sattelitka
06.05.21,14:04
Ak dovezieme tovar zo štátu mimo EU t.zn.z tretej krajiny, čo musím vybaviť, zaregistrovať sa a ako to bude s dph? Budem mesačne posielať nejaký výkaz aj na colný úrad? a potom tie fa môžem normálne odpočítať v dph výkaze? pod akým kódom v mrp?
mondes
07.05.21,07:59
Pri dovoze z tretích krajín sa DPH na faktúre neuvádza. To je mimo DPH. Musíš mať zmluvu s colným deklarantom a colný výmer, kde budeš mať uvedené clo a DPH. A na základe úhrady colného výmeru si vieš aj uplatniť DPH na vstupe.
Žabinka
07.05.21,08:15
sattelitka
07.05.21,09:39
aha , chapem, a tento doklad z colného úradu bude ako podklad k DP DPH na odpočet DPH? akým typom dph v MRP to nahrám? a ešte vás poprosím účtovanie. Dík
mondes
07.05.21,10:46
Áno, bude to ako podklad k DPH. ....v MRP neúčtujem. :)
janulka5595
07.05.21,10:53
Ahoj,

my sme mali nedávno prípad nákupu tovaru z Anglicka, nakoľko už nie sú v EU tak faktúra bez DPH, prišiel colný výmer, ten v MRP pod kódom 41 z toho odpočet DPH
sattelitka
07.05.21,11:04
a ten colný výmer kto riešil? ako sa to vybavuje, to pred či po dodaní tovaru treba riešiť
Kristián Čepišák
14.06.21,04:52
Dobré ráno prajem, chcel by som sa informovať ohľadom uskutočňovania objednávky z Anglicka. Mám záujem objednávať so stránky Sik silk, len potrebujem poradiť ohľadom platenia cla, pretože už som s tým mal skúsenosť, no nieje najlepšia, pretože balík v hodnote cca 70€, mi zadržali na colnici, za ktorý som musel zaplatiť clo, v hodnote cca 40€. Neviem teraz či sa to berie od výšky sumy balíka, alebo sa to platí od kg? Veľmi rád by som prijal informácie ktoré by mi s túto dilemu pomôžu vyriešiť. Vďačný som za každú radu.
Vopred veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek odpoveď. Verím že v budúcnosti sa s takouto situáciou vysporiadám už sám. ????????
ivka70
14.06.21,05:22
otazky sa nezadvaku do kjomentarov ci odpovedi - vid pravidla poradu.
Zadaj si vlastnu otazku, kde mozes cakat odpovede.