movin
21.09.06,12:39
Zdravim,
kto mi poradi ako skraslit umakart? V byte este mame umakartove jadro, ale kedze nehodlame tam zostat dlho tak sa nam to neoplati prerabat, tak by sme si chceli bytik trosku skraslit a nieco na to dat,
tu cast umakartu ktoru chceme skraslit sa nachadza v kuchyni,

dakujem velmi pekne za pomoc
stanka613
21.09.06,11:42
mohol by si kupit samolepiacu tapetu a nalepit ju, maju rozne námety
Farks
21.09.06,11:56
ja by som odporučila aj polystyrénové kocky, sú tenké, nie je s tým veľa roboty a efekt je postačujúcia sú aj cenovo dostupné.Len neviem, či je to vhodné v kuchyni kvôli odparovaniu, či to polystyrén vydrží a nezačne chytať pleseň.
AlaNR
21.09.06,12:39
Kamarátkina mama si na umakart dávala, ale do kúpeľne, tie striekané tapety.

Bolo z toho trošku viac bordelu, ale výsledný efekt stál za to.

Asi je to aj odolné voči vode, keď jej to doporučili do kúpeľne.
Paula
21.09.06,13:03
mohol by si kupit samolepiacu tapetu a nalepit ju, maju rozne námety

Dala som vyššie súhlas, ale keďže movin nemá dôvod teraz veľmi investovať, poznamenám, že dobre drží aj obyčajná tapeta (podstatne lacnejšia a lepidlo nie je drahé a povrch netreba "zdrsniť") . Nemusí použiť samolepiacu.
Lucuš
25.09.06,09:55
Zdravim,
kto mi poradi ako skraslit umakart? V byte este mame umakartove jadro, ale kedze nehodlame tam zostat dlho tak sa nam to neoplati prerabat, tak by sme si chceli bytik trosku skraslit a nieco na to dat,
tu cast umakartu ktoru chceme skraslit sa nachadza v kuchyni,

dakujem velmi pekne za pomoc
Môj krstný otec si na umakartové jadro v kuchyni nalepil jutovinu / takú vrecovinu / vyzeralo to super býva tam už nejaký rôčik a slúži to stále OK.:)
Dahlia
04.10.06,16:30
Naši majú tiež umakartové jadro a majú ho oblepené samolepiacou umývateľnou tapetou. Dobré a praktické.
Mackovka
09.10.06,09:33
Synovec umakart natrel bielou farbou s latexom (treba vraj aspoň dva razy) a na tom majú nalepené vzorované samolepky (dajú sa kúpiť ako nálepky na kachličky). Taký náter sa dá umývať a raz do roka ho obnovia (už len bielou farbou bez latexu). Majú to olištované a za pár korún to celkom pekne vyzerá.
Kolenčík
19.10.06,19:11
Asi najlepší a najlacnejší nápad a overený má Lucuš. Skús to.
pavel9
20.10.06,03:29
Možno to nesúvisí s témou, ale pri prerábaní umakartových bytových jadier si zvážte postup a hlavne riešenie prestavby. Často sa zabúda na prípadné výmeny spoločných rozvodov teplej a studenej vody, plynu, kanalizácie. V prípade poruchy sa potom murované časti búrajú a znova murujú. Pamätajte na to už pri plánovaní prestavby bytového jadra!!! Ušetríte si nervy a náklady.
šebka
20.10.06,05:20
My máme na umakarte nalepené obkladačky a služia už mnoho rokov. Ľahká údržba a vyzerajú stále pekne. Drží to. Zalepili sme to lepidlom a vyšpárovali cementom.
semegast
14.04.08,17:59
My máme na umakarte nalepené obkladačky a služia už mnoho rokov. Ľahká údržba a vyzerajú stále pekne. Drží to. Zalepili sme to lepidlom a vyšpárovali cementom.
a tie obkladačky naozaj držia na tom umakarte? a umakart ste aj nejak zdrsnili ked ste tam lepili obkladacky?
bulnova
15.04.08,07:56
Umakart nemusíš zdrsňovať, ale musíš použiť špeciálne lepidlo - na kelímku je čierno červená lastovička. Nanáša sa na obkladačku len v bodoch.
waitinka7
13.05.08,16:26
My sme na umakarte v predoslom byte mali nalepene korkove kocky...vyzeralo to uplne fajn a aj to drzalo, nikdy sa nic neodulo, nevypadlo ani nic.
alaya1
21.04.12,14:28
Chcem sa opytat skusenejsich, ci pomaly 45 rocny umakart udrzi kuchynsku linku, Tu linku co mame teraz nemame pripevnenu na stene umakartu.Ale chcela by som novu linku a vrchnu cast treba davat na stenu.A este by som chcela nad sporak dat novy digestor. Udrzi to jadro? Nie je tam potom problem s umakartom a digestorom?
Podotykam- umakart teraz menit nechcem sa murovku.