jela
25.11.04,08:57
Ahojte všetci, som na "pohode" juniorom, takže asi pravdepodobne neviem čo všetko zaznačiť, ako sa zviditeľniť, aby mi bolo odpovedané. Prosím ak máte trpezlivosť aj s "juniorom", prosím odpovedajte mi, alebo ma informujte v čom je problém, že mi nie je odpovedané. Dúfam, že nezniem príliš nafúkano, ale chcem postupovať správne, aby som sa dozvedela čo potrebujem. Prajem pekný deň a dopohody.
ZuzanaA
25.11.04,08:02
Ahoj Jela, niekedy sa stane, že na otázku nik neodpovie.. Potom tá otázka sa presunie ďalej podľa dátumu a nie je viditeľná v najnovších príspevkoch. Tak ja by som ti odporúčila, vojsť do pôvodnej otázky a tam dopísať niečo, popr. poprosiť ešte raz o odpoveď. Potom sa otázka znova zaradí do zoznamu najnovších, kde je väčšia šanca,že si ju nejaký poraďák všimne a na ňu odpovie :o
Tak prajem veľa zdaru :o
janaGT
25.11.04,08:07
Ahojte všetci, som na "pohode" juniorom, takže asi pravdepodobne neviem čo všetko zaznačiť, ako sa zviditeľniť, aby mi bolo odpovedané. Prosím ak máte trpezlivosť aj s "juniorom", prosím odpovedajte mi, alebo ma informujte v čom je problém, že mi nie je odpovedané. Dúfam, že nezniem príliš nafúkano, ale chcem postupovať správne, aby som sa dozvedela čo potrebujem. Prajem pekný deň a dopohody.
dovoľ mi, aby som ťa trošku poopravila nie na "pohode" ale na "porade". A čo sa týka tvojho príspevku, tak sa pripájam k odpovedi ZuzkyA. Skús do tvojej pôvodnej otázky niečo dopísať, a tým pádom sa tu objaví medzi najnovšími príspevkami. Takže buď si istá, že určite to nie je tým, že si junior - vidíš, ja som senior, včera som zadala otázku a taktiež mi doteraz nikto neodpovedal.
vladan
25.11.04,08:11
jela, vitaj na PORADE, dovoľ mi odpovedať na tvoju otázku ...

- na Porade sa ľudia neseparujú podľa toho, či sú juniori, seniori, alebo niečo iné:D

- recept na to, aby si dostala odpoveď na tvoju otázku asi neexistuje ... vieš závisí to od prihlásenia, resp. časových možností, a znalostí členov Porady ... niektoré témy sú také, na ktoré vie odpovedať "každý", niektoré zase také, na ktoré nájdeš fakt málo ľudí, čo danej problematike rozumejú ...

- myslím, že na Porade sú členovia, ktorí sú ochotní pomôcť a nevyberajú si ľudí, ktorým pomôžu a ktorým nie

- ešte predsa jedna pripomienka ... ak si na Porade nová, odporúčam prelúskať ju (v rámci možností) celú, resp. aspoň témy, sekcie, ktoré majú niečo spoločné s tvojou "budúcou otázkou", a nájsť napr. cez kľúčové slovo v mieste "Hľadať", či už nie je zodpovedaná...

... mne osobne dosť prekáža to, ak sa niektoré otázky vo veľmi krátkom čase objavujú dookola a dookola a pritom na Porade už dávno zodpovedané sú ...

Takže jela, prajem príjemné posedenie pri Porade ;)
ricij
25.11.04,08:58
Alebo píš o lentilkách a budeš hneď seniorom. To nič, Jela, ak si to nepochopila.
jela
25.11.04,10:29
Ďakujem všetkým za pochopenie a rady, pokúsim sa nimi riadiť a uvidíme ako to bude v búducnosti fungovať. Prajem pekný deň a buďte doporady.
Paula
27.11.04,08:55
Neviem, neviem....mne sa stalo, že som dopísala do svojho staršieho príspevku, resp.otázky doplnenie v nádeji, že sa dočkám reakcie a iba základe dopísania som sa nikam nedopracovala. Nepomohlo, že doplnenie malo "dnešný" dátum. Prišla som na to, že musím ísť cez "odpovedať" a znova sa opýtať.
Jozef Mihál
28.11.04,11:59
1. Najskôr sa treba po Porade dobre rozhliadnuť, či daný problém už nebol riešený - a vyriešený. Pohrajte sa s možnosťou "Hľadať" v hlavnom menu Porady.
2. Vašu otázku môžete zadať ako novú tému alebo si vybrať tému, ktorá rozoberá podobný problém, a v tejto téme zadať Vašu otázku ako nový príspevok. Čo je lepšie, je čiste subjektívna vec a záleží od okolností. Ja osobne mám radšej "dlhé" témy - tj. veľa príspevkov, otázok, odpovedí, diskusie atď v rámci jednej témy - pokiaľ ide o debatu k danej téme.
3. Ak zvolíte zadanie otázky založením novej témy, najskôr sa dobre rozhodnite, do ktorej "Porady" tému založíte. Typický príklad zle založenej témy je práve táto - nemá čo hľadať v Porade k podvojnému účtovníctvu, ale jej miesto je napríklad v Porade "Ohlasy".
4. Je vhodné uviesť otázku vetičkou "Dlho som hľadala na Porade odpoveď na problém, ktorý ma zaujíma ale...". Ostatní Poradcovia vidia, že Vás to naozaj trápi a nie ste človek pohodlný, ktorý narýchlo napíše svoj problém a myslí si, že ostatní majú času dosť.
5. Nie je vhodné obracať sa v otázke na konkrétneho člena Porady, a vyzývať ho k odpovedi. Iní členovia by možno aj odpovedali, ale povedia si, že keď dotyčný(á) chce odpoveď od... tak načo by sa zapojili.
6. Ak sa napriek tomu nedarí získať odpoveď, napíšte do témy ďalší príspevok, aby ste ju oživili a posunuli medzi aktuálne. Nebojte sa to zopakovať i viackrát, ostatní rozumní Poradcovia si uvedomia, že na probléme Vám naozaj záleží, že problém máte i naďalej - a odpíšu.
7. Myslím, že z psychologického hľadiska na tom niečo je, že nie je člen ako člen. Vhodne zvolený - tj. ľahko zapamätateľný, originálny nick je základ úspechu. Častejšia aktívna účasť na Porade - príspevkami, či v šuťáku - tiež pomôže k "popularite" a známemu členovi sa ľahšie odpovedá.