D.Frej
17.04.21,09:34
Rodičia mi pomohli a vzali si úver na kúpu nehnuteľnosti, ja som investoval 30perc.kupnej sumy v hotovosti a budem úver splácať. Kto bude zapísaný v liste vlastníctva? Ak postupovať, ak nebudem môcť byť zapísaný ako vlastník ...ako právne ošetriť túto situaciu ? Ďakujem
Mila123
17.04.21,07:37
kto je uvedený ako nadobúdateľ v kúpno - predajnej zmluve? zápis na vklad ste predsa museli dávať, tam to máte uvedené....
ivka70
17.04.21,08:38
Ak si úver vzali rodičia, tak asi oni nehnuteľnosť kúpili, sú zapísaní v kúpnej zmluve a budú aj na liste vlastníctva. Možno máte v zmluve uvedený podiel, že ty kupuješ 30% a rodičia 70%, podpisoval si kúpnu zmluvu? Alebo si dal tých 30% rodičom, aby oni nehnuteľnosť kúpili?
Tvoje splácanie by ste mali zmluvné podchytiť, ak by sa rodičom niečo stalo, bola by nehnuteľnosť predmetom dedičstva a tvoje peniaze, čo im budeš dávať na splátky úveru, sa nikde neprejavia.

Zmenil si otázku: takže nehnuteľnosť môžete kúpiť aj ako spoluvlastníci, podiel si dohodnete a následne splácanie rodičom ošetriť zmluvné (kedy odkúpia aj ich podiel a ako ho budeš splácať)