Streetcorp
18.04.21,17:56
Chcel by som sa opýtať či a aké povinnosti má pracovný asistent voči štátu ?? napr SZČO zo ZP mu každý mesiac vypláca 1100 eur...musí odvádzať z toho dane ??...platiť zdravotné a sociálne ??...ďakujem
ivka70
18.04.21,16:08
veronikasad
18.04.21,17:44
Zo ZP mu vyplaca ???
Mila123
18.04.21,18:12
taký pracovný asistent je riadnou szčo, teda i dane i poistné odvádza sám.........žiadne zľava, žiane poistenie štátom, ak nie je napr. ID, či SD a pod. napr. na RD, študent.......taká osoba robí pracovného asistenta, nie osobného asistenta.......aj na toto by chcelo skúsenú účtovníčku......... a platby zo ZP ako zo zdravtnej poisťovne??? určite nie, prac. asistentovi platí jedo objdenávateľ, ten, ktorému robí prac. asistenta (ZŤP) a táto osoba má príspevky z UPSVaRm nie zo zdravotnej poisťovne, určite
Mila123
18.04.21,18:14
Katy a R
18.04.21,18:18
upresnenie - kočky - SZČO so Zdravotným Postihnutím (ZP) - len pravopis predložiek akosi ...;)
Záleží od toho , či sa naozaj jedná o pracovného asistenta ?? - lebo ten takú vysokú odmenu asi nemôže dostať - či?
už vidím, že v linkoch máš aj o osobnom a aj o pracovnom asistentovi
Mila123
18.04.21,18:56
Katarína, a čo keď to je platby zo zdravotnej poisťovne??? ja som na túto možnosť aj odpovedala, potom aj predložky sedia.....
Streetcorp
19.04.21,01:33
Pracovný asistent a osobný nieje to isté !!!...ZP ako zdravotne postihnutý...a ešte jedna otázka...mám pracovného asistenta...živnostník...musí sa registrovať na daňovom aj on keď už má živnosť ??...resp je už od septembra...do daňového to dal že asistenta robí...