nevzdávať.
Danila
21.09.06,05:44
Ďakujem, myslím, že som to videla aj ja - tuším to bolo v správach.
Dozvela som sa o tom pred chvíľou a je to dosť nepríjemná správa - neubránila som sa slzám. A neviem ako bude liečbu znášať človek vo vyššom veku. Ale taký je život a neostáva iné len sa nevzdávať.On je mladík. Vyšší vek je po osemdesiatke. Držím mu palce, silu, a tej osemdesiatky nech sa dožije.
Tweety
21.09.06,05:44
Ďakujem, myslím, že som to videla aj ja - tuším to bolo v správach.
Dozvela som sa o tom pred chvíľou a je to dosť nepríjemná správa - neubránila som sa slzám. A neviem ako bude liečbu znášať človek vo vyššom veku. Ale taký je život a neostáva iné len sa nevzdávať.V prvom rade je potrebné neklesať na duchu, s pozitívnym myslením sa dá aj táto zákerná choroba poraziť. Želám mu veľa síl na jej zdolanie.:)
4326
21.09.06,05:51
Ďakujem Vám za podporu. Budem sa držať Vašich rád.
Lucuš
21.09.06,06:25
Ahoj Lymfoma ja mám známu liečiteľku, ktorá lieči rôzne choroby, vyliečila aj rakovinu, ale musí jej človek veriť. Aj mne a mojej rodine hodne pomohla, lieči cez vieru v boha. to už je len ne tebe ako si na tom. ak chceš ozvi sa.
4326
21.09.06,07:06
Osobne v Boha verím, ale neviem či by som pri tejto diagnóze zverila osud do rúk liečiteľa. Skôr sa spoľahnem na lekárov a ak Pánbožko dá, tak to všetko dobre dopadne. Ďakujem
Simonab
21.09.06,07:16
Skús si prečítať toto. Týka sa to síce viac menej žien, ale sú tam info aj o liečbe.
http://a-z-kupele.slovenske.info/clanok128.html
A tuná to je formou diskusie. http://members.tripod.com/~Honika/lymfoma.html
Lucuš
21.09.06,09:29
Moja švagriná mala rakovinu jej liečiteľka pomohla, lekári jej už nezistili nič, je zdravá. Ale hovorím je to na každom ako sa rozhodne!
4326
21.09.06,11:40
Ďakujem všetkým, ktorý prispeli do tejto témy, a tiež aj za pripojené linky.
Ešte k Lucuš - viem, že je možnosť liečby aj u liečiteľov, ale nie každy môže danú liečbu znášať dobre. Nezatracujem liečiteľov - sama mám totiž nejaké skúsenosti - nie sú síce negatívne ale zdravotný stav sa nijako nezmenil. Ale ako som už písala, v oblasti rakoviny viac dôverujem onkológom.
Viera v Boha, ale hlavne viera v seba a ako tu už bolo napísané psychická pohoda a pozitívne myslenie je teraz asi to najdôležitejšie.
Ešte raz ďakujem.
Farks
21.09.06,12:05
Ja by som to tiež veľmi s liečiteľmi neskúšala, skôr pracujú s energiami ako s vierou. Aj keď ju s tým spájajú.Verím v Pána Boha a cez modlitbu sa už stal nejeden zázrak. V každom prípade treba veriť v ten zázrak a prosiť oň. Prajem veľa úspechov, pozitívneho myslenia a milostí.
sokrateska
25.09.06,18:25
Ahojte,

prosím Vás - môjmu známemu zistili rakovinu lymfatických uzlín. Ma už cez 50 rokov. Nemá niekto z Vás nejaké skúsenosti s liečbou tejto choroby? Je to vážné ochorenie? Ako sa znáša liečba?
Prosím ak niekto niečo vie, nech napíše. Ďakujem

Práve som natrafila na poučnú stránku, skús sa pozrieť, je tam dosť zrozumiteľne popísane všeličo...
www.lymfom.sk (http://www.lymfom.sk)

