Beeatta
20.05.21,10:29
Dobry deň poprosim ak ma niekto podklady ako napisať žiadost na životne prostredie ohľadom burania starého domu , tak Vas poprosím o radu Ďakujem krasne
misoft
20.05.21,08:35
Žiadosť na odstránenie stavby sa podáva stavebnému úradu.
Pokiaľ to nie je pamiatkovo chránená stavba, alebo nemá niečo spoločné so životným prostredím - tak od nich nepotrebuješ nič.
https://www.topbyvanie.sk/magazin/ohlasenie-buracich-prac
Beeatta
20.05.21,08:48
No potrebujem lebo na streche je azbest. Poslali ma tam, ale nebol tam pan ktory to ma na starosti. Ze mam si dať žiadosť nejaku.
Tweety
20.05.21,09:23
buchač
20.05.21,10:22
Beeatta (Dnes 10:48) No potrebujem lebo na streche je azbest. Poslali ma tam, ale nebol tam pan ktory to ma na starosti. Ze mam si dať žiadosť nejaku.
========================
Kristepane....to je vyjadrovanie jak 15ročného puberťáka a nie majiteľa nehnuteľnosti.

Šak jasné, že je potrebné povolenie...dáva stavebný úrad.
Šak jasné, že je potrebné povolenie na odstránenie azbestu...lenže tu ide už o niečo iné.
Na odstránenie azbestu je potrebná špeciálna firma, ktorá sa týmto druhom činnosti zaoberá. Firma azbest dá dole, uloží do PVC vriec a odvezie na špeciálnu skládku.

Takže sumár - v žiadnom prípade nemôže majiteľ nehnuteľnosti dávať pri búracích prácach sám dávať azbest dole.
Pokuty sú likvidačné...kľudne stačí dobrý sused a problém na svete.
Beeatta
20.05.21,11:20
Ďakujem za Vaš názor , to všetko viem čo píšete, len som potrebovala vedieť čo ma obsahovať žiadosť na životné prostredie . Už som si to zistila. Pekný deň aj Vám .
Beeatta
20.05.21,11:27
Ďakujem
misoft
20.05.21,15:59
Keďže si v pôvodnej otázke NEUVIEDLA všetky podrobnosti - preto aj som takto odpovedal.
Pokiaľ je tam azbest (buchač to napísal svojsky, ale JASNE), pri podaní žiadosti (prečítaj si odkaz hore) musí byť projekt - a v tom prípade tam musí byť uvedené aj to, KTORÁ odborne spôsobila firma ten azbest odstráni (tu máš zoznam https://www.uvzsr.sk/docs/info/ppl/zoznam_firiem_azbest.pdf) - azbest je škodlivý nielen pre živ. prostredie, ale aj zo zdrav. hľadiska a to už potom do toho má čo povedať i UVVZ. Všetko musí byť na papieri. A v tomto prípade TY to sama robiť nemôžeš - musíš si na to najať firmu s oprávnením pre nakladanie s nebezpečným odpadom.