babos
21.09.06,14:24
Prosim vas o radu pre moju priatelku. Stala sa jej tato vec:
V rocnom vyuctovani jej vznikol nejaky dlh. No nakolko mala vazne rodinne problemy, zanedbala to a BD postupilo dlh exekutorke. Ta sa s priatelkou skontaktovala pisomne. Na to je priatelka ihned volala, vysvetlila jej situaciu a navrhla, ze zaplati ihned polovicu dlhu a poziada BD o splatkovy kalendar na zvysnu dlznu sumu. Na to jej exekutorka povedala, ze v poriadku a ze s Bytovym druzstvom to vybavi ona. Priatelka dohodnutu sumu ihned zaplatila. Neskor jej exekutorka zavolala, ze BD nesuhlasi so splatkami a ze vec musi (exekutorka) postupit sudu. Priatelka sa s nou chcela stretnut, ale exekutorka dohodnute stretnutie 2x zrusila. Potom jej priatelka volala a dohodli sa, ze to na sud nepojde a ze priatelka zvysny dlh vyrovna. Pozicala si peniaze a dorovnala to. Na to jej prisiel zo sudu platobny prikaz, v ktorom ma zaplatit aj exekucne trovy atd. Priatelka volala exekutorke, ze ako je to mozne, ved sa dohodli, ze dlh vyrovna (vyrovnala ho) a vec nepojde na sud. Exekutorka jej povedal,ze "vysumelo mi to z hlavy". Priatelka volala na BD na co sa dozvedela, ze spominana exekutorka nikdy nepoziadala BD o splatkovy kalendar. Cize moju priatelku zavadzala tym, ze BD nesuhlasi so splatkovym kalendarom. Zavadzala ju, ze ak vyplati dlh, nepodstupi vec k sudu. A umyselne sa s nou niekolkokrat odmietla stretnut resp. stretnutie nakoniec zrusila. V pondelok je sudne pojednavanie. Prosim vas, co by podla vas bolo najlepsie urobit? Dakujem.
Gido
21.09.06,17:16
Nech predloží na sude doklady o uhrade dlžnej sumy a žiada konanie zastaviť. Podľa dátumu podania na súd a úhrady je možnosť žiadať aj nepriznanie náhrady trov konania.
účtovník 007
22.09.06,05:54
babos babos, tebe tí exekútori nedajú pokoj.
Ale k Tvojmu problému. Ak nebol súdom vydaný platobný rozkaz, nemala ex. na základe čoho konať. Úhrada prebehla pred vydaním plat. rozkazu. Treba urobiť fotokópie z úhrad a v zákonnej lehote(15 dní tuším) podať odvolanie na súd. Súd konanie zastaví z dôvodu zániku dlhu pred vydaním plat. rozkazu.. Ex má právo na úhradu trov iba vtedy, ak má v ruke plaobný rozkaz a Teba upovedomí o začatí exekúcie. Ale aj vtedy je možnosť trovy znížiť na 1/2, ak je dlh dobrovoľne vyrovnaný. Nepremeškaj dobu na odvolanie.