Lares
25.04.21,19:01
Potreboval by som poradit.Rozhodujem sa nad vyberom chladnicky. Mal som vyhliadnutu krasnu chladnicku Bosch KGE368LCP ktora mala rocnu spotrebu iba
149 kWh no ma len system Lw Frost............V podobnej cene by som mohol mat inu chladnicku s yvrazne vyssou spotrebou tiez z Boschu znacka Bosch KGN39VLEA s funkciou No Frost ale 238 kWh spotrebou rocne.S trochu mensim mraziacim priestorom ale za to o dost vyssiu. Kladiem si otazku aku variantu mam uprednostnit.Ta prva ma znizenu funkciu odmrazovania ale vyrazne vyssiu spotrebu.Zial neviem ako casto by sa mala odmrazovat.Nechcem sa dostat do situacie ze si kupim tu energeticky lacnejsiu a lad mi sposobi ze sa spotreba predsalen navysi ako pri tej druhej variante kde by som neodmrazoval vobec.Kazdy na internete vychvaluje No forst ale skoro nic nepisu na Low frost.Ako casto realne ludia odmrazuju ked maju Low Frost od Boschu.
misoft
25.04.21,20:26
Ty sa fakt nudíš!
Jedna otázka https://www.porada.sk/t327046-je-nebezpecne-mat-mikrovlnku-dva-centimetre-od-zasuviek-elektriny.html lepšia ako druhá!
Zisti si, čo znamená Low Frost a No Frost. Google ešte funguje.
Ale aby si nehľadal - Low Frost - v mrazáčiku sa bude tvoriť námraza (ľad) - a tá úspora sa stratí, až ju budeš rozmrazovať a znova dostávať na mraziacu teplotu. No Frost má preto o niečo vyššiu spotrebu, pretože má ventiláciu, aby sa námraza NETVORILA (a odpadá nutnosť rozmrazovať.
Lares
25.04.21,22:04
Prave preto som jasne sformuloval moj problem .Nie kazdy je tak technicky zdatny alebo zariaduje byt kazdy rok.Mozno sa nudis prave ty .
O Low Froste a No Froste som si uz nieco precital.No nikde sa nepise ako realne casto treba odmrazovat pretoze aj porovnatelne velke chladnicky su uvedene v nakladnejsej energetickej triede..Otazne je ale ci je skutocne ekonomicky nakladnejsie vyuzivat Low frost ked mas vyssiu spotrebu alektriny. pri funkcii No Frost. ako pri Low Froste. Nikde nie je uvedene ako casto treba chladnicku s Low Frost funkciou odmrazovat.
Letko
26.04.21,09:04
Ako často budeš rozmrazovať záleží len na tebe, ako dlho budeš mať otvorené dvere na mrazničke, aký vlhký bude vzduch v miestnosti, aká bude jeho teplota. Toto nikdy presne nevypočítaš. My rozmrazujeme mrazničku vždy raz v roku v zime. Po roku je tam celkom pekné množstvo námrazy. Máme Bosch asi 10 ročnú a netuším, či je low frost alebo niečo iné. Určite nie je no frost. Ak máš rodinu, zíde sa ti väčší objem mrazničky.
misoft
26.04.21,16:24
Detto - a to ani nemám mrazničku Low Frost, No Frost. 1x ročne úplne postačuje.