mercuris
21.09.06,14:57
Mám takýto problém. Ak niekto z domu, ktorý je ako SVB ale aj nie je, za svoju prácu má vyplatenú odmenu, je povinný odvod do ZP, alebo nie? Ak áno, je to limitované nejakou sumou? Platí to aj pre tých, čo sú poberateľmi starobného dôchodku? Nie je to DoVP iba blbá odmena. Vopred ďk
monika-s
21.09.06,18:31
asi nerozumiem otázke, čo je to SVB a čo si sa vladne pýtal?
Paula
21.09.06,18:37
Mám takýto problém. Ak niekto z domu, ktorý je ako SVB ale aj nie je, za svoju prácu má vyplatenú odmenu, je povinný odvod do ZP, alebo nie? Ak áno, je to limitované nejakou sumou? Platí to aj pre tých, čo sú poberateľmi starobného dôchodku? Nie je to DoVP iba blbá odmena. Vopred ďk

Neviem, či som pochopila správne. Ide o dom, v ktorom nie sú všetky byty odkúpené, iba časť tvorí spoločenstvo vlastníkov bytov. Niekto z nich poberá odmenu (za čo?) iba tak - na ruku, bez právneho vzťahu?
ondrejvla
21.09.06,18:39
Mám takýto problém. Ak niekto z domu, ktorý je ako SVB ale aj nie je, za svoju prácu má vyplatenú odmenu, je povinný odvod do ZP, alebo nie? Ak áno, je to limitované nejakou sumou? Platí to aj pre tých, čo sú poberateľmi starobného dôchodku? Nie je to DoVP iba blbá odmena. Vopred ďk

SVB má určite ekonóma, ten by mal vedieť, či to bol príjem za vykonanú prácu, na každú odmenu by mala byť uzatvorená zmluva, alebo DoVP. Aj jednorázova odmena podlieha zdaneniu. Lenže neviem, aká je to blbá odmena...
lenkak
21.09.06,18:41
no horalka asi nie...