babicka1
09.05.21,20:14
ahoj chcem sa poradit čo robit jeden gombík mi neudrži ohen 3 horaky idu v pohode ale 4.ked zmagnem tuká aj ohen ide ale ked ho pustim tak vypne aj ohen vedel by mi niekto poradit čo s tým?nechcem kupovat novu a ten horak mi chyba pri varení
ivka70
09.05.21,18:35
Vycistit horaky, teda najma ten jeden. Robia aj to servisaci, nie je to drahe, ale je to ucinne :)
buchač
09.05.21,19:01
poradit čo s tým?
nechcem kupovat novu
=====================
Hm...opravovať na diaľku plynový spotrebič je riadna odvaha.
Je potrebné si spočítať, čo je výhodnejšie.
- či servisman
- alebo rekonštrukcia bytu/domu...a to aj u susedov.
babicka1
10.05.21,10:29
no keby sa to dalo urobila by som si to sama horaky som čistila a ten vypinač s tým nemá nič spoločné?
Tweety
10.05.21,11:02
Kvaka
10.05.21,11:07
Nám to robilo pred 4 rokmi, jeden horák takto zhasínal, ten najväčší. Našli sme na internete obchod, ktorý predával náhradné diely, skonzultovali sme poruchu, typ sporáka, veľkosť horáka a podľa doporučenia pani z obchodu sme objednali termoelement D3-500, teda čidlo na horák. Môj muž sporák rozobral, čidlo vymenil a odvtedy funguje ako má. Čidlo 5,8, poštovné 2,5, bez DPH. Vtedy v 2017. S DPH spolu 9,90.
buchač
10.05.21,13:35
Ty kokos...účtovníčky (viď nižšie) sa rozumejú plynu ???
A čo potom, ak to dopadne zle ?...kvôli pár eur ohroziť minimálne seba a prípadne aj ostatných ?
Vymieňať súčiastky v plynovom sporáku sám ??? Tak to chce odvahu...
https://youtu.be/tQywqDRP4Dk
misoft
10.05.21,18:54
mimotemy
Video z tej smutnej udalosti si sem FAKT zavesiť nemusel, pretože i tak bolo úplne od veci - dôvod explózie tam bol celkom INÝ.
buchač
10.05.21,19:06
Aký bol ten INÝ dôvod ???
Vybuchla nahromadená teplá para alebo plyn ?
Ja viem, že vybuchol plyn...že odkiaľ, kde a ako unikal je (aspoň pre mňa) bezpredmetné.
Keby unikal z pokazeného sporáka, niekde sa nahromadila drbol, tak by bol snáď výsledok iný ? Možno aj hej, netvrdím opak...ALE ako taká výstraha pre nepoučiteľných je video vhodné.