rasto77747989
16.05.21,05:38
Ide o to,že by som tam chcel vecne bremeno na dožitie.Syn má 12 rokov.
buchač
16.05.21,04:30
Keď sa takto pýtaš (čiže nevieš si ju napísať sám), tak sa obráť s dôverou na notára.
ivka70
16.05.21,07:19
buchač
16.05.21,07:41
Čakal som reakciu od zadávateľa, ale keďže sa neozýva, tak po pridaní linku by som povedal.
Kto vie, čo vedie dotyčného k takémuto konaniu, ALE ak sú rodinné vzťahy normálne, tak by som do takéhoto postupu rozhodne nešiel, nakoľko je tam viacero negatív...a pozitívum žiadne.
ivka70
16.05.21,08:00
Neriesim, nech si sam nastuduje, ci to bude priechodne a ci potrebuje aj suhlas sudu.
Kazdopadne sa tym neda vyhnut exekuciam, ak by to mal byt dovod.
korela
16.05.21,10:47
Niekedy osud postaví človeka do pozície, že si nemôže vybrať. Nemusí ísť o exekúciu, dôvodov môže byť viac.
Keby mohol počkať 6 r.
rasto77747989
19.05.21,16:37
zdravim.preco si myslite ze ziadne pozitivum.preco vo vsetkom vidite len nekale umysly.jednoducho nechcem uz vlastnit nic a ide mi o to, aby tato chata v buducnosti uz nebola predmetom dedicskeho konania.a to bremeno je len poistka.nic viac nic menej.Dakujem
buchač
20.05.21,04:19
Chcem kupiť chatu...
-----------------
....jednoducho nechcem uz vlastnit nic
=======================
Ale po sebe nejak nečítaš...či ?
korela
20.05.21,06:17
rasto, vieš, ani vecné bremeno nie je žiadna istota, že budeš mať strechu nad hlavou, že tam budeš bývať sám, môžu chatu predať aj s tebou, ani sa ťa nemusia nič spýtať, je to pomerne ďaleko, nevieš, kto z vás bude mať aký zdravotný stav, akú životnú partnerku stretne tvoj syn, ako sa mu môže zmeniť povaha. Jedinou istotou bude, ak to bude tvoje, po smrti nech si dedičia robia čo chcú.
Ak budeš spisovať darovaciu zmluvu, tak iba s dobrým právnikom a aspoň min. jednému ďalšiemu ju ešte daj skontrolovať. Nezabudni tam uviesť, že chatu budeš užívať celú, aby si neskončil bývať iba v jednej cimre. Aj náklady na tvoje bývanie v nej nemusíš znášať ty. Očakávam, že sa tu teraz zdvihne vlna odporu, že v darovacej zmluve nemôžu byť podmienky,
proste buď opatrný.
Mária27
20.05.21,06:36
Pozri § 50 občianskeho zákonníka: Účastníci môžu uzavrieť zmluvu aj v prospech tretej osoby. ... Dokiaľ tretia osoba nedá súhlas, platí zmluva len medzi tými, ktorí ju uzavreli; právo na plnenie má účastník, ktorý plnenie v prospech tretej osoby vyhradí, ak nebolo dohodnuté inak. To isté platí, ak tretia osoba súhlas odoprela.

Ak by tretia osoba nedala súhlas, zostane majetok kupujúcemu.

Kúpa v prospech maloletej nie je nakladanie s jej majetkom, lebo ho ešte nemá.
Pokiaľ ide o maloletú, ktorá má vyjadriť súhlas, ako postupujú rodičia máš podrobne vysvetlené napr. tu http://www.trh.sk/clanky/pravna-poradna/kupa-bytu-v-prospech-maloletej-osoby-a-zakonne-zastupenie-228.html