splendid8
13.05.21,09:28
Dobrý deň,
žijeme mimo hlavného mesta kde sme zdedili byt, ktorý chceme predať. Viete mi prosím poslať do súkromnej správy notára, ktorý nám vyhotoví predajnú zmluvu za normálnu cenu? Najlepšie na základe vlastnej skúsenosti. Tiež najlepšie s možnosťou notárskej úschovy, ak to bude kupca vyžadovať.ďakujem pekne.
ivka70
13.05.21,11:01
Zmluvu ti vyhotovi akykolvek notar, a cena je zvycajne standardna, pozri si cennik dostupny u mnohych na webe - ide o nejake percento z ceny.
Kludne mozes oslovit notara aj od vas, nemusi ti zmluvu robit notar z Bratislavy.
splendid8
13.05.21,15:39
Výborne, ďakujem Ivka70. Ja som si myslel, že len notár z BA môže dávať vklad do katastra v BA
buchač
13.05.21,16:00
splendid8 (Dnes 18:39) Ja som si myslel, že len notár z BA môže dávať vklad do katastra v BA
=======================
Tak toto veru nevymyslíš.
Radšej nemysli...
Aj tu si o niečom rozmýšľal ...
https://www.porada.sk/t325213-zmluva-medzi-manzelmi-pri-zdedenom-pozemku-stavba-rd.html#post3180109
Mila123
13.05.21,16:11
vklad do katastra nemusí robiť ani právnik, či notár.....cenníky za notárske úkony sú rovnaké na celej SK (účtujeme jedného notára) ale cena nehnuteľností je rozdielna....inaže by si mal nejakého kamoša nnotárka, kt. ti urobí zmluvy a vklad za pár babiek.....