LilyRe
18.05.21,11:10
Kúpili sme tovar v hodnote menej ako 1000 eur vrátane s DPH,
od dodávateľa kúpený na pokladničný doklad cez reg. pokladnicu. Dodávateľ nechcel vystaviť faktúru, ktorá by bola s prenosom daňovej povinnosti, pretože nemáme medzi sebou zmluvu o odbere tovaru.
Naša firma ďalej predáva tento tovar ( železo ) na faktúru platiteľom DPH s prenosom daň.povinnosti a cez reg.pokladňu s DPH.
Odpočítala som daň na vstupe ( zjednodušený doklad v zmysle par. 74 ods. 3 zák. DPH ), medzi ktorý patrí aj doklad z nákupu tovaru.
Nejasne si spomínam, že som niekde o tom čítala, ale neviem to nájsť.
Môžem predať tovar, ktorý podlieha pod § 69 ods. 12 zák. DPH aj platiteľovi DPH cez reg.pokladnicu ( teda s DPH), však?
A postupovala som správne, keď som odpočítala DPH z nákupu?
Myslím, že je to správne, ale chcem sa o tom uistiť, pomôžete mi, kde mám hľadať niečo o tejto téme ?
Dúfam, že som všetko nedomotala....
Ester plus
18.05.21,11:06
Áno od 1.1.2019 sa pri dodaní vybraných poľnohospodárskych produktov a vybraných kovov a kovových výrobkov ak dodávateľ vyhotoví zjednodušenú faktúru nebude uplatňovať prenos daňovej povinnosti. Od 1.1.2019 sa menia ustanovenia §69 ods. 12 písm. f) a g). Dodávateľ má na výber, môže vyhotoviť faktúru alebo zjednodušenú faktúru. Pri faktúre uplatní prenos a pri zjednodušenej faktúre si odberateľ môže uplatniť odpočet DPH.
LilyRe
19.05.21,06:49
Ďakujem pekne