mikpet
13.05.21,20:38
Chceli by sme zaskliť terasu a zaujímalo by ma, či by sa to dalo urobiť aj svojpomocne tak, že by som si zohnal zasklievacie hliníkové profily aj sklo a zmontoval by som si to sám. Dal som si vypracovať ponuky, ale tie ceny sú teda dosť vysoké s ohľadom na to, že technicky to nie je vôbec zložité. Dosť to pripomína systém vstavaných skríň, na ktoré sa dá všetko zohnať a urobiť svojpomocne. Bohužiaľ, keď som hľadal, kde by sa dali zohnať tie hliníkové profily, tak sa mi nezadarilo. Vedel by mi niekto poradiť, kde ich zohnať, aj keď nie som firma ani živnostník? Len pre upresnenie, chceme rámový posuvný systém. Poprosím nezverejňovať reklamu na konkrétne firmy v diskusii, iba súkromnou správou.
buchač
13.05.21,19:32
- kde by som si zohnal zasklievacie hliníkové rámy
- kde by sa dali zohnať tie hliníkové profily,
========================
Hm...a teraz je jeden na pochybách.
Tak buď rámy alebo profily....či ? Lebo jedno to veru nie je.
Profily zoženiem (obrazne povedané) na prvom rohu...a rámy sa vyrábajú na zákazku.

...a ozaj...o akú terasu ide ?

P.S.:
"...Vedel by mi niekto poradiť, kde ich zohnať ? Bohužiaľ, keď som hľadal, kde by sa dali zohnať tie hliníkové profily, tak sa mi nezadarilo."
...a to sa informatik pýta ??? ;) Jésus marihuanna, nezadarilo ?
... Približne 1 510 000 výsledkov (0,58 sekúnd)
https://www.google.com/search?q=hlin%C3%ADkov%C3%A9+profily+na+sklo&source=lmns&bih=626&biw=1366&client=firefox-b-d&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiFx_fjoMjwAhUJrhoKHSZQAo4Q_AUoAHoECAEQA A
Taserda
13.05.21,22:43
Asi by som povedal že kúpiť profily a rámy vyrobiť z nich. Ja som si to dal spraviť. Bolo treba aj zvárať hliník a upraviť vzhľad rámov práškovou farbou. Drahé to je ale stojí to za to.
svrki
14.05.21,14:51
mikpet
14.05.21,18:35
Ďakujem, toto je typ odpovede, ktorý som očakával. Vecná odpoveď aj s odkazom na konkrétny obchod, kde tie komponenty predávajú, aj s fotografiou, ako to vyzerá. Super! Teraz viem, že sa oplatilo na porade opýtať, lebo som nevedel, čí vôbec mám nad svojpomocnou montážou uvažovať. Akurát my budeme zasklievať okrem okna na bočnej strane aj celú jednu stranu po celej výške dverami a tam by sa nám viac hodila znížená spodná koľajnica, ale na to sa opýtam v tom obchode, či to majú v ponuke.
svrki
14.05.21,18:56
Mávali aj zníženú kolajnicu,, na vyššie dvere dvere majú aj spevnený profil s madlom po celej dĺžke, na tej stránke je aj montážny návod, kde sú aj druhy al profilov všetko sa len jednoducho sroubuje dokopy
mikpet
14.05.21,19:12
Pochopil si to správne, myslel som profily a z nich zmontovať rámy, ospravedlňujem sa za nesprávne názvoslovie, ale myslím si, že sa to dalo pochopiť. Zatiaľ neviem, či to budem robiť svojpomocne, len sa snažím zistiť, či by sa to dalo a oplatilo. Odpovedal by som aj buchačovi, ale pri jeho odpovedi je zablokované pridať moju odpoveď, neviem prečo, tak mu odpoviem tu. Jasne, že som najskôr hľadal na internete a prešiel som nespočetne stránok, ale nenašiel som obchod, kde predávajú potrebné komponenty (tak ako som aj napísal). Skúsil som aj ten jeho odkaz na google a výsledok presne rovnaký, sú tam tie isté odkazy, niektoré odkazujú do Číny, ale odtiaľ to nebudem objednávať, niektoré odkazujú na firmy, ktoré robia to zasklenie, ale komponenty nepredávajú a iné odkazujú na vstavané skrine alebo na iné profily nevhodné na zasklenie terasy.
mikpet
14.05.21,19:20
Super, ten montážny návod som si preštudoval a dosť mi to pomohlo. Ozaj aj sklo ste brali od nich, alebo niekde inde? Chcel by som dať najlacnejšie bezpečnostné (aspoň do vysokých dverí), kvôli bezpečiu pri náhodnom rozbití, našiel som už firmu, kde ho predávajú. A predávajú teda ja fyzickej osobe?
misoft
15.05.21,10:26
Upozornenie!
Ihneď si príspevok zmaž! Je zakázaná reklama na Porade - čítaj (A PORIADNE)
https://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zákaz reklamy
V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam."
buchač
15.05.21,10:38
mikpet (Včera 21:35) Ďakujem, toto je typ odpovede, ktorý som očakával. Vecná odpoveď...
======================
Hlavne, že ty si dal vecnú otázku...jak oči.
Veď ty ani nevieš, čo je rám a čo je profil...
Kuwa...a komplet si ma zabil už tým, že si si nevedel nájsť náležité info...
...a nebudeš ty náhodou INFORMATIK, ba dokonca MANAGER ?
Lebo takých mám ja osobne najradšej...idú podľa českého hesla -" DEJTE MI LIDI, JÁ TO UDĚLÁM "...
mikpet
15.05.21,19:50
svrki, keďže sme porušili etiketu porady, mali by sme to napraviť, prosím zmažte vašu odpoveď. Ďakujem.
svrki
15.05.21,20:03
Pán chcel poradiť tak som mu myslím pomohol s tou firmou nemám nič spoločné akurát odtiaľ občas niečo kupujem, ešte poznám jednu podobnú v BA ale neviem si spomenúť názov, dal by som tam aj tú nech to nevyzerá ako reklama na konkrétnu firmu
svrki
15.05.21,20:08
Už mám Hpsmont. Neviem či aj toto považujete za reklamu ak áno mažem