ALA1+1
21.09.06,11:05
poraďáci, je podľa vás lepšie si založiť živnosť alebo s.r.o.. Stále nad tým rozmýšlam aké má čo výhody a nevýhody hlavne v odvodoch. daň musíte platiť všade rovnakú, ale tie odvody. Pokiaľ si to dávam dokopy v hlave tak ako živnostník budem platiť odvody v budúcom roku v závislosti od príjmov v tomto roku , min.2288/neviem či presne tak/, ale ak si ako pracovník v s.r.o. dám min. mzdu budú odvody nižšie a keď si vyplatím po skončení daňového obdobia podie l na zisku ten už nezdaňujem a neodvádzam ani odvod do sociálky. Chápem to dobre? Tak čo je podľa vás lepšie si založiť.

Ďakujem pekne.
toria
21.09.06,09:59
poraďáci, je podľa vás lepšie si založiť živnosť alebo s.r.o.. Stále nad tým rozmýšlam aké má čo výhody a nevýhody hlavne v odvodoch. daň musíte platiť všade rovnakú, ale tie odvody. Pokiaľ si to dávam dokopy v hlave tak ako živnostník budem platiť odvody v budúcom roku v závislosti od príjmov v tomto roku , min.2288/neviem či presne tak/, ale ak si ako pracovník v s.r.o. dám min. mzdu budú odvody nižšie a keď si vyplatím po skončení daňového obdobia podie l na zisku ten už nezdaňujem a neodvádzam ani odvod do sociálky. Chápem to dobre? Tak čo je podľa vás lepšie si založiť.

Ďakujem pekne.

tiež nie som na PORADE ešte riadne zorientovaná, ale ohľadom tvojej otázky tú bolo toho napísaného až, až. Daj si vo vyhľadavaní živnosť vs. s.r.o., alebo živnosť, SZČO alebo s.r.o., určite niečo nájdeš ja som tu toho našla strášne veľa.

A môj názor určite s.r.o.! Aj kôli ručeniu!:rolleyes:
Petra79
21.09.06,13:45
zalozit si zivnost alebo s.r.o. zavisi aj toho v akej oblasti budes podnikat, takze podla toho si zhodnotis co je pre teba vyhodnejsie...mam na mysli zlozitejsiu agendu, odvody, dane...a treba mysliet hlavne do buducna...ved chceme v penzii chodit na mauricius, nie?
mariapap
21.09.06,14:03
Nemyslím si že by boli odvody nižšie u zamestnanca, lebo musíš rátať s tým že si platíš odvody aj ako firma a aj ako zamestnanec. Pokial nepredpokladáš veľké zisky tak podľa mňa je lepšia živnosť ak by mal byť veľlý príjem tak s.r.o. s tým že sa nedáš ako zamestnanec ale sa dobrovolne poistíš len na zdr. poisť a na dôchodkové to by ťa vyšlo asi najlacnejšie.