simayxc
20.05.21,11:16
Byt je orientovany na Z a S na predposlednom poschodí. Trochu sa obávam ci v nom nebude chladno. Okna boli menene pred 10 rokmi. Bolo by vhodne zvacsit kuchynu o priestor jednej z loggií? Moze sa zburat balkonova priecka? Nebude v byte chladno, ked to bude kvazi uz vonkajsi pristor? Ďakujem.
ivka70
20.05.21,09:22
Su v 2izb. byte 3 loggie vela?
Niekomu vela, niekomu akurat.

Bolo by vhodne zvacsit kuchynu o priestor jednej z loggií? Moze sa zburat balkonova priecka?
Ide o zasah do vonkajsieho vzhladu budovy, na to treba suhlas spoluvlastnikov + stavebne povolenie - to ti nikto neda.

Nebude v byte chladno, ked to bude kvazi uz vonkajsi priestor? Bude a bude tam chybat zateplenie, otvoris tepelne mosty, bude to plesniviet. Ak by si teda aj to povolenie dostal.
buchač
20.05.21,09:25
Hmmm..
1. nie - áno
2. áno - nie
3. áno - nie - za určitých podmienok
4. ...a čo ja viem
Chobot
20.05.21,10:39
Kúp si taký byt, ktorý ti bude vyhovovať a nie vymýšľať takého nezmyselné prerábky novostavby.
Mária27
20.05.21,16:09
Severná stena je samozrejme studená, zapadajúce slnko ju nevyhreje, severák vietor teplo tiež nepridá. Lodžia je horšia ako balkón, lebo zadržiava vietor - vyrovnanie steny by pomohlo. Severáci preto nemávajú ani vonkajšie parapety - zarovnájú okná so stenami, vietor sa po nich šmýka a nezdržiava sa tam.

Balkóny a lodžie sú spoločné časti domu, aj preto treba so zásahom do nich súhlas aj spoluvlastníkov.
dmc
21.05.21,02:31
lodžia je horšia ako balkón lebo zadržiava vietor ? . zomrel som
Mária27
21.05.21,04:40
Viem o čom hovorím, mám tehlový 3-izb byt so 4 balkónmi S-V. Dala som si robiť niekoľko odborných posudkov. Mne sa nedajú prerobiť balkóny - rožný dom na schody každá izba vyčnieva časť na sever. Po zateplení šetrím 700 eur ročne na teple.
Mária27
21.05.21,05:41
Pri severnej stene bolo o 4 stupne menej ako v strede izby. Keďže v každej izbe je kus jednej steny otvorenej na sever, v polke izby sa nedalo v zime o ňu oprieť. Okná som mala plastové v dome prvá - len čo sa začali rozširovať. K spotrebe tepla prispelo aj to, že som si prikurovala elektrickým radiátorom - a merače si to merali ako svoj výkon.
Mária27
21.05.21,09:52
Mýliš sa. Aj keď sú v lete horúčavy, môže ti začat rátať ... dokázané! Prikurovala som si aj tak, hoci mi to potvrdili. Jednoducho drahšie teplo, čo už?
sito
02.06.21,14:07
" Merač UK je " slaninka na ktorú nachytal štát spoluvlastníkov bytového domu. :D

" Takže ak ti slnko v lete svieti na radiátor a zohreje ho ! ! ! ! NAD 30 stupňov , začne merať. "

Noo, ak je ten radiátor použitý ako záclona, teoreticky je možné, že ho slnko zohreje NAD 30° C a ak nie je výplň okien sklo, ale igelit, isto. A ak by hrial, bol by to už kolektor, nie radiátor. :D