RadoslavM
20.05.21,11:09
Kúpil som nie lacné polohovacie kreslo,ktoré bolo ponúkané v koži.To som nechcel,a dal potiahnuť látkou.Kreslo ešte 3 mesiace po dodaní zapácha zrejme po lepidle ,ktoré sa použilo pri čalúnení...neviem.V podstate tam ani nemôžem sediet.Ďakujem za radu....
Tweety
20.05.21,09:13
Obráť sa na predajcu.
ivka70
20.05.21,09:16
To je dovod na reklamaciu, tak reklamuj.
buchač
20.05.21,11:38
Tweety
Obráť sa na predajcu.
----------------------------
Hehehehe....a ten s tým čo má ?
On predal kreslo v koži a nie látkové...či ?
Akože reklamácia ?
==================
ivka70
To je dovod na reklamaciu, tak reklamuj.
--------------------------
Pochybujem, že by pochodil.
RadoslavM
20.05.21,12:24
Kreslo potiahol látkou predajca...
ivka70
20.05.21,12:28
Pokial ho tak kupil a nerobil to niekto po kupe na kolene, tak pochodi. Brani to riadnemu uzivaniu veci.
Tweety
20.05.21,12:35
Buchi, akosi si sa prerátal, hehe
RadoslavM
20.05.21,12:40
Týmto príspevkom som skôr očakával nejakú skúsenosť od niekoho,či po čase ten zápach nezanikne.Formu reklamácie chcem riešiť až v poslednej rade.
buchač
20.05.21,14:42
Tweety (Dnes 14:35) Buchi, akosi si sa prerátal, hehe
========================
Vidíš v pôvodnom texte niekde zmienku o tom, že čalúnenie urobil predajca ?
Lebo ja nie a reagoval som na prvotný príspevok....takže tvoje mudrovanie si nechaj pre svojho starého...
buchač
20.05.21,14:48
RadoslavM (Dnes 14:24) Kreslo potiahol látkou predajca...
-------------------------------------------
RadoslavM (Dnes 14:40) Týmto príspevkom som skôr očakával nejakú skúsenosť od niekoho,či po čase ten zápach nezanikne.Formu reklamácie chcem riešiť až v poslednej rade.
============================
Potiahol predajca vo svojej réžii...alebo dal potiahnuť niekomu ?
Koža bola potiahnutá súknom ? Tak je ?
To čo za exota takáto myšlienka (nechcem použiť iný - vhodnejší výraz) napadla ?

Tri mesiace cítiť vraj (zrejme) lepidlo...???
No ja neviem...pracujem s kožou, čiže používam aj lepidlo. Síce to nie je veľmi veľké množstvo, no lepidlo cítiť tak cca hodinku...teda, pokiaľ nevyschne.
faro1
22.05.21,07:10
Lepidlo po takej dlhej dobe 3 mesiace nemôže zapáchať, už je suché a prchavé zložky sú odparené. Skôr by som povedal, že to zapácha molitan, resp.PUR pena použitá ako korpus. Ako vieme, koža nie je priedyšná a tam to nevadí, nie je cítiť zápach a výrobca a zákazníci s tým nemajú problém. Čiže v štandarde je polohovacie kreslo potiahnuté kožou,ale ty si chcel látkový poťah. V tomto prípade sa cez látkový poťah dostáva do okolia zápach a ako píšeš, nemôžeš v kresle sedieť, používať ho.Píšeš, že reklamácia je v poslednom rade, skôr sa pýtaš či ten zápach nezanikne..... Zanikne tak po roku aj dlhšom čase, keď aj po 3 mesiacoch nemôžeš v kresle sedieť.
buchač
22.05.21,09:58
Ako vieme, koža nie je priedyšná
==========================
Až na toto tvrdenie so všetkým súhlasím, koža je totiž priedušná.
ivka70
24.05.21,07:17
Zvlastna logika ..... koza prepusta vzduch ,aj dychat sa cez nu da, kozenka, napriklad, nie

Mozno pouzite lepidlo bolo na kozu a nie na tapacirung, ktory ste tam zamenili
buchač
24.05.21,10:51
xc28pqr (Dnes 08:47) On písal "koža nie je priedyšná "
ty píšeš " koža je totiž priedušná"
vyšlo mi z toho, že vzduch cez kožu prejde , ale dýchať sa cez ňu nedá.
---------------------------------
Mne logicky vyšlo, že sa tomu nerozumieš...
======================
ivka70 (Dnes 09:17) Zvlastna logika ..... koza prepusta vzduch ,aj dychat sa cez nu da, kozenka, napriklad, nie
---------------------------------
Zvláštna logika...to od kedy je koženka koža ?
To ako keby som porovnával Trabant s Maybachom.
ivka70
24.05.21,11:47
ved to bol priklad, dnes mas rypavu? :D
RadoslavM
25.05.21,08:26
Velmi pekne ďakujem za posledné príspevky,tiež som uvažoval tým smerom.
RadoslavM
26.05.21,17:37
Ďakujem Faro1,takýto príspevok považujem za pre mňa najprínosnejší....Tovar bol kupovaný vo Viedni.3 mesiace som čakal na to kým mi vyrobia kreslo s látkou...budem kontaktovať predajcu,uvidíme čo navrhne...Ďakujem
RadoslavM
21.10.21,03:52
No prešiel nejaký čas a zápach značne ubudol.
veronikasad
21.10.21,06:04
Mám podobnú skusenost s klinovym molitanovym vankusom. Tiež smrdel po vybaleni zo sacku ako fras, nedal sa pouzivat. Dlho sa vetral na balkóne, trochu pomohol sprej na pohlcovanie pachov z DM drogérie
RadoslavM
21.10.21,06:34
Ďakujem za reakcie,vlákno uzatváram.