Trewor
18.04.21,14:59
Zdravím. Musím si platiť súkromné parkovisko za predajňou aby som si mohol v klude tú predajňu zásobovať? Totiž z predu to nejde, kvôli zákazu vjazdu MV a vzadu mesto prenajíma niekomu dve parkovacie miesta a jedno ktoré nemá reserve je pernamentne obsadené. Riešil som to zastavením na ceste, ale je to jednosmerka a cítil som sa trošku blbo.
misoft
18.04.21,13:13
Dve možnosti:
A) Požiadať dopravný odbor mesta, aby vpredu bolo upravené dopr. značenie "Dopravnej obsluhe vjazd povolený" - schvaľuje to potom DI. Zásobovanie sa pritom počíta za dopravnú obsluhu.
B) Vymedziť si vyhradené miesto vzadu a označiť Zásobovanie - problém je vo vlastníctve - ak si ho prenájmeš - už nebude "voľné" - osadí sa dopr. značenie a ktokoľvek iný, okrem zásobovania môže byť odtiahnutý.
Mimochodom - tie prenajaté miesta - sú nejako osobitne označené? Na zásobovanie tam môže zastať - nejde o PARKOVANIE, ale STÁTIE pre vykládku - to je rozdiel. Ak tam nik iný nestojí - neobmedzuješ nikoho.
C) V jednosmerke - pokiaľ je vozovka dosť široká a NIE JE tam zákazová značka - vykladať môžeš i tam.
Mária27
18.04.21,13:18
Hlavné mesto pri každej predajni vyhradilo miesto pre zásobovanie. Tam sa nesmie parkovať.
misoft
18.04.21,13:23
Malo by tak byť, že pri každej prevádzke je vyhradený priestor na zásobovanie - lenže nie každé mesto to "dodržiava" - najmä ak pozemok je obecný a prenájom im prachy prináša.
Trewor
27.04.21,18:01
Chcel som si miesto od mesta nechat prenajať. Odbili ma, že môžu prenajímať len 30% parkovacích miest a to už je dosiahnuté. Takže miesto zostáva volné a ktokolvek príde, ten si tam môže veselo parkovať.V predu to nepojde asi ani výnimkou, je tam príjazdová ceste pre autobusy na AS.