Mima75
27.04.21,19:35
Zdravim..dodatocne sme zistli ze pri ciastocnom ID.je zlava na cestovne vo vlaku. Je mozne si to ziadat spatne? Kupovali si listky na tyzden cez internet kde sa uvadzal aj obc.preukaz. dakujem
avalik
27.04.21,18:47
ziadat mozete kohokolvek o cokolvek

info by som hladala na stranke predajcu
veronikasad
27.04.21,18:58
Pýtaš sa na možnosť bezplatného cestovania ?
Mima75
27.04.21,19:11
Ano. Ale nevedeli sme o tom. A v roku 2019 cely sme platili listky v plnej sume. Proste ci je tu sanca ze vratia ceny lustkov kedze bol narok na bezplatne....listky su na tyzdne a na cislo obcianskeho preukazu
veronikasad
27.04.21,19:16
Velku sancu ti nedavam, informuj sa na zeleznici. Bezplatné cestovanie je mozne len na zaklade preukazky a tu ti zeleznica spätne nevyda. Znížené cestovne ako osoba so zdr.postihnutim bolo zrejme uplatňované
Chobot
27.04.21,19:16
Presne tak, treba pozrieť v prepravných podmienkach. Ale pochybujem, že také niečo tam bude uvedené. Jedine ak, tak možnosť vrátiť nepoužité lístky.
Katy a R
27.04.21,19:21
Pokiaľ viem, tak ID môže mať zľavu, resp lístok v nulovej hodnote (tzv bezplatné cestovanie) len vtedy, keď si vybaví príslušný preukaz . No a keď si ho aj vybaví - a potom si ho doma zabudne, tak žiadne bezplatné cestovanie veru nehrozí! ;) A ešte tiež sa môže stať- keď je veľa cestujúcich - že sa mu ani bezplatný lístok neujde ! ( je tam obmedzený počet - pre rýchliky myslím že to platí) .
nevedomosťou by som neoperovala ...
buchač
27.04.21,19:32
Vrátenie lístkov

lístok zakúpený v pokladnici je možné vrátiť do 60 minút po pravidelnom odchode vlaku z nástupnej stanice so stornom 10 % z ceny lístka (minimálne 1 €),
lístok zakúpený cez internet a v mobilnej aplikácii Ideme vlakom je možné vrátiť do času odchodu vlaku z nástupnej stanice so stornom 10 % z ceny lístka (minimálne 1 €),
lístok z internetového obchodu je možné vrátiť len prostredníctvom on-line formulára a lístok z mobilnej aplikácie Ideme vlakom vrátite priamo v mobilnej aplikácii,
ak využívate Kreditné konto, máte možnosť pripísať storno poplatok k vašim prostriedkom na konte,
z dôvodov na strane dopravcu môžete lístok vrátiť bez storna, kontaktujte prosím náš personál čo najskôr.

Tip: Zmenili ste plány? Lístok na IC zakúpený v pokladnici môžete bez storna až do odchodu vlaku z nástupnej stanice vymeniť za lístok na iný IC vlak v pokladnici vybavenej KVC.
==================================
Takže vrátenie cestovného a dokonca týždeň spätne v žiadnom prípade...
misoft
27.04.21,19:52
A ešte tiež sa môže stať- keď je veľa cestujúcich - že sa mu ani bezplatný lístok neujde !
--------------------------------
Platí to! Ak sa minie limit bezplatných lístkov - tak len plná suma, alebo polovičný.
veronikasad
28.04.21,03:34
Pri ceste z PD do BA a spat sa mi nikdy nestalo, ze by som bezplatný listok nedostala. Nevuem ako to funguje teraz, vyse roka som uz vo vlaku nesedela...
veronikasad
28.04.21,03:38
Juraj, nie tyzden, ale minimálne rok. Zrejme ide o pravidelné cestovanie, kupovali si týždenne lístky...
buchač
28.04.21,06:27
Keď píše jak maďar, kto sa má v tom vyznať ?
Katy a R
28.04.21,08:58
veronika - na osobáky a zrýchlené vlaky nie je obmedzenie - len na rýchliky. ;)