Ajdinka
20.05.21,12:45
zamestnanec pracuje v nepretržitej prevádzke jeho fond je 35 hodín a fond pracovného času za apríl je 22*7 tj. 154 hodín, celý mesiac mal dovolenku-je správny výpočet fodnu ked cez štátny sviatok tj. 2 a 5 vedúci mu dal dovolenku?
ivka70
20.05.21,11:07
Ak cerpal dovolenku aj pred aj po sviatku a vo sviatok by inak pracoval, zamestnanec má nárok na náhradu mzdy, ak mu mzda ušla pre sviatok.

https://www.epi.sk/odborny-clanok/Priklady-z-praxe-11.htm
Ajdinka
21.05.21,06:15
len práveže neviem ako to je so smenou cez sviatok, lebo vedúca ked písala zmenovku tak už s nou nerátala lebo mala celý mesiac dovolenku - nemáme pravidelné zmeny
ivka70
21.05.21,08:59
Ale ak ma na ten den sviatku dovolenku a ma ju aj predtym den pripadne potom den, tak ma narok na nahradu mzdy za sviatok, nesmiete jej dat dovolenku.Lebo sviatok jej ju prerusi.
To ,ci ma na ten den dovolenku ,predsa vies.

Len tak mimochodom,, pri nerovnomerne rozlozenom pracovnom case sa dovolena prepocitava na dni tyzdni, ktore odpracuje a cerpa len v dni, kedy by inak pracovala.
Snad jej nemienis dat 22 dni dovolenky po 7 hodinach za ten mesiac?
Jana Motyčková
21.05.21,09:49
Aj keď čerpal celý mesiac dovolenku, mal mať naplánované zmeny na konkrétne dni a v tie dni teda čerpá dovolenku. Ak bola naplánovaná niektorá zmena na sviatok, tak v tomto prípade sviatok má byť zaplatený ako sviatok, nie ako dovolenka. Ak mal naplánovaných 22 zmien, pričom ani jedna zmena nebola plánovaná na sviatok, tak celých 22 dní bude mať platenú dovolenku.