Janka6685
21.09.06,14:39
Ahojte.

Podarila sa mi taká vec, že som stratila Grid kartu. Nemôžem tak poslať výkaz do soc. poisťovne elektronicky. V zmluve sa píše, že stratu musím oznámiť okamžite. O.K., pôjdem zajtra, ale dnes je posledný deň na odoslanie výkazu. Mám počkať, čo mi povedia zajtra, alebo mám poslať poštou klasický výkaz. (zo zákona nemám povinnosť posielať výkazy elektronicky)

Ďakujem
katkaj
21.09.06,12:50
Ahojte.

Podarila sa mi taká vec, že som stratila Grid kartu. Nemôžem tak poslať výkaz do soc. poisťovne elektronicky. V zmluve sa píše, že stratu musím oznámiť okamžite. O.K., pôjdem zajtra, ale dnes je posledný deň na odoslanie výkazu. Mám počkať, čo mi povedia zajtra, alebo mám poslať poštou klasický výkaz. (zo zákona nemám povinnosť posielať výkazy elektronicky)

Ďakujem

Asi by som poslala ešte dnes výkaz poštou a podací lístok z dnešným dátumom si pripni ku kópii výkazu.
Janka6685
21.09.06,12:53
Takto som to plánovala urobiť. Len neviem, či náhodou nie je "zakázané" posielať to poštou, ak som sa zaviazala posielať výkazy elektroniky.(?) Čo myslíte?
katkaj
21.09.06,12:55
Takto som to plánovala urobiť. Len neviem, či náhodou nie je "zakázané" posielať to poštou, ak som sa zaviazala posielať výkazy elektroniky.(?) Čo myslíte?

Myslím že je lepšie to poslať takto poštou ako to neposlať vôbec. Veď nemáš kartu tak to elektronicky poslať nemôžeš. Keď ti dajú novú Grid kartu tak im to pošleš aj elektronicky. Prípadne tam zajtra zbehni a odnes ten výkaz osobne a vysvetli im to.
Janka6685
21.09.06,13:00
O.K., ďakujem.:)
Fair Jobs
21.09.06,18:53
Ahoj Janka.

Neviem, či si už svoju situáciu vyriešila, no mne sa nedávno stala podobná a tiež som bola vystrašená. Zablokovala som si grid kartu, no na poisťovni mi dali číslo do Blavy, kde mi to museli odblokovať. No a potom, keď som chcela nahadzovať mesačný výkaz, služba bola dočasne nefunkčná. Trvalo to niekoľko dní a ja som začala byť vystrašená, aké budú z toho problémy.
Tlačená formu výkazov Ti nepomôže, tu Ti za pár dní pošlú naspäť s tým, že to máš spraviť on-line. No ale pýtala som sa pár pracovníčok na SP, ako postupovať v takom prípade, že sa človek o pár dní omešká s výkazom. Povedali mi, že to nie je až tak podstatné, že dôležité je uhradiť odvody. Aj tak výkazy spracuvávajú priebežne, takže platby nezadeľujú hneď ako výjazy dostanú. Zvyčajne to tiež chvíľu trvá.
No a nedávno som stretla kamaráta, ktorý išiel odovzdať výkaz za marec s úsmevom na tvári a v úplnom kľude.

S pozdravom.

Petra
alušik
22.09.06,04:24
Ešte som sa nestretla ani s jedným prípadom, že by za neskoré podanie výkazu dala poisťovňa pokutu. Tiež sa mi stalo, hoci omylom, že za jednu z firiem, ktorým robím výplaty odniesli výkaz v papierovej forme, no a SP mi poslala výkaz späť s výzvou na podanie cez elektornickú podateľňu, nakoľko má firma túto povinnosť. (Ani sa len nepozreli, že to medzitým už mali dávno odo mňa odoslané aj v el.podobe!!!:D )
Janka6685
22.09.06,04:29
Ahoj Janka.

Neviem, či si už svoju situáciu vyriešila, no mne sa nedávno stala podobná a tiež som bola vystrašená. Zablokovala som si grid kartu, no na poisťovni mi dali číslo do Blavy, kde mi to museli odblokovať. No a potom, keď som chcela nahadzovať mesačný výkaz, služba bola dočasne nefunkčná. Trvalo to niekoľko dní a ja som začala byť vystrašená, aké budú z toho problémy.
Tlačená formu výkazov Ti nepomôže, tu Ti za pár dní pošlú naspäť s tým, že to máš spraviť on-line. No ale pýtala som sa pár pracovníčok na SP, ako postupovať v takom prípade, že sa človek o pár dní omešká s výkazom. Povedali mi, že to nie je až tak podstatné, že dôležité je uhradiť odvody. Aj tak výkazy spracuvávajú priebežne, takže platby nezadeľujú hneď ako výjazy dostanú. Zvyčajne to tiež chvíľu trvá.
No a nedávno som stretla kamaráta, ktorý išiel odovzdať výkaz za marec s úsmevom na tvári a v úplnom kľude.

S pozdravom.

Petra

:D Ďakujem za info. To ja stále tak stresujem, keď niečo nedokážem vybaviť načas a podľa zákona. Pritom, tiež som bola na SP raz odovzdať nejaké papiere. Povedali mi, že tam nemám niečo v poriadku, že to mám doniesť inokedy. Keď som povedala pracovníčke, že to ale už bude po termíne, tak sa začala smiať, že tam majú toľké kopy nevybavených papierov, že to aj tak budú kontrolovať aj za pár mesiacov.

Včera som to poslala poštou, takže budem čakať, že mi to pošlú nazad:cool: . Dnes idem zistiť, čo s tou kartou.
Hlinkovx
22.09.06,04:49
ináč...ja si pre istotu vždy všetky grid karty naskenujem...a vytlačím...
keby náhodou došlo k strate aby som mala zálohu...v prípade nutnosti ju viem použiť ešte..a až potom zablokovať
Janka6685
22.09.06,05:25
ináč...ja si pre istotu vždy všetky grid karty naskenujem...a vytlačím...
keby náhodou došlo k strate aby som mala zálohu...v prípade nutnosti ju viem použiť ešte..a až potom zablokovať

Tak, tak,...už viem, že je to nutné. Veď každý sa učí na chybách (len škoda, že väčšina na vlastných).
Janka6685
26.09.06,07:19
Len by som chcela povedať, že ak niekto stratí grid kartu a bude mať strach, čo mu povedia........tak je to jednoduché. Prídete na soc. poisťovnu, poviete, že ste stratili kartu a žiadate o novú. Nebudú sa na nič vypytovať, len vám dajú vypísať formulár, vydajú vám novú grid kartu a je to vybavené.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif