Badya
17.05.21,15:23
Dňa 12.5.21 som zaniesla notbook do servisu na zaklade zverejnenia firmy ITčko na fb ponuka na vycistenie za 29.9€ bez DPH.po mojej otazke kolko im to potrva vraj na druhy den.
Po otazke pri odovzdani notebboka a po jeho prezreti zamestnancom aka bude cena vraj cca 60€ som im ho tam nechala.
Na druhy deň zavolal vraj tam mam 2 microsofty a 1 či moze odinštalovať suhlasila som.Druhykrat vola vraj to bude hotove az 17.5.
Ok.ale o cene nič.
Dnes zavolal vraj cena je 240 €
Spytala som sa prečo nas na to neupozornil telefonicky a nespytal sa ci suhlasime.
Notebook vydal ale prijmovy doklad nebol ochotny vydať.
Peniaze v hotovosti.
Nakolko nie som expert na pc neviem co tam urobil
Tak ci tak poradte ako sa branit.
Chystam sa to uverejnit na fb a zvažujem aj podat podnet na dane
Mam len doklad že ten notebook bol prijaty.
jelalim
17.05.21,14:24
Trochu som sa stratil už pri prvej vete. Pri prevzatí si mala navrhnúť, že teda nech jeden microsoft vráti, cena by bola tých podhodnutých 60€. A ak by si súhlasila so všetkými tromi platila by cena 29,90€. Skús tam zavolať, že si zoberieš tie tvoje dva microsofty, či nevrátia dodadočne peniaze.
Badya
17.05.21,16:59
Nemyslim.
Ak niekto nedokaze vystaviť za sluzbu či uz fa alebo prijmovy doklad v zmysle zakona a žiada taku vysoku sumu v hotovosti to svedči o nedoveryhodnosti firmy.
Vraj zaruka je 2 roky na zaklade čoho?
Ked nemam žiadny doklad?
misoft
18.05.21,09:28
Inzercia na FB?:eek:

Pane Bože! Tomu veriť?
Prečistenie ČOHO? Samotného NB, alebo operačného systému?

Pretože prečistenie stroja - to ti urobia v ktorejkoľvek predajni s výpočtovou technikou. A máš to oficiálne aj s bločkom! Cena je často do 50€ (niekedy aj menej!).
Pokiaľ sa jedná o "dva microsofty" - kľudne môžu byť vedľa seba! Nebolo potrebné odinštalovať - stačil multiboot. Okrem toho - na prečistenie OS stačia zvyčajne dostupné nástroje samotného OS. Pokiaľ by sa jednalo o "prečistenie" od rôznej "hávede" - sú na to programy (overené) ... a je čo často ZADARMO!
Záruka: tá platí na NB, ale nie na operačný systém!
Tá cena 240€ - to je jednoducho ZLODEJINA! (Veď je to 1/2 ceny nového lacnejšieho NB!)
Pohroz mu, že ak ti nevydá NB - podáš naň TO pre podvod a neoprávnené používanie cudzieho majetku.
Ak je ponuka na FB - urob si z nej screenshot, vytlač a pribi mu to na čelo klincom - pokiaľ to vypustil verejne - je to verejný prísľub, ponuka a nemôže to len tak - bez súhlasu majiteľa - niekoľkonásobne navýšiť.
Badya
18.05.21,11:09
No oni to veru dobre vedia.
Ano to bolo na fb akože ponuka od f.ITecko.hned vcera som im do komentu napisala ze su nedoveryhodni aby im ĺudia neverili ak nemaju znalosti o IT /naš pripad+ ludia na dochodku/ atď.do 15 min
stranka z fb zmizla vraj nenajdena.To tiez o niečom svedči.
Este som im napisala na firmu mail ze možno by to zaujimalo aj danový urad žiadna odpoveď.
Uvidime.
Neviem posudiť co tam robili nie som odbornik.
Asi vymenili aj disk lebo stary vratili a pokial som mohla posudiť funguje to a je to rychlejsie.
Bolo by to ok keby sa najprv spytali ci suhlasim s cenou a dali aj doklad /fa/ .
Lebo vraj zaruka 2 roky ale na zaklade čoho? Nemam doklad.
Inak ano ja viem ze je to pol ceny noveho.
Vďaka za odpoveď.
faro1
18.05.21,15:52
Badya
Asi vymenili aj disk lebo stary vratili
---------------------------------------------------------------------------------------------------
No keď starý disk vrátili, tak do ntb dali SSD disk. Stačilo naklonovať starý hard disk na nový, nič nebolo treba odinštalovávať, len v bios-e nastaviť bootovanie operačného systému. Samozrejme že SSD disk je rýchlejší oproti klasickému hard disku, ale čo spravili nie je čistenie ale výmena hardvéru.
To by mohol byť podnet na SOI pretože nevykonali čistenie ntb, ale vymenili funkčnú súčiastku za inú. O tom ste sa predsa nedohodli.
Badya
19.05.21,04:41
Ide o to že vlastne machri z IT zneuživaju svoje vedomosti voči tym čo sa v tom nevyznaju.
Samozrejme mohli čokoĺvek povedat ak sa dotyčny v tom nevyzna.
Ale podla ich ponuky na fb íšla som tam s tym ze notb.je pomaly a teda prečistit.
No comment.
avalik
19.05.21,06:55
mas moznost dat podnet na SOI - nevydodali ti doklad o poskytnuti sluzby

dalej podnet na financnu spravu - nevydali doklad z ERP pri platbe v hotovosti
Badya
19.05.21,07:46
Presne tak.
Ked som im pohrozila do 15 min.to stiahli z fb
buchač
19.05.21,12:48
Badya (Včera 14:09) No oni to veru dobre vedia.
Ano to bolo na fb akože ponuka od f.ITecko.hned vcera som im do komentu napisala ze su nedoveryhodni aby im ĺudia neverili ak nemaju znalosti o IT /naš pripad+ ludia na dochodku/ atď.do 15 min
stranka z fb zmizla vraj nenajdena.To tiez o niečom svedči.
=========================
1. Stránku bez problémov našlo a aj načítalo...lenže ono je potrebné vedieť aj hľadať.
https://www.facebook.com/ITckoBratislava

2. Spomínaš ľudí, ktorí nemajú vedomosti ohľadom problematiky ?
Nuž ja veru teda neviem...ALE ak niečomu nerozumiem, tak sa do toho nebudem montovať....či alebo snáď hej ? Ty si sa zamontovala a teraz vidíš následky.
Badya
19.05.21,17:05
Hej dlho som vahala lebo som sa bala ze to tak skonci.
Ale ked nemas niekoho kto ti poradi tak čo?a not.bol velmi pomaly.
misoft
19.05.21,17:35
Najväčší gól je však ten fakt - že prevzali pomenovanie firmy po niekom inom, v skutočnosti je to IT365 s. r. o.!
https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=338535&SID=2&P=1
faro1
19.05.21,17:46
ITčko prevádzkuje IT365 s.r.o.

Sídlo firmy a fakturačná adresa

IT365 s. r. o.
Bajkalská 16027/29C
Bratislava – mestská časť Ružinov
821 01
Slovensko

IČO: 50055348
DIČ: 2120160526
IČ DPH: SK2120160526

Bankové spojenie: Fio banka, a.s.
IBAN: SK9183300000002300900923
BIC: FIOZSKBA

Zápisaná v OR: OS BA1, oddiel SRO, vložka č. 107627/B
-------------------------------------------------
https://www.itcko.sk/kontakty/
Neprevzali pomenovanie firmy po niekom inom.