stanka613
21.09.06,12:35
chcela by som sa opytat sef dostal fa za materiál nedal ju do uctovnictva (zakazka ktorá bola z neho robená nebola vyfakturovaná ani nebude)zaplatil fa ako firma ale VPD tiež neda do učtovnictva mozu sa robit taketo veci , ake su následky?
Dana K.
21.09.06,10:54
chcela by som sa opytat sef dostal fa za materiál nedal ju do uctovnictva (zakazka ktorá bola z neho robená nebola vyfakturovaná ani nebude)zaplatil fa ako firma ale VPD tiež neda do učtovnictva mozu sa robit taketo veci , ake su následky?

No prinajmenšom budú chýbať peniaze v pokladni. Príjem z tejto zákazky by mal zdaniť, ale či mu na to niekto príde, že tak neurobil, ktohovie? :confused: Samozrejme by sa takéto veci robiť nemali, ale čo všetko sa nesmie a robí sa ....:(
shaky
21.09.06,10:59
nebude ti sedieť pokladňa v účte so skutočným stavom, mohol to dať do nákladov a uplatniť si DPH, a daňový úrad môže urobiť krížovú kontrolu (ale pochybujem, že ich to napadne...skor pri velkých podnikoch a velkých sumách)
Assea
22.09.06,15:51
Ja by som hlavne vysvetlila šéfovi - nech na takéto praktiky do budúcnosti radšej zabudne :) - mohol by byť problém pri kontrole... a peniaze, ktoré Ti teraz v pokladni chýbajú - nech Ti zaplatí zo svojho vrecka, predsa to nebudeš platiť ty... :D
dadika
22.09.06,17:41
a daňový úrad môže urobiť krížovú kontrolu (ale pochybujem, že ich to napadne...skor pri velkých podnikoch a velkých sumách)

nesúhlasím, robia krížové kontroly aj pri SZČO a nemajú problém si ani okontrolovať fyzické osoby-bežných občanov, či im naozaj bol tovar predaný, resp. poskytnutá služba. :cool:
Monika Kováčová
23.09.06,03:36
nesúhlasím, robia krížové kontroly aj pri SZČO a nemajú problém si ani okontrolovať fyzické osoby-bežných občanov, či im naozaj bol tovar predaný, resp. poskytnutá služba. :cool:

Hej? Ako?;)
Danila
23.09.06,05:40
chcela by som sa opytat sef dostal fa za materiál nedal ju do uctovnictva (zakazka ktorá bola z neho robená nebola vyfakturovaná ani nebude)zaplatil fa ako firma ale VPD tiež neda do učtovnictva mozu sa robit taketo veci , ake su následky?Samozrejme, že také veci sa robiť nemôžu, ak sa robia, je to porušovanie niekoľkých zákonov. Žiaľ, bežne sa robia. Za účtovníctvo vo firme zodpovedá Tvoj šéf. Ak ti nedal faktúru za materiál zúčtovať, nie je to Tvoj problém. Ak Ti nedal niekto podklady k fakturácii prevedených prác, tiež to nie je Tvoj problém. A ak sa na to všetko príde, tiež to nebude Tvoj problém. Ak je faktúra za materiál zaplatená dodávateľovi, tak všetko pekne zadrieme, a je po probléme. Ale dobré je pamätať aj na to, že potiaľ chodí krčah po vodu...