KbD
22.04.21,18:28
Dobrý deň chcem sa opýtať, posielala som mail s prílohou. V odoslanej pošte mám aj potvrdenie aj s príznakom tej spinky ????. Keď však mail otvorím žiadna príloha tam nie je a príjemca správy tiež nemá prílohu. Viete mi poradiť ako sa k tej prílohe dostanem? Ďakujem
misoft
23.04.21,07:17
Keď si písala e-mail a pridávala "prílohu" - videla si dole, ako sa tá príloha "nahráva" na server? Mal by sa ukazovať modrý bar prúžok o priebehu. Pokiaľ sa neukazoval - tak si len priložila odkaz na úložisko - lokálne, niekde na webe. A g-mail nepristupuje k lokálnym súborom na tvojom disku - TY ich musíš uploadovať (odovzdať, nahrať) na poštový server g-mail.
Je to podobné, ako keby si niekomu napísala "pozri sa na fotku"... a uviedla by si kniha ABC, strana xy. A odoslala. Lenže prijímateľ knihu ABC nemá - nemôže teda pozrieť na strane XY. Ani ty - keď pozrieš, čo si odoslala, neuvidíš, lebo obrázok je v knihe v knihovničke. Musela by si ju vybrať, otvoriť a pozrieť.

Teda ak si to neurobila správne - tak chyba nie je v g-maili, ale v odosielateľovi.

P.S. I tu na Porade sa často stáva, že niekto "priloží" fotku spôsobom: C://User/Janko Hrasko/Foto/abc.jpg - tá fotka je u neho v PC a vonkajšok do tej zložky nemá prístup - teda neuvidia nič.