tonda249@gmail.com
23.05.21,13:29
Ahojte, potreboval by som poradit.

Vlastnim polsky krovinorez Demon RQ580, asi 2 roky s nim bola maximalna spokojnost, slapal bez problemov, vsetko fungovalo az dovtedy kym som po zime nesiel kosit (ja blbec som kosil s palivom z minuleho roka lebo som na zimu nevylial). Vsetko fungovalo, kosila v poriadku az kym som ju nevypol. Potom neslo vobec nastartovat. Precistil som karburator, dal som dole vyfuk a prefukal. Vsetko som dal do poriadku. Nastartoval a chytila ale iba na 2sekundy, potom zase chytit nechcela, tak som to cele rozobral, piest vyzeral vpohode no myslim ze spodny piestny kruzok nesiel tak lahko zmacknut ako ten horny. Cele som to poskladal dokopy, nastartoval a zase chytila ale iba na 2 sekundy. Potom ani za boha uz nechcela nastartovat. Vzdy ked som to rozobral a vycistil tak chytila ale hned chcipla a znova nastartovat sa nedalo. Viete mi povedat kde moze byt problem ? Serem sa s tym uz 3 tyzdne a neviem ako dalej. Moze byt ze je to ten piestny kruzok ??
buchač
23.05.21,11:44
Sviečka, vzduchový filter, ...
tonda249@gmail.com
23.05.21,11:46
Sviecku som dal novu, vzduchovy filter som zhodil a nenastartovala ani tak, snazil som sa nastartovat aj bez vyfuku a nic. Sviecka hadze iskru takze ta je vpohode.
tonda249@gmail.com
23.05.21,12:42
Uz som nevedel co dalej pozriet :) kupil som si aj nadobku na miesanie benzinu v mountfiielde a namiesal novy, nepomohlo. Miesal som v pomere 1:25
Martuk
23.05.21,13:59
Neviem, aku zmes tvoj stroj potrebuje, v navode, ak ho este mas, to bude napisne, ale 1:25 je podla mna prilis mastna. Ja osobne zarabam 1:40, pripadne 1:50 a nikdy som s tymto nemal problem. Moj nazor je taky, ze si touto silnou zmesou pravdepodobne zaniesol motor a piest. Este by som vyskusal vytiahnut sviecku a vo vypnutom stave startovacim lanom vyfukat piest. Ked nepomoze, tak asi len servis.
tonda249@gmail.com
23.05.21,15:15
ten piest som vyfukaval s lankom. Potom ked som to poskladal dokopy tak chytila ale hned chcipla. Potom uz nechytila ani za boha. Musel som zase vyfukat. Nasiel som navod, tam sa pise ze: Zmes 25:1 sa používa pri zábehu motora (takú zmes používajte prvé dva prevádzkové cykly, teda
dve spotrebované plné nádržky tejto zmesi).
PALIVO:
Motor používa palivo pre dvojtaktné motory, benzín a mazivo (olej) pre dvojtaktné motory 25:1
Zmes 40:1 sa používa po zabehnutí motora na každodennú prácu s krovinorezom.

Taaakze asi sme sa ktomu dopracovali, mam davat 40:1 .... dakujem ludia za pomoc.
Martuk
23.05.21,19:13
ako som pisal, vyfukaj piest vo vypnutom stave so startovacim lanom, co to da (ruka ta bude boliet ako svina) a potom daj zmes 1:40 a pokial chyti, tak ho nechaj aspon 5 minut bezat na volnobeh. Pri volnobehu mozes sem-tam pridat plyn.
Martuk
25.05.21,12:17
Myslel som valec a nie piest, pomylil som sa.
viktorviktor
27.05.21,16:03
to nebolo benzínom ale vodou v benzíne, skorodovalo všetko,vybrúsilo a chcíplo kup nový valec a piest,
https://www.vaskonaradie.sk/eshop/valec-a-piest-do-motora-krovinorezu-mar-pol/p-554249.xhtml
buchač
27.05.21,16:43
Toto snáď nemyslíš vážne....či ?
Do šunky, ktorá stojí cca 100€, investovať nové súčiastky a robotu ?
Ale šak dobre, nech si každý robí ako uzná za vhodné...ale ja by som kúpil novú mašinu. Nové je nové a dokonca aj so zárukou.
misoft
28.05.21,06:10
V tomto súhlasím!
Náhradné diely a oprava by bola drahšia ako kúpa nového stroja.