vanessa2
07.05.21,17:19
Dobrý den neteri som robila danové priznanie,zaroven jej z firmy aj oni urobili ročné zučtovanie teraz musíme z firmy vyžiadať potvrdenie o vykonaní ročného zučtovania a podať opravné danové priznanie? Lebo jej prišiel preplatok aj z firmy aj zdanového úradu,nepamätá si,žeby vo firme podpisovala žiadosť o vykonanie ročného zučtovania
Tweety
07.05.21,15:24
Áno, vyžiadajte potvrdenie o RZD. DP ale bude dodatočné.
vanessa2
07.05.21,15:40
ano dodatočné zle som napísala, len v dodatočnom čo teraz nevyznačím žiadosť o vrátenie preplatku a riadky budú tie isté? Lebo neoprávnene dostala preplatok aj z danového uradu aj z firmy, čo ak ale nepožiadala o ročné zúčtovania,potom to je problém firmy nie?nemala som takýto prípad dakujem
kn-alka
07.05.21,19:08
to firma vystavila potvrdenie aj ročné zúčtovanie?
vanessa2
08.05.21,04:22
áno z firmy dali potvrdenie ktoré mi odovzdala k danovému a následne ja som urobila danove aj firma ročné zučtovanie
kn-alka
08.05.21,08:21
Ak pochybila firma, nech to rieši firma, ale jasne, že podaním dodatočného DP a vrátenia dane je to rýchlejšie.

Tak či tak treba daň vrátiť.
vanessa2
08.05.21,10:23
Ano asi dodatocne len nie je mi jasne ako urobit dodatocne tak ako riadne vyplnit riadky vsetky vyznacit oddiel rozdiel v dodatocnom plusom sumu dat? A cakat na to ked danovy urad posle cislo uctu na ktore bude treba vratit dan plus pocitam s pokutou
ivka70
08.05.21,14:34
Ak o RZD neziadala, je to problem firmy, ale aj tak musi ona podat dodatocne DP
Dáša_
08.05.21,15:12
mne sa toto stalo minulý rok zo synom. Z firmy, kde brigádoval poslali potvrdenie, na základe ktorého som urobila danpvé priznanie. A zaroven mu urobili ročné zúčtovanie. Mala som snahu podať dodatočné, ale pani na daňovom mi naznačila, že oni vlastne nemajú ako na to prísť, že bolo aj to, aj to. A že keď podám dodatočné, bude hneď sankcia, ktorá vychádzala dosť vysoko. V podstate toľko, čo bola vrátená daň. A hlavne, ona v tom bude mať zmätok :D Tak som sa na to vaflákla. Aj s rizikom, že by na to raz prišli. Holt, nemôže ísť syn do politiky, aby to raz na neho niekto nevytiahol :D

Firma to samozrejme odmietla riešiť, išlo o reťazec, kde brigádoval
kn-alka
08.05.21,15:56
DÚ to nemá ako zistiť? tak načo do r.ti musí zamestnávateľ podať hlásenie, kde uvedie rodné číslo, adresu zamestnanca, ako aj všetky údaje o celoročnej mzde a o zrazenej dani uvedeného zamestnanca?

To im vôbec nikde nevyhodí duplicitné rodné číslo? v hlásení aj v daňovom priznaní?
SMUTNÉ
kn-alka
08.05.21,15:58
DP sa vyplní, tak ako sa malo a v rozdiel oproti ročného zúčtovania sa uvedie v nato určených kolonkách, ak bolo podané DP, nie je pokuta za podané dodatočné DP. len nejaké drobné, ako úroky z omeškania
vanessa2
08.05.21,16:34
no s tou pokutou ste ma šokla pretože neter šla na matersku a vrátených bolo 800 eur, ja by som podala dodatočné,ale neviem ako či všetky riadky teda vypísať,ešte som sa za 20r.s takýmto prípadom,že urobili ročné zučtovania aj podlalo sa danové a ak dostane 800 eur pokutu....Jej vyšiel preplatok,lebo išla na materskú dovolenku, a robila vo veľkej inštitúcií...
kn-alka
08.05.21,18:04
NEDOSTANE 800 EUR pokutu!!!
Dáša_
08.05.21,18:08
no hlavne zamestnávateľ úplne na inom mieste ako trvalý pobyt, iný daňový úrad. A snáď je nastavená aj nejaká hranica, kedy sa tie sumy kontrolujú. V tomto prípade išlo o pár eur.
Dáša_
08.05.21,18:08
tu bola tá čiastka dane nízka, preto to vychádzalo skoro rovnako
Katy a R
08.05.21,18:17
vaneska - ak naozaj nepožiadala o RZD - tak ja by som to vôbec neriešila. (nech rieši firma). Len že či naozaj? Ale je pravda, že najlepšie je to DDP.
No a čo sa sankcíí týka - dobre by bolo pozrieť daňový poriadok - výšku tých sankcií!!! ... Ak teda ona požiadala o RZD - a ak by jej vôbec nejaká hrozila;)
medzi nami srnkami - najnižšia pokuta je 30 eur ;) - čo viem, tak takúto dávajú
... doplnenie
Priamo v DP máš presne napísané, ako treba vyplniť. Nič iné - len presne dodrž, čo píšu v riadku. Samozrejme na základe RZD (tam už bude uvedené, že jej vypatili preplatok dane. a k DP je aj poučenie;)
vanessa2
08.05.21,18:31
ja chcem podať dodatočné len neviem ako presne ho vypísať čo som písala i v príspevku vyššie a nemôžem k tomu nájsť nejakú pomôcku ach jaj...
kn-alka
08.05.21,18:43
máš k DP aj návod na vyplnenie, treba ho preštudovať