Miki113
16.04.21,22:18
Zdravím.

Pred cca 3 rokmi sme s kamošmi kúpili autíčko len tak na zábavu. Chyba bola že sme boli neskúsení a nejak sme neriešili. Auto sme hneď a s majiteľom sme sa dohodli že splnomocnenie na odhlásenie mu dám. Tak po pár dňoch som mu to dal tuším že som mu dal aj veľký technický lebo tuším že malý ani nemalo.
Majiteľ bol aj taký divný. Akože myslel to normálne ale tak celkovo divný človek sa mi zdal.
Keď som mu odovzdal splnomocnenie neozval sa. No my sme to zatiaľ neriešili čo bola veľká chyba.
A medzičasom sme auto rozobrali atď...
A na prepis a pod. sa potom zabudlo a úplne všetko vyfučalo z hlavy. Dosť ma to serie. Neviem ani ako ale som si nato spomenul a čítal som si o nejakých veciach a teraz neviem čo mám robiť.

Keďže auto v podstate som nikdy ja neprihlásil ani neviem či ho majiteľ vtedy odhlásil ale keď som si overoval na nete tak bolo písané že vyradené z evidencie. Podľa EČV, ktoré vtedy malo mi ho našlo. Overoval som to na stránke stkonline.sk

V podstate nič nemám a teraz ako pako si nato spomeniem a po 3rokoch to chcem riešiť respektíve by som potreboval poradiť či to mám vôbec riešiť. Nechcem mať nejaké problémy aj keď už je asi neskoro.. Moja sprostosť...

Kontakt na majiteľa by som mal ak nezmenil číslo a vedel by som aj kde býva. Ale bojím sa ho kontaktovať až sa z toho nestane niečo iné..

Vedel by mi niekto prosím poradiť na koho by som sa mohol obrátiť kto by mi poradil ako v takejto veci postupovať a či to vôbec mám po 3 rokoch riešiť ?
misoft
16.04.21,20:33
Pokiaľ je vyradené z evidencie = už neexistuje - papierovo. A keď sa majiteľ 3 roky neozval - tak asi ani nemal nejaký záujem. Nerieš to. Pokiaľ na DI je ako vyradené - tak je vyradené.
buchač
17.04.21,05:25
Kontakt na majiteľa by som mal ak nezmenil číslo a vedel by som aj kde býva. Ale bojím sa ho kontaktovať až sa z toho nestane niečo iné..
=====================
Daj číslo alebo adresu...ja sa nebojím, zavolám mu alebo zbehnem za ním, prípadne pôjdem na DI a vybavím všetko za teba. Ty len pekne seď doma a všetko vybavuj cez net...