bibibo_xy
19.04.21,21:19
Ahojte, na vybetonovane zakladove pasy mam naprojektovane dva rady tvarnic DT 40. Snazim sa z projektu zistit ako urobit zvislu a vodorovnu vystuz. Ostal som vsak prekvapeny, ze v projekte je uvedena zvisla vystuz na jednu tvarnicu 6x roxor 10x 950mm. To spravne chapem, ze do jednej tvarnice ma ist 6 kusov ? Nie je to moc ?
Martuk
20.04.21,08:09
Chapes to spravne, na vykrese je to aj napisane. Ked mas pochybnosti, spytaj sa projektanta, preco je na 1 dt-cko tolko kusov. Mozno kvoli slabemu podkladu, mozno kvoli spevneniu. To my nevieme, preco je to tak. Projektant ti da najlepsiu odpoved.
bibibo_xy
20.04.21,08:47
Ok, ak to tam je uvedene, tak to tam dam. Len pochybujem, ze ked budem roxor strkat do betonu, tak ich vsetky rozlozim tak, aby sedeli do DT. To bude stranda.
Martuk
20.04.21,09:03
Budes si musiet nejako poradit.
buchač
20.04.21,09:24
bibibo_xy (Dnes 10:47) ked budem roxor strkat do betonu
======================
Tak to si iný frajer...lebo zvyčajne sa najprv dá železo a až potom zaleje betónom.
bibibo_xy
22.04.21,13:55
Bud nechapem ja alebo nechapes ty. Zvislu vystuz som videl strkat do cerstveho betonu a nie najskor vystuz a potom zaliat.
Martuk
22.04.21,14:39
je aj takáto možnosť, nakoľko býva niekedy problém trafiť DT-čko na roxory, keď sa navŕtajú dopredu. Aj takýto systém som robil. Neviem, koľko radov tam ide, ale budeš mať čo robiť ich všetky poviazať na vodorovnú výstuž. Pokiaľ teda nemáš mašinu na viazanie prútov. Otázka ohľadom pevnosti zvislej výstuže vŕtanej výstuže, resp. výstuže zaliatej do betónu a zasúvanej pri zalievaní DT-čiek je už skôr na statika, to tu ja ani nikdo iný nevie posúdiť.