A, hoci to zneje hlúpo, len nech sa ničoho neboji. Zistila som, že s menším strachom ide liečba oveľa spoľahlivejšie, než s obavami, že je všetko prehrane. Dnes sa už všeličo dokaže liečiť, viem to z vlasnej skúsenosti.
Moja rada - čo najviac informácií, čo najmenej strachu a trocha toho šťastia...
;)
zszitas
26.09.06,11:51
Kazdopadne klasicka liecba, ale doporucujem uplne obmedzit, alebo vynechat zivocisne bielkoviny (vajicka, maso,masovy vyvar, tuky, mlieko, .., ) z ktorych "ziju" rakovinove bunky a pridat maximalne mnozstvo surovej zeleniny, ovocia. Doporucujem konzultovat s odbornikom na vyzivu, lebo nie kazdy onkolog je v zdravej vyzive doma, stretol som sa s takym osobne.
Existuju aj rozne doplnkove prirodne produkty, ktore vo velkej miere mozu prispiet k uspesnosti liecby a zvladaniu neprijemnych vedlajsich ucinkov chem. al. radio liecby.
sunborn
04.04.07,08:27
Je to zhubny nador lymfatickych uzlin. Zalezi na type.
Su dva druhy Hodgkinov a Non-Hodgkinov.
Hodgkinov ma niekolko poddruhov tusim 4 a Non-Hodgkinov okolo 30. Lepsie vyliecitelny je Hodgkinov - na jeho liecbu existuju postupy - schemy pri Non-Hodgkinovom sa viac improvizuje. Zalezi tiez na stadiu v ktorom je nador objaveny.
I. stadium - nador je len lokalny
II.stadium nador je v jednej polovici tela (kedy za deliacu ciaru sa povazuje
branica) cize bud v hornej casti tela alebo spodnej.
III.stadiium - nadory sa nachadzaju v obcoch polovinach tela
IV.stadium - nadory su v oboch polovinach tela + nastalo zasiahnutie
organy, ci organov.
K jednotlivym stadiam sa zvykne priradit este pismeno A,B kde A znamena nepritomnost klasickych pozorovatelnych priznakov choroby a B pritomnost.
Tento druh rakoviny nemetastazuje klasickym sposobom - rozsiruje sa lymfatickym systemom a vzniknut moze v ktorejkolvek oblasti, kde je lymfaticky system. Castejsie byva zasiahnuta horna polovica trupu cize krk, podpazusie a hrudnik menej sa vyskytuje v spodnej casti trupu cize brusnej oblasti ci slabinach.
Ako symptomy sa uvadzaju nebolestive zvacsenie lymfatickych uzlin (lekari povazuju za standartnu uzlinu do 1 cm), nocne potenie, zvysene teploty bez zjavnych pricin, svrbenie pokozky bez zjavnych pricin ako aj ubytok hmotnosti a dlhotrvajuca slabost.
Diagnostika je na zaklade sonografickeho vysetrenia a CTvysetrenia ale k presnej identifikacii najviac posluzi histologicke vysetrenie z odobrateho tkaniva zo zvacsenej uzliny. Pre potvrdenie rozsahu choroby je realizovany odber kostnej drene z bedrovej kosti.
Liecenie Hodgkinovho lymfomu prebieha podla stadia v ktorom bol nador objaveny. Vacsinou sa pouziva chemoterapia kde je v 2tyzdnovych intervaloch intravenozne podavany mix chemie, nasleduje kontrolne CTcko aby sa zsitilo ci bolo dosiahnute zmensenie sa napadnutych uzlin. Primarny ucel podania chemoterapie je znicenie neviditelnych lozisk nadoru. Pocet kur chemoterapie zavisi od stadia v ktorom bola rakovina zistena. Po ukonceni chemoterapie nasleduje radioterapia, kde sa ozaruje oblast v ktorej sa zvacsene uzliny nachadzaju. Hovori sa ze na radio ziarenie je tento druh rakoviny celkom dobre reagujuci. Radioteriapie prebiehaju v mnozstve cca 20 opakovani v zavislosti aku dennu davku ziarenia pacient dostane. Po radioterapii je opatovne kontrolne CTcko ci doslo k ustupu zvacsenych uzlin alebo nie. Ak doslo k zlepseniu stavu pacient chodi na kontroly kazde 3.mesiace a za uzdraveneho sa tusim poklada ak nedoslo behom roka k znovuprepuknutiu rakoviny. Potom nasleduju polrocne kontroly zdravotneho stavu.

Ak sa vam tento druh rakoviny prevali na viditelnom mieste - krk, podpazusie, slabiny a vy ste schopni nahmatat si zvacsene uzliny okamzite kontaktujte lekara. Cim skor to zistite ze ide o lymfom tym skor mozete zacat s liecbou, tym nizsie stadium mozete mat a aj znizit zatazenost organizmu podavanim CHT a RT. Problemom je ak vam lymfom zacne rast v hrudniku alebo bruchu kde sa neda nahmatat. Zistit to mozete az s dlhsie trvajucim zhorsujucim sa zdravotnym stavom, dychavicnostou, zvysenou telesnou unavou. Paket zvacsenych lymfatickych uzlin moze v bruchu dosahovat velkosti do 20 cm a to je uz poriadna micuda ktora tlaci na okolite organy.

Prajem nech Vas tento druh choroby (ako aj inych) z dialky obchadza!!!
Pre info ako to prebieha http://disite.blog.cz
JankaII
01.09.09,14:16
Môjmu známemu vyoperovali lymfom z hrubého čreva.vraj je to nezhubný nádor a bude brať chemoterapiu.Myslela som si ,že chemoterapia sa dáva len v prípade rakoviny.
JarkaL
01.09.09,14:34
Môže to byť len "zabezpečovacia" liečba pre istotu.