miruka75
19.04.21,16:21
Dobrý deň, vo firme vo výrobe pracujú ľudia ako SZČO. Firma sa rozhodla pre nich nakúpiť pracovné oblečenie s logom firmy. Podľa mňa je to pre firmu nedaňový výdavok či je to pracovné oblečenie s logom firmy alebo nie. Ako by ste posúdili vy? Ďakujem.
Tweety
19.04.21,14:38
Áno tak.
miruka75
19.04.21,15:08
Ďakujem.
martinez
20.04.21,08:59
Financna sprava: https://podpora.financnasprava.sk/311081-V%C3%BDdavky-na-pracovn%C3%A9-oble%C4%8Denie-zamestnancov

tam je uvedene:
"Výdavky (náklady) vynaložené na jednotné pracovné ošatenie zamestnancov, ak táto povinnosť nevyplýva pre zamestnávateľa zo všeobecne záväzného právneho predpisu, je možné považovať za daňové výdavky v súlade s § 19 ods. 2 písm. c) prvého bodu zákona o dani z príjmov len v prípade, ak sú splnené podmienky uvedené v písm. c) pokynu (napr. zamestnávateľ vo svojom internom predpise ustanoví rozsah a ďalšie podmienky na poskytovanie jednotného pracovného ošatenia, vymedzí charakter a podobu jednotného pracovného ošatenia a všetkých jeho súčastní, jednotné pracovné ošatenie trvale a viditeľne označí identifikačnými znakmi zamestnávateľa, čím sa vylúči jeho zameniteľnosť s bežným občianskym alebo spoločnským oblečením. Za trvalé označenie sa považuje napr. našitie alebo nažehlenie obchodného mena alebo ochrannej známky spoločnosti na všetkých súčastiach uniformy z jeho lícnej strany)."

Takze podla mojho skromneho nazoru, ak je tam to logo firmy natrvalo pripevnene (vysite, nazehlene) a urobite interny predpis, v ktorom vysvetlite potrebu pouzitia jednotneho pracovneho oblecenia, ja by som to dal ako danovy vydavok...
veronikasad
20.04.21,17:31
Citaj pozornejšie, neide o zamestnancov, ale zivnostnikov. Danovym výdavkom by to bolo len vtedy, ak by im to oblečenie predaj prefakturovali...