JanaNovakova
06.05.21,23:11
Vie mi niekto poradiť, ako sa dá zaštepiť rastlinka citróna, vypestovaná z jadierok ? Ďakujem za radu.
Nandrolon
07.05.21,05:24
JanaNovakova
07.05.21,10:22
No veď áno, ale kde sa dostanem k tomu vrúbliku ? ????
Nandrolon
07.05.21,12:23
V tom ti ako máme pomôcť? Však najskôr keď chceš štiepiť, musíš mať jednak odrezok z rodivej rastliny a jednak dostatočne hrubú rastlinu na zaštiepenie. Otázka znela, ako sa dá zaštiepiť a nie kde zohnať odrezok z rodivej rastliny.
buchač
07.05.21,13:36
JanaNovakova (Dnes 12:22) No veď áno, ale kde sa dostanem k tomu vrúbliku ? ????
==================================
Skús v mäsiarstve alebo v železiarstve...
JanaNovakova
07.05.21,13:53
Ozaj vtipné...
Taserda
09.05.21,03:35
Napíš odkiaľ si nech sa ozve niekto čo by ti zaštepil alebo zaočkoval rastlinku, prípadne predal alebo daroval to čo potrebuješ. Napríklad v Košiciach je Klub Citrusárov kde sa na nich môžeš obrátiť s touto otázkou.
JanaNovakova
09.05.21,20:00
Ďakujem pekne za radu.
tonda249@gmail.com
23.05.21,11:33
je vela druhov, tento je najrozsirenejsi https://www.youtube.com/watch?v=xTDoW-NsJTE&t=163s
a tento je tiez celkom dobry, vola sa to ockovanie https://www.youtube.com/watch?v=B0ea_ScjMz0

No veeeelmi dolezite pri stepeni citrusov je aby vrubel (to co davate na podpnik) mal ocka z ktorych budu dalsie konare. Iba ocka, nic viac, ziadne malinke konariky ani malinke rastuce listy. Cize vrubel musi byt odobraty v zime alebo na uplnom zaciatku jari (cize tento rok ste to zmeskali), podpnik musi byt aktivny, musi rast. Ked spojite vrubel s podpnikom treba zamedzit prisun vzduchu a to steparskou paskou, steparsky vosk nepouzivajte, citrusom skor skodi. Vo videu uvadza ze treba dat rastlinu do tiena na 2-3 tyzdne, no to nieje pravda. Je to 4-5 tyzdnov. 2-3 sa mi ukazalo ako moc malo. Drzim palce. Mne sa to podarilo az po 3 rokoch.
Kupte si v obchode citrus ktory potom pouzijete na vruble,tiez to tak robim. Asi o polovicku ho vzdy zostriham. Co sa tyka podpnika, musi byt hruby aspon ako ceruzka aby sa dal stepit, cize 1.5roka a viac.
focus3ccd
11.07.21,18:16
Cez klub citrusarov. Aj ja som sa tomu kedysi venoval. Neskor si to budes stepit sama. Bez problemov. Akurat su to rastliny dost narocne na pestovanie a pokial nebudes mat moznost ich dat v zime prezimovat niekde v chlade, tak to budes mat naozaj komplikovane... Ja som dopestoval aj mandarinky, aj krizenec citrona s grepom, par fig a zopar mandarin... Vsetko v byte, ale bolo to ozaj narocne. Tak vela stastia.