renatan
21.09.06,10:13
Prosím o potvrdenie môjho názoru : V ČR nám na našom materiáli robia službu (tepelné spracovanie). Mat. tam dovezieme zo SR a spracovaný nám ho vrátia. Fakturujú nám bez DPH. Nerobím samozdanenie ani neuvádzam tieto faktúry v daňovom priznaní DPH, ani v hlásení Intrastat, keďže je to len služba a nie tovar. Robím to správne? Ďakujem za vyjadrenie.
renatan
22.09.06,07:12
nikto mi neviete pomôcť ?
Milan Benka
22.09.06,10:26
Prosím o potvrdenie môjho názoru : V ČR nám na našom materiáli robia službu (tepelné spracovanie). Mat. tam dovezieme zo SR a spracovaný nám ho vrátia. Fakturujú nám bez DPH. Nerobím samozdanenie ani neuvádzam tieto faktúry v daňovom priznaní DPH, ani v hlásení Intrastat, keďže je to len služba a nie tovar. Robím to správne? Ďakujem za vyjadrenie.

Keďže sa jedná o službu, ktorá má miesto dodania SR, ste povinný urobiť samozdanenie.

Do Intrastatu nejde.
912
22.09.06,10:32
Do Intrastatu do ide podľa toho, či je prekročený prah na podávanie Intrastu. Ak áno, tak do Intrastatu do určite pôjde. Pri odoslaní do ČR sa uvedie kód obchodu 4 - materiál poslaný na spracovanie, kde sa uvedie hodnota toho materiálu a na prijatí z ČR bude druh obchodu 5 - materiál prijatý po spracovaní, kde sa do hodnoty uvedie cena materiálu plus hodnota vykonanej práce.

Zuzana
ivako
22.09.06,11:18
Prosím o potvrdenie môjho názoru : V ČR nám na našom materiáli robia službu (tepelné spracovanie). Mat. tam dovezieme zo SR a spracovaný nám ho vrátia. Fakturujú nám bez DPH. Nerobím samozdanenie ani neuvádzam tieto faktúry v daňovom priznaní DPH, ani v hlásení Intrastat, keďže je to len služba a nie tovar. Robím to správne? Ďakujem za vyjadrenie.
Neviem, či ti to pomôže. Mám to zo stránky colnej správy
renatan
22.09.06,11:22
Môže z toho byť veľký "prúser", ak som to doteraz nerobila ? Máte skúsenosti s kontrolou Intrastat hlásení ? Pri daňovompriznaní je výsledok samozdanenia nulový, len nemám tým pádom doržané postupy účtovania, však ? Od teraz mám teda začať podľa vašich rád?ale spätne sa mi to nechce opravovať, tie služby mám každý mesiac. A čiastky niesú také veľké a oprava by sa mala robiť len ak je rozdiel viac ako 5 % a zároveň min. 500 000,- Sk.
ivako
22.09.06,11:30
Zatiaľ som ešte nepočula, aby mal niekto zo známych kontrolu na Intrastat. Ja mám dobré skúsenosti s colníkmi, ak mám urobiť novú vec, pri ktorej si nie som istá, že to robím správne, zavolám si na pobočku colnice a stále mi poradia.
912
22.09.06,11:39
Treba si naozaj skontrolovať ten prah /napočítava sa aj hodnota materiálu, aj keď ho nepredávate/, či je prekročený na odoslaní alebo na prijatí. Pokiaľ nie je, tak potom ani netreba podávať Intrastat. Chcela by som ešte upozorniť, že oprava a spracovanie nie je to isté.
renatan
16.10.06,05:11
Do Intrastatu do ide podľa toho, či je prekročený prah na podávanie Intrastu. Ak áno, tak do Intrastatu do určite pôjde. Pri odoslaní do ČR sa uvedie kód obchodu 4 - materiál poslaný na spracovanie, kde sa uvedie hodnota toho materiálu a na prijatí z ČR bude druh obchodu 5 - materiál prijatý po spracovaní, kde sa do hodnoty uvedie cena materiálu plus hodnota vykonanej práce.

Zuzana

Prah na podávanie máme prekročený, podávam hlásenia už druhý rok, len za služby som t nerobila.

Teraz ma ešte zaujíma : Aký kód tovaru podľa colného sadzobníka mám dať? Použila som kód, ako pri tovare, je to dobre?