yvica
14.05.21,10:06
prosím vás musia si vypisovať kamionisti na každú cestu cesťák, ja im tvrdím, že áno, dokonca mi to dnes odobrila aj auditorka, že musia mať aj príkaz na cestu podpísaný a následne vyúčtovanie, oni mi stále argumentujú že oni majú výpis z programu, ktorý si platia a ten im vypočítava diety, že nech im zaúčtujem to, už neviem ako im to vysvetliť, môžete mi s tým poradiť? ďakujem
misoft
14.05.21,09:16
Treba im vysvetliť, že to nie je účtovný program a ty potrebuješ poznať všetky údaje pre výpočet diét. Dátum, čas... atď. Nejaký výpis (navyše neoverený) je pre teba len informatívny, ale podľa toho počítať a účtovať nemôžeš.
A môžeš na nich aj zatlačiť. Keďže ti nedávajú cesťáka, nedostanú diéty (na základe čoho by ich chceli?), ak neodovzdávajú cesťáky (iste je to nariadené zamestnávateľom) - tak je to porušenie pracovnej disciplíny, ak je porušená pracovná disciplína - môžu dostať padáka!
pavol54
14.05.21,09:28
Výpisy nech priložia k cesťáku ako označenú prílohu
ivka70
14.05.21,10:27
Aj my pouzivame cestovne prikazy z programu, kde ich nadriadeny v programe aj podpisuje. Nemusia teda duplovat a vypisovat neico rucne, ked im to robi program a staci to vytlacit uz podpisane, schvalene.
yvica
14.05.21,10:53
no veď im to vysvetľujem ale stále to nechápu. a problém je v tom, že títo dvaja zamestnanci sú aj konatelia, takže padáka si nedajú. v tých ich výpisoch sa vôbec nevyznám a keby som to mala lúštiť, tak to robím strašne dlho. ja neviem predtým robili ako zamestnanci tiež na kamione vo firme a že tam to stačilo a účtovníčka to vyrátavala na základe stazky, no to by som sa zbláznila keby som toto mala ešte ja vypočítavať. strašne ich poburuje, že chcem dátum a čas odchodu z miesta zač.cesty, prechod cez hranicu(že či mi šibe), mesto,dát.,čas príchodu vykládky a naspäť to isté. v incýh firmách nemám problém, tam to všetci robia ale oni tvrdia, že iní kamionisti si to nevypisujú. tak chcem od vás poradiť či chcem od nich niečo strašné.
no už som rozmýšlala, že ked to inak nepôjde, nebudem sa nervačiť, nech mi dajú sumu diet, ktorú si chcú vyplatiť, dám im podpísať papier, že za výpočet nezodpovedám, a že sú si vedomí, že porušujú zákon a že nechcú vypisovať cesťáky, budú si zato zodpovedať a hotovo. 5 mesiacov to riešim ....prosím čo mám urobiť, ďakujem
yvica
14.05.21,10:55
no to aj ja používam, ale im to robí nejaký program, čo majú napojený na navigáciu, tam im len vypíše štát, koľko sa tam zdržali a sumu diéty, ale z toho ja nevídem, tam neni čas prechodu cez hranicu.... to nemajú program na cesťáky.
ivka70
14.05.21,10:57
tak sa spytaj, ci to nema aj CP.
yvica
14.05.21,11:57
no teraz mi ešte vytlačili elektronickú knihu jázd, ale bez cesťáku a na konci je suma cestovných náhrad, takže na základe tohto by si mali vypísať cesťáky?
jslancik
14.05.21,17:10
no moja krásna, oni sú tvoji šéfovia resp. obchodní partneri, to nie sú len tak nejakí vodiči (či tvoji podriadení). očakávajú od teba, že ich záznamy učešeš tak, aby to bolo kóšer. s tým si snáď bola obznámená pri uzátváraní "kontraktu"... nemôžeš od nich vyžadovať, aby robili tvoju robotu. to by ťa totiž potom nepotrebovali...
yvica
14.05.21,19:11
nemyslím si, že je robota účtovníčky vypisovať cesťáky, aj keď za ostatných to robím.
avalik
15.05.21,07:58
za dodanie podkladov na zauctovanie je zodpovedny klient
cestovny prikaz moze byt aj jeden na viacero ciest a nema predpisanu formu - ak ho zadavaju v nejakom programe a ten program na zaklade GPS aj vyhotovi evidenciu a vypocita stravne, tak tebe to staci, za spravnost udajov zodpoveda klient - tiez nie je zakonom urcene tlacivo na vyuctovanie pracovnej cesty
yvica
17.05.21,08:52
ok, takže na vyúčtovanie by v podstate stačila elektronická kniha jázd, som ju pozerala, je tam sú tam zadané časy a koľko sa zdržali v danej krajine na základe gps, majú tam vyrátané aj stravné, čiže na základe tohoto by som mohla zaúčtovať, ale keď som rozprávala z auditorkou, tá mi povedala(čo robím aj u ostatných klientov), že musia mať podpísaný aj príkaz na služobku od zamestnávateľa-čo sú vlastne oni sú konatelia bez odmeny a zamestnaní na HPP. a nemala by som im dať podpísať, niečo, že za výpočet výšky stravného zodpovedajú ? ďakujem pekne toto mi pomohlo
avalik
18.05.21,05:06
pozri § 3 ods. 3 zakona o CN
mali by mat smernicu o CN, kde je uvedene, ze vystup z programu je odsuhlaseny narok ... ak ti vystupy davaju, nech ich podpisu, ak posielaju emailim, nech v sprievodnom texte uvedu, napr. ze zasielaju schvalene CN