kabeloman
10.05.21,20:16
misoft
10.05.21,18:42
SOI - popíš im, čo uviedol obchod. Pretože ak obchod (predávač) ťa informuje o vlastnostiach výrobku a on tieto vlastnosti NEMÁ - je to klamanie zákazníka (Zákon 634/1992 o ochrane spotrebiteľa §8 ods.1)!
Zákon 250/2007 §4 ods.2 písm. c - predávajúci NESMIE používať nekalé obchodné praktiky a neprijateľné podmienky v spotrebiteľských zmluvách (predaj tovaru je spotrebiteľská zmluva podľa Obč. zák. §52).
Takže hoď to na papier a s tým papierom (Odstúpenie od spotrebiteľskej zmluvy) a s uvedením, čo ti "vyviedli" a s uvedením uvedených § im to tam polož. Ak budú pindať - len im sucho oznám, že to môže riešiť i SOI a aj súd.

Tu sa totiž nejedná o obyčajné vrátenie tovaru ako v e-shopoch (do 14-tich dní), ale o odstúpenie spotrebiteľskej zmluvy pre porušenie zákona zo strany predávajúceho.
kabeloman
10.05.21,18:51
dik za odpoved ... prave dnes som dostal email (ale az teraz som otvoril postu) kde mi pisu,ze si chybu uznali a ze v zaujme dobrych vztahov mi budu peniaze vratene,ze sa mam zastavit na predajni...takze spokojnost .... chcel by som teda svoju otazku (prispevok) odtial odstranit,ale nasiel som iba moznost "upravit" ... ak je to vyriesene,tak da sa to aj uplne odstranit? ,kedze som spominal aj znacku mobilu,ale znackovy predsjca sa zachoval fer ,len ja som bol asi trochu netrpezlivy
buchač
10.05.21,18:58
misoft (Dnes 21:42) SOI - popíš im, čo uviedol obchod. Pretože ak obchod (predávač) ťa informuje o vlastnostiach výrobku a on tieto vlastnosti NEMÁ - je to klamanie zákazníka ....
==================
Dnes natrafíš v predajni aj takého, čo pred mesiacom predával mäso v Kaufáči a po prijatí to mobil šopy bol hodený do vody a trt tomu rozumie.
Že predajňa chce zarobiť, tak to je jasné.

Ono by sa z kola dalo von...ALE to by museli byť obe strany prístupné kompromisu.
Kupec by si vybral iný mobil (s NFC) a rozdiel by sa doplatil alebo vrátil...vlk sýty, aj ovca celá.

Kabelovy muž sa sťažuje ? Otázka ale znie, prečo si na nete neoveril funkcie mobilu a do predajne šiel už v podstate na hotové...tak ako ja pred mesiacom.
...ani nevravím, že som si mobil (nie jeden, dva) dal zapnúť a až potom zaplatil.
kukučka
10.05.21,19:22
VYRIEŠENÉ