Nekalepraktiky
21.05.21,11:58
Pozdravujem,

v ostatných dňoch mi prišla listom upomienka, že mám údajne voči operátorovi nedoplatok 7,- €, a to za číslo, ktoré nepoužívam už veky a za ostatných 5 rokov neviem ani kde je SIM karta. Tak som zavolala na call centrum za účelom zistiť, čo to má znamenať.

Tam mi zamestnankyňa oznámila, že operátor Orange sa rozhodol zrušiť paušál, kde nebol mesačný poplatok a jednostranne ho nahradiť paušálom, kde je mesačný poplatok 1,- €. Vraj som o tom bola informovaná mailom (na e-mailovú adresu, ktorú som im vraj dala pred 15 rokmi a dávno k nej nemá nikto prístup). A že ak teda nesúhlasím s týmto postupom mám napísať reklamáciu.

Ešte stále nahnevaná, že čo toto má znamenať, že operátor sa jednostranne rozhodne zmeniť mi zmluvu. A mimochodom je u nás v rozpore s právom, aby bola zmluva uzavretá mlčky, tzn. ak nevyjadrím nesúhlas, tak sa zmluva považuje za uzavretú, som napísala reklamáciu.

Nasledujúci pracovný deň mi volali z Orange, že teda bol vystavený dobropis a číslo rušia.

Vzhľadom na uvedené by som týmto len chcela odporučiť všetkým, komu prídu obdobné upomienky, síce na nie veľmi vysokú sumu, ale predsa, aby tieto neplatili a obrátili sa minimálne na reklamačné oddelenie operátora Orange, nakoľko toto je vrcholne protispotrebiteľský postup, protiprávne konanie zo strany operátora a osobne to považujem za hyenizmus zo strany tohto operátora. Nie že by ma 7,- € zruinovalo, ale určite ich viem minúť aj príjemnejšie.

Neviem či vzhľadom na aktuálnu situáciu je operátor Orange v tak zlej ekonomickej situácii, že musí takto získavať peniaze alebo len skúšajú, čo si môžu voči ľuďom dovoliť....
buchač
21.05.21,16:12
No, tak si sa vykecala...a ako znie otázka ???
marleau
21.05.21,17:04
No, tak si sa vykecala...a ako znie otázka ???
aj toto je pomoc nie len citovanie otázok a kritizovanie ich
buchač
21.05.21,17:16
No, tak si sa vykecala...a ako znie otázka ???
aj toto je pomoc nie len citovanie otázok a kritizovanie ich
No tak si si uľavil...a ako znie odpoveď ?
Tweety
21.05.21,17:21
No, tak si sa vykecala...a ako znie otázka ???
Ak si si nevšimol , dala to ako debatu.
buchač
21.05.21,17:32
Ak si si nevšimol , dala to ako debatu.
Takých debát tu už bolo ... až do het. Furt sa našiel niekto iniciatívny, kto debatu zmenil na otázku...a bolo vymaľované.
Ale budiž...nech je to debata. No nezačína aj debata nejakou tou otázkou ? ... v tomto prípade by som použil ..." Má niekto podobné skúsenosti ? "

Ale kľudne to môže byť aj diškurka...
marleau
22.05.21,06:34
Ak si si nevšimol , dala to ako debatu.
Takých debát tu už bolo ... až do het. Furt sa našiel niekto iniciatívny, kto debatu zmenil na otázku...a bolo vymaľované.
Ale budiž...nech je to debata. No nezačína aj debata nejakou tou otázkou ? ... v tomto prípade by som použil ..." Má niekto podobné skúsenosti ? "

Ale kľudne to môže byť aj diškurka...
Porada má za úlohu prvom rade pomáhať, ak je debata plodná a splní svoj účel, prečo by to mala byť len forma otázka - odpoveď?
buchač
22.05.21,08:46
Ak si si nevšimol , dala to ako debatu.
Takých debát tu už bolo ... až do het. Furt sa našiel niekto iniciatívny, kto debatu zmenil na otázku...a bolo vymaľované.
Ale budiž...nech je to debata. No nezačína aj debata nejakou tou otázkou ? ... v tomto prípade by som použil ..." Má niekto podobné skúsenosti ? "

Ale kľudne to môže byť aj diškurka...
Porada má za úlohu prvom rade pomáhať, ak je debata plodná a splní svoj účel, prečo by to mala byť len forma otázka - odpoveď?
Hm...myslíš tie svoje " plodné " príspevky ??? Citovať nemá význam...

P.S.:
...a ozaj...prečo reaguješ na moje príspevky, keď si nepraješ, aby som reagoval ja na tvoje ?

