janulka5595
27.04.21,10:44
Ahojte,

prebrala som jedne mzdy, konateľ ma požiadal o kontrolu predošlých rokov (mzdy, zmluvy, dodatky atď.) a všimla som si, že nemenili v údajoch zametnancov čísla OP ak sa menili.

V dodatkoch k PZ teda uviedli nesprávne údaje.

Je nejaký postih pri prípadnej kontrole z inšpektorátu práce?
Chobot
27.04.21,09:28
Nechaj to tak, už s tým aj tak nič neurobíš. Či je postih - záleží od konkrétneho človeka, či si to vôbec všimne a či ti to vytkne, ak by náhodou bola kontrola.

A aj zamestnanci na to mohli upozorniť, že majú nový OP, napr. aj pri podpise dodatku.

Neupozorňuj na to, podľa mňa to nikoho nebude zaujímať. Môžeš to povedať konateľovi, že čo si zistila.
kvjetecko
27.04.21,10:13
a prečo pýtate čísla OP? K čomu ich potrebujete? Lebo k uzatvoreniu PZ číslo OP nie je potrebné.
Mila123
27.04.21,11:20
ja som prebrala firmu, kde pani tiež takto robila......dr. Motyčková mi poradila, aby som všetkým zamestnancom urobila dodatky zlmúv a tam som ich nastavila na aktuálne údaje, prac. náplň (činnosť, kt. vykonáva vo fime), pracovisko, zrážky a pod.......40 ľudí to bolo......
misoft
27.04.21,13:17
Podľa mňa - číslo OP je len doplnkový údaj zmluvy - doklad totožnosti (ktorým sa overujú iné údaje - osobné). Na zmluve je podstatné niečo iné - meno, priezvisko, dátum narodenia, r.č., - tie sa v podstate nemenia, adresa - tá sa môže zmeniť, tak isto ako číslo OP (doklad má predsa vyznačenú dobu platnosti). Osobné údaje sa môžu získať aj iným spôsobom (nie len podľa OP) - takže číslo OP je v niektorých prípadoch irelevantný údaj.
Až sa bude niekedy znoval zmluva dopĺňať dodatkom - tak sa uvedie nové číslo OP, alebo sa vypustí (neuvedie sa - NIE JE potrebné!).
avalik
28.04.21,05:19
Určuje nejaký zákon uchovávať údaj o čísle OP zamestnanca u zamestnávateľa? Resp. tento údaj uvádzať v nejakých výkazoch, hláseniach a pod.? Veď dnes minpredloží OP a zajtra môže mať nový. Takže do PZ ani dohôd či dodatkov k nim zásadne nedavam číslo OP.
JankaO
28.04.21,16:00
Číslo OP nie je podstatnou náležitosťou identifikácie zmluvných strán. Ostatné je nadpráca.
Jozef Toman
28.04.21,16:23
cislo OP na pracovnej zmluve nie je nic co tam musi byt. Stare cislo OP je technicky chyba v pisani....aj stare cislo OP vie identifikovat osobu, ak by bol nejaky problem identifikovat osobu, ktora zmluvu podpisala. Ale ak su tam ine udaje postacujuce identifikovaniu osoby...tak ziadny problem:)