BibiBarci
05.05.21,21:37
Ahojte,
skončil sa mi pracovný pomer a od 1.5.2021 som evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie. Dnes som dostala Oznámenie o zaradení do evidencie. Pani úradníčka mi napísala, že oznámenie mám doručiť do mojej zdravotnej poisťovne. Avšak dve pobočky v mojej blízkosti nie sú otvorené kvôli kovidu, do call centra sa nedá dovolať a na maily neodpovedajú...
Stačí poslať poštou vyplnené tlačivo (z web stránky poisťovne) "Oznámenie poistenca/platitela poistného" a priložiť fotokópiu Oznámenia o zaradení do evidencie na ÚPSVaR alebo potrebujem to riešiť osobne?
Ďakujem za info!
ivka70
06.05.21,02:30
Nemas povinnost oznamovat evidenciu v ZP.
Uz to robi priamo UP, za vsetkych evidovanych. Robia to sice s oneskorenim, ale nahlasuju. Ja by som si v ZP koncom mesiaca overila, ci ta eviduju ako poistenca statu v evidencii UP. Ak nebudu, potom predlozis potvrdenie.
misoft
06.05.21,03:56
mimotemy
"Pani úradníčka mi napísala, že oznámenie mám doručiť do mojej zdravotnej poisťovne."
------------------------
Typické konanie štátnych úradov.... všetko musí občan, i keď je to už povinnosťou úradu.
ivka70
06.05.21,03:58
Ked pani uradnicka zaspala pred 5 rokmi ... :)
Chobot
06.05.21,11:16
Zamestnankyňa Úradu práce zaspala dobu. Už niekoľko rokov posiela UP elektronickú dávku do ZP o poistencoch štátu, ktorí sú evidovaní ako nezamestnaní, poberajú rodičovský príspevok, sú PN alebo z iného titulu sú poistencami štátu. Poistenec už nemusí túto zmenu nahlasovať do ZP.

Pre istotu si ale to potvrdenie založ. Keby náhodou zlyhala komunikácia medzi UP a ZP, aby si mala dôkaz, že si bola evidovaná na UP.
misoft
06.05.21,15:03
Tak to je asi najvyšší čas, aby opustila teplé miestečko na úrade.