1Zdenka
19.04.21,19:04
Ahojte,
Chcela by som sa spýtať takú záludnú otázku. Som na RD, malý bude mať 3R v októbri. Počas mojej RD bolo moje pôvodné pracovné miesto zrušené.1.6. mám možnosť nastúpiť na úplne inú pozíciu v tej istej firme.
Je niečo, na čo si mám dať pozor?
1. Napríklad ak nastúpim na toto nové miesto a nebude mi to vyhovovať (hypoteticky), môžem sa vrátiť opäť na RD?
2. A čo prípadné odstupné? Ak by som náhodou z nečakaných dôvodov musela toto nové miesto opustiť, opäť išla na RD, a po RD chcela odstupné (viem, že moje prac. miesto vytvorené už nebude), ovplyvní mi odstupné, ak by som zobrala túto inú pozíciu v tej istej firme?
3. Ako je to s dovolenkou? Pred nástupom na MD mi ostalo ešte asi 15 dní dovolenky. Prepadla mi, alebo mám nárok na jej čerpanie/preplatenie?
ďakujem vám veľmi pekne za pomoc.
Zdenka
ivka70
19.04.21,17:55
1. Ano, akurat mesiac dopredu nahlasis navrat na RD
2. Na odstupne nebudes mat narok, ta nova pozicia predsa nebude zrusena
3.ak PP pokracuje, mas narok na jej cerpanie
1Zdenka
19.04.21,18:49
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Čo sa týka tej dvojky - mám ešte otázku. Keď ja z tej pozície odídem naspäť na RD a po jej skončení sa budem chcieť vrátiť na tú pozíciu, čo nie je zrušená a ona by už bola obsadená, tj. nemám sa kam vrátiť, ani tak nemám nárok na odstupné za odpracované roky v tejto spoločnosti? Či už za predchádzajúcu pozíciu, alebo aj za novu?
ivka70
19.04.21,18:57
Ty mas narok po RD sa vratit na poziciu, z ktorej si na RD odchadzala, co bude ta nova pozicia a ta existovat bude. Dovod na odstupne nevznikne.

Ty ked nebudes chciet po RD spat na tu poziciu, kotru budes mat po novom v zmluve, musis dat sama vypoved - s cim narok na odstupne nevznika. A ziadny argument, ze by si za odpracovnae roky mala mat na nieco narok, neobstoji.
Pri naroku na odstupne je podstatny len dovod: zrusenie pracovneho miesta alebo prevadzky.
1Zdenka
19.04.21,19:04
Jasné, už chápem. Čiže budem sa mať kam vrátiť a ak nie, vtedy mám nárok na odstupné (ak by za tých pár mesiacov pozícii zrušili). Ďakujem moc moc za objasnenie a pomoc.