P.S.:
Ale ako sledujem, tak sa tu vo veľkom len "hodnotí", no skutek utek a do debaty sa nik nezapojil....ženy to bolo tým, že je to statočná blbosť. Keby bola položená otázka, ani pes by po nej neštekol...
Ale pokrytci Porady na čele s chujom podliakom sa proste nezaprú.
Kvaka
22.05.21,10:18
Nie je to blbosť, tiež máme dve čísla od orange, už vyše 20 rokov, naň naviazané máme aj iné služby, všetko v mieste trvalého pobytu. Orange medzitým všeličo pomenil, aj poslal smsky. Tu v mieste prechodného pobytu sme už 3 roky, tu máme iného operátora, takže tie zmeny tam sa nás dotkli. Okrem iného to bolo zrušenia šikovnej voľby na oboch číslach, ktoré nepoužívame na volanie, vtedy sa platilo len koľko sa použilo. Takže tam pribudlo mesačne to 1 euríčko na jedno číslo. Platíme a nepotrebujeme to, teda nepoužívame, takže 2 eurá von oknom. Môžeme zrušiť čísla, ale padnú asi aj iné služby, ktoré si tam ešte držíme.
buchač
23.05.21,05:06
Čo je s vami, debatujúci diskutéri (správny výraz = pokrytci) ???
Kde je debata, diskusia...plač a škrípanie zubov nad pár drobnými ?
Nikto nič nemá ?
To mi je teda úroveň, nechať takúto dôležitú diskusiu ležať ladom...


P.S.:
Pre kalenéhopraktika pár poznámok
1. ... "Vraj som o tom bola informovaná mailom (na e-mailovú adresu, ktorú som im vraj dala pred 15 rokmi a dávno k nej nemá nikto prístup). "
- či má alebo nemá, to nie je dôležité
- pokiaľ viem, tak určité zmeny sa druhej strane nahlasujú...čiže aj zmena mailu
2. ..."mimochodom je u nás v rozpore s právom, aby bola zmluva uzavretá mlčky,.."
- mimochodom sa mýliš
- doporučujem preštudovať https://www.lexforum.cz/487
3. ..." nakoľko toto je vrcholne protispotrebiteľský postup, protiprávne konanie zo strany operátora .."
- hlavne, že ty si spotrebiteľka jak lusk
- keby sa jednalo o vyššiu sumu, by si uvidela výsledok protiprávneho konania...exekútor by to spočítal jedna radosť.
misoft
23.05.21,06:24
Vrátime sa k meritu veci:
A) Roky číslo nepoužíva.... nevie, kde je SIM.... - stačilo zájsť na pobočku a číslo zrušiť! O pol roka vy toto číslo bolo pridelené niekomu inému.
Z toho vyplýva i B) Pretože číslo nebolo zrušené - bolo teda stále vedené ako aktívne (i keď sa nepoužívalo) a navyše na paušál - z toho vyplývala povinnosť platiť.
C) Pokiaľ sa niečo zmenilo - operátor musí o tom vedieť. On predsa nevie, že ten e-mail sa nepoužíva, neexistuje - má to v pôvodnej zmluve a tak posiela a posiela a posiela (čo na tom, že sa možno vracajú odpovede, že je to nedostupné - robí to automat, oni len kliknú "zaplať" a je to.
D) Aký hyenizmus? Čo si urobila preto, aby ten "hyenizmus" nebol? NIČ!!!
E) Zmluva uzavretá telefonicky - vyjadrila si nesúhlas? Len si mlčala. Kto mlčí, ten svedčí!!! Oni v tomto prípade to brali ako súhlas (žiaľ, na Slovensku je to tak nastavené, že mlčanie sa považuje za súhlas a nesúhlas sa MUSÍ jasne vyjadriť. Malo by to byť práve naopak - súhlas by mal byť jasne vyjadrený a ak niekto mlčí, malo by sa to brať ako nesúhlas).
F) Operátor sa rozhodol číslo a paušál zrušiť - aj pre neho je 5 rokov nečinnosti asi priveľa. Lenže toto číslo (i keď neaktívne) sa dalo stále využívať - možno niekto tam volal, bola hláška o nedostupnosti čísla, ale číslo u operátora bolo v poriadku, malo svojho majiteľa. Takže ak žiadajú doplatiť, treba doplatiť. Oni službu poskytovali, TY si ju nevyužívala - to je teda TVOJ problém a nie ich problém.
buchač
23.05.21,08:18
...TY si ju nevyužívala - to je teda TVOJ problém a nie ich problém.
Podliakovi, oravákovi, šarišanke a či iným pokrytcom nevysvetlíš...ALE debatujú o 106...
marleau
23.05.21,09:01
...TY si ju nevyužívala - to je teda TVOJ problém a nie ich problém.
Podliakovi, oravákovi, šarišanke a či iným pokrytcom nevysvetlíš...ALE debatujú o 106...
keby som aspoň bol z Oravy, ale pokyrtec ako ty nemá na to to pochopiť
buchač
23.05.21,09:04
...TY si ju nevyužívala - to je teda TVOJ problém a nie ich problém.
Podliakovi, oravákovi, šarišanke a či iným pokrytcom nevysvetlíš...ALE debatujú o 106...
keby som aspoň bol z Oravy, ale pokyrtec ako ty nemá na to to pochopiť
...k veci samotnej nemáš nič ???

P.S.:
Nekoktaj...
Čo je to pokyrtec ?
Vieš aspoň, kto je to pokrytec ??? Ja ním rozhodne nie som...no vedel by som vymenovať pár nickov...a áno, Tweety je jedným z nich, dokonca je na vrchole rebríčka.
buchač
24.05.21,04:08
Ma zaráža, že nik sa nezapojil (bol predsa upršaný víkend) do tak vysoko životne dôležitej témy. Ani nevravím, že sa od času uverejnenia hentoho srdcervúceho slintu odmlčala kálajúcapraktika...
Takže pokrytci...šup, šup ... prispievať, debatovať...